Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Ostróżka ogrodowa (Delphinium cultorum)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ostróżka ogrodowa (Delphinium cultorum)

Agnieszka 10:52, 19 mar 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Lubię ostróżki. Mam tylko taką, ale pięknie wygląda w zestawieniu z ognistymi liliami:


Moja ostróżka niestety ciągle się pokładała, u nas wiecznie wieje . Musiałam ją przesadzić w bardziej ustronne miejsce, nie jest już tak wyeksponowana, ale przynajmniej się nie łamie.
____________________
Agnieszkowy ogródek
Gardenarium 12:04, 19 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja też mam ostróżki na rabacie przed murem, bo bardzo mi pasują kolorem. Najbardziej lubię te granatowe, najciemniejsze. Przycinam je po kwitnieniu, wtedy wypuszczają nowe pędy i kwitną powtórnie. Dobrze jest podlać np. Florovitem.











____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 12:11, 19 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ja też lubię, dzisiaj dokupiłam pełną białą i różową,jeszcze błękitna by się przydała)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
hanka_andrus 13:05, 19 mar 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Zbierajcie nasionka,dziewczynki,chętni się znajdą.Ja na białą i na pełne mam zapotrzebowanie, ale gwarancji niestety nie ma jakie będą, pszczółki i trzmieliki latają i zapylają jak chcą......
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
monteverde 13:07, 19 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
dobrze Haniu)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gabriela 13:29, 19 mar 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Ja wysialam w poniedziałek, ale u mnie ostróżki dość krótko żyją, niestety. W zeszłym roku kupiłam kilka sadzonek, posadziłam w maju, ale po tym co się potem działo z pogodą, ani jedna z tych nowych się nie uchowała. Nie wiem jak będzie w tym roku, może coś mi z tego wyjdzie, ale przesadnie optymistycznie nastawiona nie jestem. A ostrózki uwielbiam, te ze zdjęć Barbary piękne są.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
zbigniew_gazda 15:49, 19 mar 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Też pokażę swoje ostróżki. Ładnie wyglądają w sąsiedztwie róż. Tylko niestety te wiatry a i burze które zdarzają się często ok .24 czerwca (a one wtedy kwitną) . Podwiązuję je - ale to psuje już ich urok. A może podpowiecie jakie stosujecie metody zabezpieczania ich przed wiatrem ?

____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
barbara_kraj... 16:01, 19 mar 2011


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
zbigniew_gazda napisał(a)
Też pokażę swoje ostróżki. Ładnie wyglądają w sąsiedztwie róż. Tylko niestety te wiatry a i burze które zdarzają się często ok .24 czerwca (a one wtedy kwitną) . Podwiązuję je - ale to psuje już ich urok. A może podpowiecie jakie stosujecie metody zabezpieczania ich przed wiatrem ?


Zbyszku, ja znam dwie metody:
- sadzić w miejscu zacisznym
- podwiązywać do n.p. niezbyt grubego, przez to mało widocznego, metalowego pręta
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Sebek 17:30, 19 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pasowała by mi taka roślinka w ogrodzie, może poszukam nasion w moim ogrodniczym?
do podwiązywania można nawet użyć wiklinowych patyczków, takie wierzby znajdziemy chyba wszędzie. Można także kupić bambusowe podpórki, wyglądają bardziej dekoracyjnie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
barbara_kraj... 18:24, 19 mar 2011


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
gardenarium napisał(a)
Ja też mam ostróżki na rabacie przed murem, bo bardzo mi pasują kolorem. Najbardziej lubię te granatowe, najciemniejsze. Przycinam je po kwitnieniu, wtedy wypuszczają nowe pędy i kwitną powtórnie. Dobrze jest podlać np. Florovitem.



Danusiu, UROCZA ! Te białe środki są niewątpliwie pięknym dodatkiem!
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies