Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

zawitka 08:21, 12 cze 2014


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14044
Iwonko witaj bo nie wiem czy u Ciebie byłam i dobrze zrobiłaś że się przeniosłaś masz piękny już ogród abędzie jeszcze piękniejszy bo oboje o to dbacie . Kupiłaś piękne hortki i teraz je rozmnazaj a będziesz miała swoje .Ja tak robię kupuję jedno i rozmnażam .Terza to można zrobić Kup ukorzeniacz do gałazek twardych .Utnij gałązki z dołu krzaczka muszą być 7 9 cm namocz w wodzie i ukorzeniaczu końcówkę i do ziemi .Miejsce wybierz cieniste i podlewaj Zobaczysz na przyszły rok masz piękne sadzonki Tak też robię z bukszpanem Pozdrawiam Was oboje
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
AgnieszkaW 12:02, 12 cze 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Iwka, przyszłam do ciebie z poradą w sprawie fotek, bo slyszałam, że masz problem z nimi w slońcu. Zasada pierwsza: fotki robimy albo rano, albo po południu, kiedy jest łagodne światło. W ostrym słoncu w południe fotka robiona zwykłym aparatem (taki jak mam np, ja) raczej nie wyjdzie. Druga zasada: spróbuj fotkę robić pod późnopopołudniowe słońce, jak ono prześwietla pięknie liście roślin, ale wtedy trzeba stanąć w cieniu (tzn na obiektyw nie powinno padać ostre słońce). Fotki najładniej wychodzą z niskiej pozycji, trzeba to 'wyczuć". To są porady amatora, którym jestem i doszłam do tego metodą prób i błędów. Może doradzi ci jeszcze ktoś bardziej profesjonalny ode mnie. Jeśli choć któraś rada się przydała, daj znać

____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Iwk4 16:13, 12 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
zawitka napisał(a)
Iwonko witaj bo nie wiem czy u Ciebie byłam i dobrze zrobiłaś że się przeniosłaś masz piękny już ogród abędzie jeszcze piękniejszy bo oboje o to dbacie . Kupiłaś piękne hortki i teraz je rozmnazaj a będziesz miała swoje .Ja tak robię kupuję jedno i rozmnażam .Terza to można zrobić Kup ukorzeniacz do gałazek twardych .Utnij gałązki z dołu krzaczka muszą być 7 9 cm namocz w wodzie i ukorzeniaczu końcówkę i do ziemi .Miejsce wybierz cieniste i podlewaj Zobaczysz na przyszły rok masz piękne sadzonki Tak też robię z bukszpanem Pozdrawiam Was oboje

Zawitko, dziękuję za dobre rady. Na pewno tak zrobię i z bukszpanami też. Na 4 stronie pokazałam, jak ukorzeniłam hortki ogrodowe, ale tez z młodych sadzonek, jak moja siostra podcinała niepotrzebne gałązki i chciała ten materiał wyrzucić. Mam je w doniczkach i jeszcze nie wiem, kiedy wsadzić do ogrodu.
Rozumiem, że ty ukorzeniasz bezpośrednio do gruntu, czy może do skrzyneczki?
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 16:28, 12 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
AgnieszkaW napisał(a)
Iwka, przyszłam do ciebie z poradą w sprawie fotek, bo slyszałam, że masz problem z nimi w slońcu. Zasada pierwsza: fotki robimy albo rano, albo po południu, kiedy jest łagodne światło. W ostrym słoncu w południe fotka robiona zwykłym aparatem (taki jak mam np, ja) raczej nie wyjdzie. Druga zasada: spróbuj fotkę robić pod późnopopołudniowe słońce, jak ono prześwietla pięknie liście roślin, ale wtedy trzeba stanąć w cieniu (tzn na obiektyw nie powinno padać ostre słońce). Fotki najładniej wychodzą z niskiej pozycji, trzeba to 'wyczuć". To są porady amatora, którym jestem i doszłam do tego metodą prób i błędów. Może doradzi ci jeszcze ktoś bardziej profesjonalny ode mnie. Jeśli choć któraś rada się przydała, daj znać


Witaj Agnieszko w moich skromnych progach. Bardzo ci dziękuję za cenne wskazówki. Faktycznie, zdjęcia robione w ostrym słońcu są do niczego. A nie brakowało takich chwil w ostatnich dniach, gdzie czuł się człowiek, jak na pustyni, hi, hi.
Trawa wypalona, a roślinki ledwo dyszą. 35 stopni było wczoraj w cieniu u mnie. Dziś już tylko 27 i jest wiatr. Chyba coś przygna. A fotki z niskiej pozycji, z pułapu roslin są ciekawsze - tu masz rację. Chciałam tylko ująć całość mojego ogrodu, aby zobrazować problem. Dzięki jeszcze raz za dobre rady.
I jeszcze - wpadnę do ciebie później, bo teraz muszę mykać do Koścółka - dziś jest 1 rocznica śmierci mojej koleżanki z pracy, która nagle odeszła w zeszłym roku. Więc lecę, zajrzę później ...
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 18:10, 12 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dzisiaj moja córcia przywiozła mi od znajomych bukiet piwonii. Mogę dostać rozsadę. Tylko kiedy się je rozmnaża? I jak je sadzić? Ktoś wie? Mam wprawdzie w ogródku jeden krzaczek, ale od kilku lat jeszcze nie kwitła. Nie wiem dlaczego.
____________________
Ogródek Iwony II
AgnieszkaW 20:55, 12 cze 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Piwonie bylinowe rozmnaża się w lipcu/sierpniu z korzeni - kłączy, sadzi się płytko. Piwonia posadzona za głęboko może nigdy nie zakwitnąć. Poniżej masz link, poczytaj sobie o piwoniach.

http://www.nastrojowyogrod.pl/2009/08/piwonie-co-robic-aby-pieknie-kwitly-przez-nastepne-50-lat/
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Ivvvona 23:07, 12 cze 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Przydreptałam wreszcie z rewizytą, ostatnio nieczasowa bardzo jestem. Widzę że ogródek już masz ładny, ale i ciebie naszła ochota na zmiany, tak jak prawie każdego kto zagląda na ogrodowisko Trzymam kciuki za pomysły i realizacjęPozdrawiam
____________________
W ogródku Iwony
Iwk4 23:54, 12 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
AgnieszkaW napisał(a)
Piwonie bylinowe rozmnaża się w lipcu/sierpniu z korzeni - kłączy, sadzi się płytko. Piwonia posadzona za głęboko może nigdy nie zakwitnąć. Poniżej masz link, poczytaj sobie o piwoniach.

http://www.nastrojowyogrod.pl/2009/08/piwonie-co-robic-aby-pieknie-kwitly-przez-nastepne-50-lat/

Agnieszko, dziękuję za linka, poczytałam i sporo się dowiedziałam. Potem jeszcze wrócę do tego artykułu. Prawdopodobnie moja piwonia została posadzona za głęboko, dlatego nie kwitnie.
____________________
Ogródek Iwony II
Agatan24 11:05, 13 cze 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Ślicznie jest u Ciebie.
Miejsce z ławeczką cudne, chce się tam posiedzieć i odpocząć.

Hortensje też fajne kupiłaś, moje to takie mizerne i nie wiem właśnie czy słońce je przypaliło czy to jakiś grzyb?

Pozdrawiam i będę zaglądać.
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Iwk4 16:45, 13 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Agatan24 napisał(a)
Ślicznie jest u Ciebie.
Miejsce z ławeczką cudne, chce się tam posiedzieć i odpocząć.

Hortensje też fajne kupiłaś, moje to takie mizerne i nie wiem właśnie czy słońce je przypaliło czy to jakiś grzyb?

Pozdrawiam i będę zaglądać.

Witaj Agatko. Dzięki za wizytę. Chwilowo przerabiam rabatke za ławeczka. Będą tam chortensje limlight. Jeszcze nie wymyśliłam całej kompozycji. Nie wiem, czy ławeczka będzie tam pasować. Mój M nie zgadza się na przerobienie wysepki, a tak, jak jest mi nie pasuje. Zajrzę do Twoich hortensji.
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies