Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Herbicydy

Pokaż wątki Pokaż posty

Herbicydy

frezja 19:41, 29 cze 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
NO..to teraz już wiem)dzisiaj wykonałam oprysk bez krochmalu,za tydzień OW,bo kredy jeszcze nie mam..zapisuję,stosuję i czekam na efekty.Dzisiaj ziołowa poświata w obrębie moich włości

Chyba nie masz mi tego za złe,że tak "skomentowałam"krochmal...to tak żartem..jestem pewna,że takie osoby się trafią)

dziękuję za poświęcony mi czas i pozdrawiam
____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 16:51, 01 lip 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
A ja ujrzałam białe pchełki na ogórkach....pomocy...co to?? pełno tego na listkach;OW jeszcze nie wykonałam i to chyba błąd.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Mazan 18:35, 01 lip 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Frezja

To, że soda daje sobie radę nie tylko z mączniakami nie oznacza, że nie ma 'skutków ubocznych'. Stosowana dolistnie/nalistnie rozpuszcza warstwę ochronną liścia, a to uwrażliwia na choroby. Ponadto jest mikronawozem, przedawkować można sód łatwo dlatego jej nie używam w przeciwieństwie do OW, gdyż wapnia nie przdawkujesz tak łatwo. Wchodzi w skład ścian komórkowych, wiele chorób jest wynikiem niedoboru tego pierwiastka, choćby choroba 'tipburn' kapustnych lub Sucha zgnilizna wierzchołkowa pomidorów czy papryki. Lista jest dość długa. W dodatku podany dolistnie sód może blokować transport wapnia w roślinie. Dlatego uważam, że stosować sodę należy rozsądnie, choć nie jestem jej przeciwnikiem.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 18:41, 01 lip 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Frezja

Co za białe pchełki? Możliwe, że to mączlik.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
frezja 20:32, 01 lip 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Mazan napisał(a)
Frezja

To, że soda daje sobie radę nie tylko z mączniakami nie oznacza, że nie ma 'skutków ubocznych'. Stosowana dolistnie/nalistnie rozpuszcza warstwę ochronną liścia, a to uwrażliwia na choroby. Ponadto jest mikronawozem, przedawkować można sód łatwo dlatego jej nie używam w przeciwieństwie do OW, gdyż wapnia nie przdawkujesz tak łatwo. Wchodzi w skład ścian komórkowych, wiele chorób jest wynikiem niedoboru tego pierwiastka, choćby choroba 'tipburn' kapustnych lub Sucha zgnilizna wierzchołkowa pomidorów czy papryki. Lista jest dość długa. W dodatku podany dolistnie sód może blokować transport wapnia w roślinie. Dlatego uważam, że stosować sodę należy rozsądnie, choć nie jestem jej przeciwnikiem.



Pozdrawiam


dziękuję...dzisiaj spróbowałam na floksach.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 20:36, 01 lip 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Mazan napisał(a)
Frezja

Co za białe pchełki? Możliwe, że to mączlik.


Pozdrawiam


Wydawało mi się,że skaczą i tak określiłam...

Dziękuję za pomoc
____________________
Ewa - Ogrodowy song
bdan 07:53, 02 lip 2015


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Mazan z góry przepraszam za pytanie, ale mam dylemat.

Piszesz że po HT można na następny dzień zastosować OW, odwrotnie - trzeba zachować 7 dni przerwy.
Miałam zamiar w piątki pstrykać HT a w soboty OW, ale jeżeli dobrze liczę, to jednak stałych dni nie mogę sobie zrobić, bo przerwa jest 6 dni. Czy dobrze rozumiem?
Mazan 08:07, 02 lip 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Bdan

W ten sposób przedstawia się dawkowanie ekonomiczne, gdyż wapń wchłaniany jest ok. 5 dni. HT możesz stosować - jeśli masz tyle czasu - nawet co dzień. Wyjątek stanowi naprzemienność stosowania - tu trzeba zachować odstęp czasowy, który podałem.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
bdan 08:24, 02 lip 2015


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Dziękuję Ci bardzo.
Czyli stosując oba preparaty naprzemiennie po OW robię 7 dni przerwy, pryskam HT, na następny dzień mogę OW, itd
Mazan 09:18, 02 lip 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Bdan

Tak.



Pozdrawiam



____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies