Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Odcienie zieleni

Pokaż wątki Pokaż posty

Odcienie zieleni

Efffa 20:04, 11 cze 2014


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Cześć mam na imię Ewelina. Witam serdecznie panią Danusię i Was drodzy forumowicze. Od dłuższego czasu czytam ogrodowisko i oglądam Wasze przepiękne ogrody. Jestem pod ogromnym wrażeniem jeżeli chodzi o projekty Danusi. Zawsze byłam fanką ogrodów minimalistycznych, ale dzięki Wam i Danusi na szczęście mój gust się odmienił. Uwielbiam styl ogrodowiskowy. Długo nie miałam odwagi, aby się zarejestrować i pokazać swój kawalek ziemi( bo ogrodem tego nie mogę jeszcze nazwać, przeprowadziłam się dopiero rok temu i w moim ogrodzie pustki), coś tam próbowalam robić, ale nie jestem do końca zadowolona, ale po długim czasie doszłam do wniosku, że jednak bez Was i Danusi sobie nie poradzę. I tu mili forumowicze i pani Danusiu liczę na Waszą pomoc. Jutro może wkleję zdjęcia, dziś chciałam się tylko przywitać, bo macie tu wspaniałą atmosferę.
To jest moje pierwsze forum, więc proszę o wyrozumiałość.
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Tess 20:26, 11 cze 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Witaj, Ewelina
Ciut się uśmiałam, czytając o "stylu ogrodowiskowym".

Czekamy na zdjęcia.
Nie przejmuj się, że jeszcze nie masz pięknego ogrodu.

Zrobiłaś już pierwsze milowe kroki ku posiadania takowego (1- odkrywając Ogrodowisko, 2 -ujawniając się na O.), a z każdym dniem będziesz się do zamierzonego celu przybliżać.
Choć od razu mogę Cię uprzedzić, że dopiero za jakiś rok-dwa będziesz pewna, jaki chcesz mieć ogród, a za kolejny rok-dwa będziesz z niego jako tako zadowolona. Choć w pełni zadowolona nie będziesz pewnie nigdy, więc będziesz zmieniać to, co już zrobiłaś


Ale to wszystko pewnie już wiesz, skoro podczytujesz nas od jakiegoś czasu


____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Kamajla 20:52, 11 cze 2014


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Cześć Ewelina u mnie też na razie pustki, witam w klubie będę Cię wspierać duchowo, a może czasem będę mogła w czym anie pomóc... oby. Trzymam kciuki i czekam na zdjęcia.
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Magdalenka 07:44, 12 cze 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
Witam i ja i czekam na zdjęcia
____________________
Magda Na Francuskiej
Gardenarium 12:55, 12 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przeniosłam wątek zgodnie z życzeniem, a może chcesz też tytuł zmienić?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Efffa 00:15, 14 lut 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Witam. Po długiej przerwie zdecydowałam jednak pokazać co mam. Tę rabatę zrobiłam, gdy jeszcze nie znłam Ogrodowiska, więc nie ma tam ani ładu ani składu. Proszę doradźcie, komentujcie i krytykujcie. Chciałabym aby ta rabata była bardzo elegancka i prosta. Moimi ulubionym roślinami są rododendrony i bukszpany, za bukszpanami szalałam już jak byłam małą dziewczynką, a pod wpływem ogrodowisk ulubionymi roślinami są cisy i żurawki. Jak mam ja poprawić?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Efffa 00:19, 14 lut 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Wiem, wiem żurawki każda inna, na wiosnę będę robić plamami.
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Efffa 00:34, 14 lut 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Chodzi mi o tę rabatę z korą i kamyczkami. A rosną tam rododendron cunnigham white, 3 azalie japonskie Maruschka, te 2 chłabinki to cisy. Aha i oczywiście wiem, ze bukszpany nie są skulkowane, muszę dojść do wprawy
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
magdaw 16:54, 14 lut 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Ewelino,

Jeśli mogę poradzić dosadziłabym tam z przodu cos w ten obszar gdzie jest kora coś bardziej kolorowego może jeszcze Żurawek albo hosty no i masę cebul kolorowo witających cię wiosną, bo tam jest " za zielono a kwitnienie będziesz miała tylko w maju.
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
nicol21 18:43, 14 lut 2015


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Witam imienniczkę na ogrodowisku! Przydałoby się zobaczyć ciut więcej z dalsej perspektywy bo wtedy będzie łatwiej coś poradzić.

Bliżej wiosny chyba buksikom przyda się formowanie w kulkę bo im później tym trudniej będzie uzyskać ładny kształt
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies