Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Herbicydy

Pokaż wątki Pokaż posty

Herbicydy

Gardenarium 20:48, 21 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przypominam, że to jest wątek o herbicydach a nie o wszystkim. Proszę o wklejanie chorób we właściwych wątkach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:21, 09 lis 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Za mną długie godziny przenoszenia wszystkich postów nie na temat. Ekologiczne, biologiczne zwalczanie szkodników i chorób oraz podobna tematyka znajduje się w tym wątku

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1806-naturalne-zwalczanie-szkodnikow-bez-chemii

Wszystkie posty przeniosłam własnie tutaj. Proszę uprzejmie Autora i wszystkich pytających przede wszystkim o dostosowanie tematyki do właściwego wątku.

Ten wątek zamykam na chwilę, bo jest on o herbicydach a niemiłosiernie rozrósł się spowodował niezłe zamieszanie, a ja zbyt późno zareagowałam, ale nie wiedziałam, że to taki wielki wątek.

Bardzo proszę, jeśli Mazan ma ochotę na swój autorski wątek o OW Ht itd. to proszę o jego założenie, ale nie w herbicydach. Za uwagę dziękuję.

Mnie jedynie chodzi o czytelność forum, bo kto by się spodziewał, że w herbicydach jest tyle ciekawych rzeczy? Jednak na całkiem inny, w zasadzie sprzeczny temat. Bo herbicydy niszczą, a to co tutaj jest opisywane - pomaga.

Wątek otwieram ponownie

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mgar 08:36, 12 sty 2017

Dołączył: 29 gru 2016
Posty: 6
UE bierze się powoli za randap, który ma obecnie kiepską prasę. Rzeczywiście może być nadużywany przez niektórych plantatorów. Moim zdaniem lepszym, bezpieczniejszym rozwiązaniem są herbicydy typu MPCA PLUS 340 SL bądź NICORN 040 SC. Też stosowany w formie oprysków. Działa efektywne na chwasty, powodując zahamowanie ich wzrostu i w konsekwencji zamieranie.
Gata 08:59, 27 mar 2017

Dołączył: 27 sty 2017
Posty: 11
Zrobiłam Octan Wapnia z kredy szampańskiej polecanej gdzieś na forum, Ocet własny, którego stężenie określiłam na 5,9%. Wymieszałam wczoraj rano, ale na wierzchu jest cały czas piana i na dnie jest osad. Czy to oznacza, że proporcje mi wyszły niedokładne? Czy można tego bezpiecznie używać?
Mazan 09:07, 27 mar 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Gata

Przejdźmy do wątku Fitoremediacja. To wątek założony przeze mnie i tam dam wyjaśnienia.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/2602-fitoremediacja-czyli-biorekultywacja-i-nie-tylko

Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Izabela36 10:01, 06 lut 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Mazan napisał(a)
Agato, jeśli masz kredę - czystą bez kleju i innych dodatków oraz ocet i wodę możesz opryski zacząć dziś. Przepis podaje, że: do butelki 1,0 L wsypujesz 13dkg kredy - należy dobrze rozmieszać, do drugiej butelki o poj, 1,5L wlewamy 0,5l octu winnego, czy jabłkowego 6% lub 300 ml octu spirytusowego 10%, bierzemy 200ml zawiesiny kredy i dodajemy do octu. Wystąpi reakcja z wydzieleniem CO2. Na koniec należy pobrać 75 ml roztworu do opryskiwacza, uzupełnić do 1 l, zamieszać i do pracy. Pozostały roztwór przechowywać w tem. pokojowej, będzie do dalszych oprysków.

Dłużej to pisałem niż wykonywałem preparat. Jeśli coś niejasne - proszę pytać.


Pozdrawiam


Mazan rozumiem,że wsypując 13 dkg kredy do butelki 1 l nalewam tam troszke wody aby kreda sie rozpusciła? Czy moze do 13 dkg kredy dodaje 1 l wody?
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Gardenarium 15:45, 06 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
proszę pytać w wątku Fitoremediacja https://www.ogrodowisko.pl/watek/2602-fitoremediacja-czyli-biorekultywacja-i-nie-tylko
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
eVka 13:27, 10 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Mam na rabacie z rododendronami powój polny albo rdestówkę powojowatą, musze obfocić bo pewna nie jestem.
Wiem, że Chwastox, którym pryska się trawniki na dwuliścienne, działa na powój, czy można nim opryskać ten powój na rabacie i nie zaszkodzi rododendronom, które w pobliżu rosną?
____________________
Gardenarium 18:52, 19 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może zaszkodzić bo różaneczniki również są dwuliścienne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
eVka 19:04, 19 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Gardenarium napisał(a)
Może zaszkodzić bo różaneczniki również są dwuliścienne.

Danusiu, no widzisz brak znajomości poskutkowałby tragedią. Dobrze, że poczekałam na odpowiedź. Dziękuję Ci bardzo!
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies