Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Podpory , kraty, obeliski dla róż

Pokaż wątki Pokaż posty

Podpory , kraty, obeliski dla róż

Gardenarium 20:09, 21 sty 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja też poluję i wcale nie jest tak źle
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malgol 14:13, 14 lut 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Proszę podpowiedzcie jaki obelisk zastosować do Róży Graham Thomas?Rosnie wielka ( moja ma obecnie 1,70 cm)i chciałabym zachować jej pokrój ,ale żeby tez nie łamała się i nie kładła na wszystkim obok i pod nią .
Te obeliski w kształcie wąskiej, wysokiej piramidy wydaje mi się bardziej nadaja się do róż pnących?Czy się mylę?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Aurelllia 21:29, 09 mar 2017


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Podpatrzona u Darii ze Słonecznego Ogrodu W tym roku powędruje do ogrodu i będzie podpórką dla powojnika
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Gardenarium 07:50, 10 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo ładna, romantyczna, pasuje do powojnika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
retro 09:43, 12 cze 2017


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 21
Mam Ghislaine de feligonde, New Dawn oraz That's Jazz (chyba, bo nie kwitła, nowy nabytek). Do dyspozycji: podporę kolumnową, pergolę metalową i wyłożenie na płot. Wszystkie trzy posadziłam przy wąskiej ścieżce . Którą podporę dla której dać róży. New Dawn mam trzeci rok i ma 0, 7 wzrostu. Ale szerokości jej nie brakuje, najwyższy czas pomyśleć o gorsecie. Co polecicie?
____________________
Katarzyna. Po wiejsku.
Elka 13:58, 01 lip 2018


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Zastanawiam się nad metalowym obeliskiem dla róży mont blanc. Mam tylko jedną zagwostkę - czy nie ma ryzyka przemarznięcia w zimie? Metal zimniejszy niż drewno.
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
Gardenarium 21:18, 01 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ma, jak ma zmarznąć to i tak zmarznie, niezależnie od tego czy metal czy drewno.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Elka 21:54, 01 lip 2018


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Wielkie dzięki Szefowo
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
Della 18:57, 08 lut 2021

Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 1
Kochani, czy ktoś z Was prowadził róże na podporze z lin? Widziałam takie na zdjęciach z ogrodów brytyjskich, pomiędzy drewnianymi słupami były przeciągnięte grube liny i na nich wiły się pędy pnących, cudnie kwitnących róż. Efekt był piękny. Nie widziałam takich zdj w tekstach o podporach Danusi. Ciekawa jestem jakie róże mogą się sprawdzić przy takim rozwiązaniu. Czy to w ogóle to ma sens, bo lina jest jedna a pędów róż wiele...
Gardenarium 07:52, 10 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ma to sens, mam takie zdjęcia. Tylko belka musi być posadowiona w kotwie, aby nie zgniła, bo ciężar masy zielonej jest potem znaczny, wszystko może się "złożyć" jak domek z kart. Kupiłam sobie takie sznury na starociach i zamierzam gdzieś taki pomysł wykorzystać, może w ogrodzie różanym?





Tutaj dodatkowo jest to spięte poprzecznie drutem



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies