Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Betula pendula 'Youngii' - brzoza brodawkowata "Youngii"

Pokaż wątki Pokaż posty

Betula pendula 'Youngii' - brzoza brodawkowata "Youngii"

Agnieszka 15:32, 19 mar 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Czy ktoś z Was ma u siebie taką brzozę? Czy jest soliterem czy jest wkomponowana wśród innych roślin? Czy rośnie podobnie szybko jak inne brzozy?
____________________
Agnieszkowy ogródek
monteverde 21:00, 19 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
http://www.wymarzonyogrod.pl/portrety_roslin/pokaz/153
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
kaisog1 21:19, 19 mar 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Agnieszko moja teściowa ma u siebie taką brzozę. Jest u niej dobrych parę lat i oprócz przyrostu "parasola" nie zauważyłam żadnych zmian
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Agnieszka 10:30, 20 mar 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Wiem, że ona rośnie trochę jak taka kopka siana. Dlatego zastanawiam się czy ona nadaje się do zestawiania z innymi roślinami. Co ładnie wygląda w jej otoczeniu? (oczywiście poza oczkiem wodnym )
____________________
Agnieszkowy ogródek
Gardenarium 10:37, 20 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Taka brzoza dobrze wyglada albo samotnie na trawniku, albo we wrzosowisku.
Szczepiona jest na konkretnej wysokości, wyższej lub niższej i parasol można jej skracać na rozgałęzieniach pędów. Wtedy "witki" nie będą zwisać aż do ziemi.
Koronę można ograniczać, jednak do góry ona nie urośnie, tylko powiększy średnicę korony.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:41, 20 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Najlepiej kupic jak najwyższą (1,70 - 2 m miejsce szczepienia).

Tu jest nie cięta http://www.garten.cz/a/cz/3982-betula-pendula-youngii-briza-belokora/

a tutaj trochę cięta http://www.guildfordtowngardencentre.com.au/shop/view/betula_pendula_youngii/129
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agnieszka 10:41, 20 mar 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
O, właśnie Danusiu. Miałam do Ciebie jeszcze takie pytanie:

Co wynika z takiej informacji: Brzoza Youngii, PA 200-220. Czy to oznacza, że brzoza jest zaszczepiona na pniu na wysokości 200-220 cm. Czyli od tej wysokości urośnie max 6 m? Czy też te 6 m wysokości podawane w opisie należy liczyć już od ziemi, czyli że w sumie powyżej miejsca szczepienia będzie jeszcze ok. 4 m?
____________________
Agnieszkowy ogródek
kaisog1 12:09, 20 mar 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Może się ośmiesze ale trudno Wydaje mi się, że 6 metrów wysokości podane jest dla egzemplarza nieszczepionego czyli total nature Szczepione egzemplarze nie dorostną nigdy do takich rozmiarów. Jak jest szczepiona na 180 cm to będzie wyższa jedynie o "grubość" korony.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Agnieszka 19:24, 20 mar 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
No to jaki jest sens szczepienia takiego drzewka? Bo nie kumam.... Ma być mniejsze niż natura chciała? Zawsze mi się zdawało, że szczepi się, aby było na odwrót: niskie krzaczorkowate tyle że w formie drzewka. Czyli, aby było wyższe. A tu na odwrót?
____________________
Agnieszkowy ogródek
goniak 20:10, 20 mar 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Agnieszka napisał(a)
No to jaki jest sens szczepienia takiego drzewka? Bo nie kumam.... Ma być mniejsze niż natura chciała?

Niektóre drzewa są bardzo duże w swej naturalnej formie a szczepienie pozwala cieszyc się ich pięknem ale w mniejszych rozmiarach
____________________
Małgosia mój zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies