Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Kompost, kompostowanie i kompostowniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Kompost, kompostowanie i kompostowniki

AnnaEdyta 19:33, 26 lip 2015


Dołączył: 13 sie 2014
Posty: 25
To nie jest glupie pytanie. To zależy jak duży masz kompostownik i jak dużo masz tej kapusty. Np. 1kg kapusty na 400l kompostownik można wrzucić ale już 5kg kapusty to bym sie bała. Chodzi mi o sól w kapuście, bo kwas to nie zaszkodzi. Zawsze jak sie boisz to wypłucz kapuste i po problemie.
____________________
Hana75 01:06, 27 lip 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
AnnaEdyta napisał(a)
Nie martw sie ja też nie słyszałam o niej, dopóki się nie zetknełam. Jeżeli twoja ziemia nie jest piaszczysta i sucha to nie masz co sie martwić. Ja na twoim miejscu wrzuciłabym je spowrotem do kompostownika. W końcu przyczyniają sie do powstania kompostu.

Ajjj ziemia na naszej działce jest piaszczysta i jeśli nie pada deszcz to często jest sucha
Niestety nie mieszkam tam gdzie mam działkę.
Czyli ten potwór lubi sucho
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
AnnaEdyta 19:19, 27 lip 2015


Dołączył: 13 sie 2014
Posty: 25
Poczytaj se o ogrodnicy niszczylistce. Najprawdopdobniej jej nie masz, bo byś od razu zauważyła ją albo szkody.
____________________
Hana75 00:37, 28 lip 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Pojadę dziś lub jutro (jeśli nie będzie padało) i sprawdzę jeszcze raz te moje "krewetki" pomierzę i popodglądam z każdej strony

O niszczylistce już poczytałam, bo mnie nią wcześniej zaintrygowałaś. Pozdr
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
Shemsi 10:23, 28 lip 2015


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
AnnaEdyta napisał(a)
To nie jest glupie pytanie. To zależy jak duży masz kompostownik i jak dużo masz tej kapusty. Np. 1kg kapusty na 400l kompostownik można wrzucić ale już 5kg kapusty to bym sie bała. Chodzi mi o sól w kapuście, bo kwas to nie zaszkodzi. Zawsze jak sie boisz to wypłucz kapuste i po problemie.


Pięknie dziękuję! Właśnie też się tej soli obawiałam, zwłaszcza, że kompost jeszcze młody i nie jest go aż tak wiele. Świetny pomysł z płukaniem, na to nie wpadłam To spróbuję, mam nadzieję, że kompostowi kapusta posłuży
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
chojna 13:33, 01 sie 2015

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
Mam pytanie czy na kompost mozemy wrzucać komosę z kwiatostanami?
Czy generalnie wszystklie chwasty można wrzucać z kwiatami?
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
waldek727 15:41, 01 sie 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Olu.
Wszystkie rośliny uważane przez nas za chwasty są bardzo cenną substancją organiczną w komorze kompostowej. Zawierają w sobie całą gamę mikro i makroskładników które w drodze mineralizacji wzbogacą nasz przyszły kompost. Do kompostowania nadają się wszystkie części składowe roślin zielnych. Unikaj jedynie kompostowania nadmiernej ilości nasion, chociaż i te w procesach rozkładu stracą swoją siłę kiełkowania.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
szymon954 20:35, 01 sie 2015

Dołączył: 01 sie 2015
Posty: 2
Mam pytanie. Czy gdy mój kompost zachowuje się jak "plastelina" to dobrze czy źle? O czym to świadczy?
Hana75 22:18, 01 sie 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Ależ piękna kuleczka
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
Hana75 22:22, 01 sie 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Mój kompost niestety lub stety jest głównie darniowy i rok mu mało by był zdatny do użytku
To znaczy nie całkiem wyrosły w nim cudne aksamitki, koper, kocimiętka i ziemniaki. A ostatnio dwa arbuzy... tzn roślinki bez owocu
Aksamitki i kocimiętkę wczoraj przesadziłam w inne miejsce, trzeba go przecież przerzucić
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies