Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Odcienie zieleni

Pokaż wątki Pokaż posty

Odcienie zieleni

Efffa 18:55, 14 lut 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Witaj Nicol, Tak masz rację narysuję plan bo wszystko śniegiem zasypane więc i tak nic nie widać. Jakąs formę chyba muszę kupić do bukszpanów, sama nie dam rady, a te bukszpany wszystkie mają z 18 lat, posadziłam je w rodzinnym domu gdy byłam w 8 klasie i z 2 lata temu je zakosiłam mamie!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Madzenka 19:37, 14 lut 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Witaj
Dosadź trawy do bukszpanów. Widziałaś kule z carex beatles u Malkul albo u Magdy70 kule z carexami? Żurawki zimą brzydna a trawy ają to do siebie, ze przez cały rok są piękne. To chyba Twoja najwazniejsza rabata przed wjeściem do domu?

Polecam carex beatles, carex montana, carex frosted curls lub amazon mist. Albo zimozielone carex morrowi variegata lub ice dance.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Efffa 13:36, 15 lut 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Tak Marzenko jest to najwazniejsza rabata przed moim domem, którą muszę zmienić szczególnie tą z korą, ta z kamykami również ponieważ te bukszpany przy wejściu muszę przesadzić, gdyż wejście do domu będzie poszerzane,(zapomniałam wcześniej o tym fakcie wspomnieć) jest takie nijakie. Wątek Malkul również sledzę, ma piękny ogród i pomysły, a jej mąz talent(meble tarasowe - bajka).A czy trawy będą dobre w takim miejscu, myślałam tam o czyms zimozielonym?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Efffa 20:24, 15 lut 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
To jest plan mojego ogrodu bez tyłu czyli bez tarasu. Ogrodzenia jeszcze niema, ale mniej więcej będzie tak jak zaznaczyłam. Doradźcie co mam zrobić na rabacie nr 3, a może tez tam trawnik, kompletnie na to miejsce nie mam pomysłu. A może wzdłuż chodnika tez rabata, w sumie próbowałam przy samym chodniku robić jakaś rabatę ale ona jest do wywalenia więc jej nawet nie zaznaczałam. W razie czego w miejscu trawnika tez mogą być jakieś rabaty. Nie wiem czy pisze zrozumiale, ale tak to mniej więcej wygląda. Pomóżcie , plissss! Jestem pozbawiona jakiejkolwiek wizji i wyobraźni!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
nicol21 20:32, 15 lut 2015


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10211
A może zrobisz zdjęcie tego planu z góry - tak żeby było widać cały plan? Bo z tego nie do końca widzę gdzie jest dom, jakie są całe wymiary działki/ogrodu, z której strony jest wejście. Widzę że zaznaczyłaś tam jakieś rośliny po lewej stronie planu. Łatwiej będzie spojrzeć całościowo na ogród niż na poszczególne rabaty. Jesli masz śnieg to może warto pare dni poczekać ze zdjęciami aż śnieg spadnie i bedzie widać gdzie są chodniki, z czego są zrobione, jaka jest fasada domu.

Super że masz kulki bukszpanowe ze swojej hodowli. I grunt że się przyjeły!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Efffa 20:56, 15 lut 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Masz rację Nicol, zrobię zdjęcia gdy śnieg stopnieje co będzie wszystko widać!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Efffa 21:09, 15 lut 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Może teraz trochę wyraźniejszy plan
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
siakowa 21:59, 15 lut 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
hello jestem pod wrażeniem faktycznie urosły pozdrawiam
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Efffa 23:37, 15 lut 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Wiec tak, powinnam się na coś zdecydować:
-ma to być ogród nowoczesny i prosty, choć dom w stylu tradycyjnym, wnętrze w stylu raczej nowoczesnym
-pozbawiony nadmiernej różnorodności gatunkowej
-nakład prac pielęgnacyjnych niema znaczenia,
-kolorystyka ogrodu w odcieniach fioletu, bieli i przebłyski karminoczerwone.
-elegancki, uporządkowany i funkcjonalny
-ulubione rośliny, przede wszystkim cisy, cisy i jeszcze raz cisy, bukszpany, trawy i wiśnie umbraculifera, rododendrony, grujecznik, drzewa o fajnym pokroju- dopiero ich będę szukac
- w przyszłości planuję wgłębnik ukryty wsród roślinności, w którym będzie klon odmiany Royal Red
-lasek brzozowy(chyba nie pasuje do ogrodu nowoczesnego)
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
malgorzata_s 09:42, 16 lut 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Witam, będę chętnie zaglądała do Ciebie, masz konkretne założenia i z pewnością powstanie ciekawy ogród.
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies