Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Kompost, kompostowanie i kompostowniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Kompost, kompostowanie i kompostowniki

malgol 10:17, 28 mar 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Mi się wydaje ,że ze zdjęć podesłanych przez Kasię moje larwy wygladaja na kruszczyce...ale czy się nie mylę to nie wiem
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
ralfi 10:19, 28 mar 2017

Dołączył: 10 paź 2012
Posty: 30
MisiekF

ja bym Ci polecał komposter nieco mniejszy ale według mnie najlepszy na rynku polskiej firmy ][ o pojemności 900 litrów jak sama nazwa wskazuje, super wygląd, podwójne ścianki (stąd spora waga), zamykana klapa, wytrzyma na pewno wiele lat nie tak jak chińszczyzna z marketu...
Mam go 3 lata i poprzez grube ściany kompost "dojrzewa" 2xszybciej jak w innych.
Jedyny minus to cena, ja dałem na Ceneo 368 zł. ale jest to naprawdę Mercedes wśród komposterów...

Pozdrawiam.
Ralfi.
adkawi 13:26, 19 kwi 2017


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Witajcie ,a czy można wrzucić młode wyrwane zielsko na kompost? ,własnie mi się trochę uzbierało.Dodam ze jest sporo perzu .
____________________
Adrianna
ralfi 14:19, 20 kwi 2017

Dołączył: 10 paź 2012
Posty: 30
Witam.

Jak z termokompostera wyciągać gotowy produkt, tylko przez te drzwiczkix2 ? to chyba trochę mało realne że wszystko się opróżni, szczególnie w takim dużym jak mój (900l.)?

Pozdrowionka.
basic 05:40, 21 kwi 2017

Dołączył: 25 sty 2016
Posty: 8
Adkawi, jak najbardziej młode zielsko możesz dodać na kompost. Perzu nie polecam ,bo wyhodujesz sobie plantacje.
____________________
mikina34 14:20, 24 kwi 2017


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Czy filodendron można wrzucić na kompost?
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mira 21:39, 24 kwi 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
ralfi napisał(a)
Witam.

Jak z termokompostera wyciągać gotowy produkt, tylko przez te drzwiczkix2 ? to chyba trochę mało realne że wszystko się opróżni, szczególnie w takim dużym jak mój (900l.)?

Pozdrowionka.


Też mam ale chyba mniejszy. Ja wyciągam jednorazowo rozkładając ścianki bo inaczej trudno - np. akcja jesień a to z góry przeważnie ląduje na powrót.
Z dołu można czasem przez te drzwiczki podebrać ale lepiej wykradać i dawać na wierzch i od czasu do czasu widłami czy jakimś drutem dźgać żeby napowietrzyć -to cały czas w sezonie.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
krzysztofszy... 23:58, 25 kwi 2017


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Witam. Wiosna nadeszła, prace w ogrodzie ruszyły. Ostatnio robiłem wertykulację trawnika, zebrało mi się kilka worków siana. Moje pytanie brzmi - czy można kompostować to siano? Wydaje mi się, że nie bardzo ale chciałem zapytać.
Elunia 18:27, 09 maj 2017


Dołączył: 08 maj 2017
Posty: 91
Ja po wertykulacji trawnika wrzuciłam wszystko na kompost. Wydaje mi się, że zrobiłam dobrze ale 100% pewności nie mam. Może ktoś inny się wypowie w tej kwestii.

Gdzieś czytałam, że dobrym przyśpieszaczem kompostu są drożdże piekarskie. Zrobiłam więc taki zaczyn z drożdży, cukru i ciepłej wody i wlałam do kompostownika. Nie wiem czy dobrze zrobiłam ale po kilku dniach kiedy otwarłam kompostownik to śmierdziało jak z gorzelni (uprzednio wrzuciłam tam sporo obierek z jabłek).
____________________
EluniaDziałka pod lasem
krzysztofszy... 21:26, 09 maj 2017


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Pytam, bo po zimie jest sporo mchu. W ubiegłym roku wrzuciłem taką trawę do kompostownika i mech tkwił przez cały czas w takiej postaci w jakiej został wrzucony (kompletnie się nie rozłożył, a był tam około roku).
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies