Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie romantyczny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie romantyczny

Napia 06:47, 30 paź 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9055
zawitka napisał(a)
U was zawsze ciut cieplej Buziaki posyłam ale dziś mrozku nie było

Rzeciwiście, u nas cieplej ale niewielki przymrozek pojawia się nocą, za to w dzień pięknie, slonecznie i cieplo
Buziak dla Ciebie, Halinko
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 06:52, 30 paź 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9055
Mirella napisał(a)
OOOO.... róże są, to jest wiadomość
Uśmiechy rozdaję

Na razie niewiele róż, ale będzie duuuużo więcej
Za uśmiech dziękuję i przesyłam ... uśmieszek
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 07:02, 30 paź 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9055
Tydzień pracowity i to niestety nie ogrodowo w nocy niewielkie przymrozki, a ja nawet nie wiem, jak mają się moje rośliny może dziś uda się być wcześniej w domu i przejść się po ogrodzie bez latarki
W niedzielę natomiast, jeżeli pogoda pozwoli, czas na wsadzanie ostatnich cebulowych - tulipanów jeszcze nie kupiłam, ale czosnki i szafirki czekają
I mam nadzieję, że się doczekają
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Toszka 21:34, 30 paź 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Agnieszko, czytam właśnie u Agani, że ciągle z magnolia masz kłopot... sprawdziłaś ph? Może jej trzeba zakwasić podłoże....
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Napia 21:46, 30 paź 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9055
Toszka, jak miło, że do mnie zajrzałaś
Nie sprawdzałam ph, ale rośnie na rabacie z tawułami i rododendronami. We wrześniu podsypywałam torfu, ale być może zbyt daleko od magnolii. Postaram się jak najszybciej sprawdzić, jaki odczyn ma gleba i jeżeli będzie taka konieczność zakwasić podłoże.
Bardzo dziękuję i pozdrawiam
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
ZbigniewG 21:47, 30 paź 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
Agnieszka pociesz się moja Susan trzeci rok na opryskach, najbardziej porażana z pozostałych 5
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Napia 21:53, 30 paź 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9055
ZbigniewG napisał(a)
Agnieszka pociesz się moja Susan trzeci rok na opryskach, najbardziej porażana z pozostałych 5


Ooo! To nie jest dla mnie dobra wiadomość
Dwa lata temu przesadzaliśmy ją z frontu na rabatę za tarasem i dobrze się przyjęła, przetrwała też bez problemu długą zimę sprzed roku, wzmocniła się, rozrosła, choć nadal jest malutka, i ładnie kwitła. A w tym roku jakiś grzybowy kataklizm. Nic to, rozumiem, że może mnie czekać nieustanna walka o jej przetrwanie.
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Mala_Mi 22:37, 30 paź 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Takie niedojrzałe też pakuję w słoiki... różnią się tylko kolorem, bo smakiem już nie.. jedno i drugie gębusię wykręca.
W słoiku ładnie wyglądają takie w dwóch kolorach.

Odnośnie magnolii... myśleliśmy, że nasze magnolię dopada grzyb, kwiaty brzydkie, liście chorowały i szybko spadały. Laliśmy chemię, zakwaszaliśmy podłoże.. cudawianki na kiju.

Okazało się (dzięki Fince), że nasze magnolie i tulipanowca dręczą szpeciele... dlatego nawet pod szkłem powiększającym nie widziałam żadnych owadów. Po oprysku na szpeciele w zeszłym roku, od razu odżyły. W tym tylko wiosną dostały promanal.. i raz oprysk bo mam też problemy z przędziorkami. Nie ekologiczne to było, ale skuteczne. I wreszcie w tym roku magnolie zaczęły rosnąć w tempie zastraszającym. Kilka lat ledwo dychały.

Nawet magnolia w trawniku (o kwaśnej glebie może tu zapomnieć) rośnie jak głupia i zdrowiutka. Pięknie się wybarwiła , pomimo przymrozków ma prawie wszystkie liście. U nas magnoli rośnie dużo i ludzie nie dbaja o zakwaszanie i takie tam.. a okazy są ogromne.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Napia 07:08, 31 paź 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9055
Mala_Mi napisał(a)
Takie niedojrzałe też pakuję w słoiki... różnią się tylko kolorem, bo smakiem już nie.. jedno i drugie gębusię wykręca.
W słoiku ładnie wyglądają takie w dwóch kolorach.

Odnośnie magnolii... myśleliśmy, że nasze magnolię dopada grzyb, kwiaty brzydkie, liście chorowały i szybko spadały. Laliśmy chemię, zakwaszaliśmy podłoże.. cudawianki na kiju.

Okazało się (dzięki Fince), że nasze magnolie i tulipanowca dręczą szpeciele... dlatego nawet pod szkłem powiększającym nie widziałam żadnych owadów. Po oprysku na szpeciele w zeszłym roku, od razu odżyły. W tym tylko wiosną dostały promanal.. i raz oprysk bo mam też problemy z przędziorkami. Nie ekologiczne to było, ale skuteczne. I wreszcie w tym roku magnolie zaczęły rosnąć w tempie zastraszającym. Kilka lat ledwo dychały.

Nawet magnolia w trawniku (o kwaśnej glebie może tu zapomnieć) rośnie jak głupia i zdrowiutka. Pięknie się wybarwiła , pomimo przymrozków ma prawie wszystkie liście. U nas magnoli rośnie dużo i ludzie nie dbaja o zakwaszanie i takie tam.. a okazy są ogromne.


Z powodu braku czasu papryka jeszcze czeka część w lodówce , część na krzaczkach, bo żal było zrywać.
Już myślałam, że tylko je wysuszę, ale M. się dopomina, i w niedzielę trzeba je będzie zaprawić, więc cieszy mnie wiadomość, że ta niedojrzała, też jest zjadliwa i będzie okazja ją wykorzystać


Szczeciele? Pierwsze słyszę. Biegnę szukać, co to znowu za paskudy, które być może zadomowiły się na mojej magnolii.
Jak myślisz Aniu, warto jeszcze w tym roku zrobić oprysk?

Ja też kcem piękną, dużą i zdrową magnolię
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
ZbigniewG 07:15, 31 paź 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
i to może być słuszna koncepcja z tymi szpecielami -na winogronie i kalinach miałem szpeciela to i może magnolię podgryza
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies