Gdzie jesteś » Forum » Donice i pojemniki » Uprawianie roślin w donicach

Pokaż wątki Pokaż posty

Uprawianie roślin w donicach

Gardenarium 13:58, 12 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tutaj masz cały artykuł o tym

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/196-roze-w-pojemnikach
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
danka55 18:15, 12 lut 2015

Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 7
Dzięki, przeczytałam artykułBardzo interesujący. Jednak nadal mam wątpliwości, co do wielkości donic. Wyczytałam, że na początek wystarczą 12 litrowe, czy w takim razie do dwóch okrywowych wystarczy donica 30- litrowa? Nie będzie im za ciasno czy w sam raz? Proszę wybaczyć, ale w sobotę wybieram się po donice do centrum ogrodniczego, a jak widać jestem w temacie całkowicie "zielona". Czy taka byłaby dobra?
Gardenarium 21:57, 12 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Usuwam zdjęcie bo jest z netu.

Pokaż różę i jej bryłę, uprawiałam nawet w mniejszych. 10 l wystarczy. Jedna różą? Do tej 27 l zmieści się z pięć krzewów.

Kup łądną donicę, ozdobną a nie taką szkółkarską. W czarnych to się drzewa uprawia do sprzedaży a nie róże na tarasie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
danka55 22:17, 12 lut 2015

Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 7
Chodziło mi tylko o jej wielkość. Jeśli mówisz, że 10 litrów wystarczy na jedną, to bardzo się cieszę. Mam kilka ładnych donic kilkunastolitrowych, o wysokości ponad 30 cm. Zatem kłopot z głowy
Róże dostałam kilka dni temu i są razem w dużej donicy na balkonie, Augusta Luise jest w osobnej. Stoją w wielkim pudle ze steropianem i gazetami i dlatego tak dopytuję o wielkość tych donic, bo chciałabym je posadzić juz docelowo w odpowiednich pojemnikach. Czy dobrze myślę? Wybacz moje naiwne pytania, ale to moje pierwsze róże w dwudziestoletniej historii mojego balkonu.
Za zdjęcie przepraszam.
Gardenarium 22:56, 12 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Róże na długą metę nie nadają się do uprawy doniczkowej, ale może się udać, tylko najgorzej zimą, one lubią byc w ziemi tzn. w gruncie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
danka55 23:03, 12 lut 2015

Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 7
Kocham róże i nie darowałabym sobie, gdybym nie spróbowała
Gardenarium 10:06, 13 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ja uprawiałam, bo nie mogłam sadzić w ogrodzie a przywiozłam z Anglii, więc było ok Potem wsadziłam do gruntu, bo to silne odmiany były.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
danka55 10:23, 13 lut 2015

Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 7
Może i mi się uda? I jeszcze jedno. Mój balkon(z daszkiem) ma wystawę południowozachodnią, słońce jest od południa do wieczora. Czy ustawić je w pełnym słońcu czy lekko zacieniować przy drewnianej balustradzie?
Gardenarium 10:25, 13 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Róże kochają słońce, potem doniczki musisz wymieniać na większe, bo szybko przerosną, zimowanie jak masz gdzie (dołowanie w gruncie z donicą)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
danka55 10:36, 13 lut 2015

Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 7
Tak zrobię, dzięki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies