Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Podpory , kraty, obeliski dla róż

Pokaż wątki Pokaż posty

Podpory , kraty, obeliski dla róż

Gardenarium 16:34, 26 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Pokazane w galerii zdjęciowej linki są do oczek przymocowane. a do linek pędy róż.

Nawet takie siatki jak tutaj na 30 zdjęciu

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/265-podpory-dla-roslin-luki-kraty-pergole/photos
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gabriela 17:49, 26 cze 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Nie widziałam w Anglii na murach aż tak gęsto tych oczek.
Na pewno są wwiercone w fugach takie okrągłe oczka i miedzy nimi poprowadzone mocno naciągnięte linki z ocynkowanego drutu.
Ozz, obejrzyj sobie ten odcinek GW, minuty ok. 13 i 18.
https://www.youtube.com/watch?v=x9De1TyhueE
Monty Don sadzi pnące róże i powojniki pod murem z cegły, świetnie widać linki, oczka i odległości. Pędy są opierane, przeplatane poziomo, bo wtedy róże tworzą kwiaty w poprzek na długopędach i przywiązywane poziomo czymś mało widocznym, np. rafią, żyłką.

Wstawię jeszcze zdjęcia z ogrodu Mottisfont, gdzie widać dość dobrze o co chodzi.










I na koniec pergole pod róże z Barnsdale, mam już niemal identyczne stożki. Kratki też.








____________________
Ogród w budowie nieustającej
Ozz 18:11, 26 cze 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Danusiu, Gabrielo...

Super ten docinek - akurat doszkalam się też z powoników Wrzucam mój klinkier - kupiłam do posadzenia przy nim Rosa 'Veilchenblau' (ma iść nad oknem) razem z powojnikiem 'Madame Baron Veillard'. Wiem, że może kolor nie do końca będzie kontrastował z klinkierem, ale od tego mam powojnika Chciałam rośliny, które nie będą sprawiać problemów.

Jedyne czego się boję to fakt, że ten klinkier się nagrzewa (słońce między 12-17) no i jest opaska ok. 50cm od budynku (czyli dolna część musi kawałek iść po ogrodzeniu chyba).
Tak to wygląda (nie widzimy bajzlu, na dole róża we własnej osobie):
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
lena 12:25, 12 wrz 2015


Dołączył: 06 paź 2014
Posty: 356
pergola i obelisk, roze jeszcze male ale jak sie rozrosna to bedzie pieknie
____________________
Kardówka
Karabela 15:21, 12 wrz 2015


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867

bardzo podoba mi się kształt tego łuku. Obelisk tez super, pozdrawiam
____________________
Eksperymentarium
lena 10:54, 17 wrz 2015


Dołączył: 06 paź 2014
Posty: 356




____________________
Kardówka
malkul 10:20, 19 wrz 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
fajne nowoczesne ma nawigatorak na murze dla powojników chyba
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
bartek_luberda 20:23, 16 paź 2015


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
____________________
Ogródeczek
Tarnina 12:19, 31 paź 2016


Dołączył: 28 sty 2014
Posty: 646
A ja mam pytanko, może ktoś ma sprawdzony sklep, gdzie można dostać coś ŁADNEGO z podpór do pnączy, róż itp. chodzi mi o kupno gotowych elementów...żeby to nie na zamówienie było...
Chodzi mi coś o taki styl....

https://pl.pinterest.com/tarninaa/ozdoby-ogrodowe/

Oczywiście te metalowe....


____________________
Chatka Baby Jagi Mój Blog http://domekbabyjagi.blogspot.com/
SlonecznyOgrod 12:54, 21 sty 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Z podpór dla pnączy tzw. trelisa płaska z drutu mała metrowa 24zł w Lidlu czasem sie pojawia i ja takową zakupiłam.Podejrzyj sobie u mnie na wątku. Ostatnio kupiłam też stożek mały z drutu ze srebrną kulą na starociach. Sama na takie rzeczy poluję i ubolewam ,że w Polce cieniutko... A zobacz na angielskich stronach tam kipi, wyszukaj tuteur , trelisa.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies