Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród u stóp klasztoru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród u stóp klasztoru

Gardenarium 22:37, 29 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najpiękniejsze dla mnie jest pierwsze zdjęcie, z górką i kwitnącymi azaliami. Cudowny klimat ogrodu.
Popieram grupowanie roślin, sadzenie całymi połaciami. Jeśli rosną czerwone liście, podsadzamy je niskimi np.żółtymi, jeśli żółte - niebieskimi itd. Albo ustalamy kolorystykę np. różowo-niebiesko-białą ze srebrnymi liśćmi. Dajemy mocne akcenty na pniu (jakieś szczepione liściaste lub iglaste), sadzimy krzewy po kilka szt (ja stosuję zasadę - zawsze nieparzysta ilość 3-5-7 itd). Solitery w trawniku lubię podsadzać kółkiem np. z funkii albo trzmieliny.
Aby cebulowe w trawniku wyglądały naturalnie, "siejemy" ręką krokusy po trawniku i sadzimy tam, gdzie spadną. Nie będą wyglądały, jak pod sznurek.
Rabaty bylinowe również trzeba zapełnić większą ilością egzemplarzy tego samego gatunku. Np Astilbe będzie spektakularnie wyglądało posadzone np. 15 szt co najmniej w zestawieniu z innymi bylinami o bardziej bladym kolorze, ale w tej samej tonacji.
Zajrzyj do tych zdjęć. Może spodobają się jakieś zestawienia bylinowe. Ten ogród to wzorzec obsadzeń bylinowych.
Popieram Emila, że grzechem jest mówienie o swoim ogrodzie, że zrobił je amator.
Każdy kochający rośliny, zanim wie czego chce (czasem nigdy tego nie wie), ciągle kupuje, eksperymentuje, dosadza, przesadza.... skąd ja to znam.
No i żeby było śmiesznie, jadę jutro 5:40 na giełdę kwiatową, a nuż coś spotkam do kupienia, jakby co.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
danuta_ 17:48, 04 lis 2010


Dołączył: 20 paź 2010
Posty: 1300
Przepiękny, zadbany ogród , bardzo ciekawe kompozycje, które ujmują swoja naturalnością!
____________________
pozdrawiam Danuta sosnowo
alinak 20:47, 05 lis 2010


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Danusiu przejrzałam zdjęcia 100 razy i już znalazłam dużo odniesień do mojej architektury ogrodu ,wiec na pewno wykorzystam propozycje.dziękuję.właśnie w jesieni zaczęłam robić takie większe nasadzenia i zaczęłam od bergenii ,która podosadzana pod berberysem kolumnowym fajnie teraz wygląda ,właśnie" wygląda" a nie gubi się jak to się dzieje ,kiedy sadzimy pojedyncze egzemplarze.również w różance dołączyłam tylko przywrotnik czyściec wełnisty i przetacznik kłosowy.myślę że w moim przypadku pozostaje troszkę poczekać aż rośliny ogólnie podrosną ,wtedy ogród nabierze bujności .tu jednak jest wystawiona na próbę moja cierpliwość a raczej jej brak.ale ogród mnie uczy .....właśnie cierpliwości.dzisiaj przedstawię moich mieszkańców .skoro są to już dobrze świadczy o charakterze ogrodu




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Gardenarium 21:41, 05 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pierwszy mieszkaniec znalazł sobie cieplutkie miejsce na kamieniu, pewnie wygrzewa sie w słońcu, widać, że im tam dobrze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
alinak 20:32, 09 lis 2010


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
w tym roku zaszła u mnie duza zmiana.skarpa która była porośnięta trawą i jałowcami została pozbawiona trawy .obsadziłam ja roślinami wg. zasady kontrastu koloru ,ale jak zwykle nie powstrzymałam się i urządziłam misz -masz.miały być plamy berberysu bordowego na zmianę z tawułą złocistą goldmund i berberysem żółtym .na wiosnę muszę przywołać się do porządku

widok obecny



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

widok wczesno-wiosenny




Uploaded with ImageShack.us
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
alinak 20:45, 09 lis 2010


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
ciągle mam z tym problem ze co mi wpadnie w ręce to musi być u mnie w ogrodzie . nie ważne że naćkane ale jest .tak wiec z 4 gatunków które miały być zrobiło się 20.ale już poszedł ze skarpy przywrotnik i liliowce. a zostaną na obwódki tylko żurawki .nie wiem czy z pod żółtych berberysów wyrzucić dąbrówkę .wstrzymuje decyzje do wiosny. u góry w niszach kamiennych są posadzone japońskie azalie i w środku po jednym rododendronie.rząd jałowców kolumnowych uzupełniłam cisami żeby powstał ciąg.ale nie wiem czy ich będę przycinać.Danusiu co o tym sądzisz
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Gardenarium 00:01, 10 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiosenny widok bardzo ładny i wyrazisty.
Na brzegach jałowców bym jednak powstrzymała się i zrobiła nawet jeden gatunek np. coś żółtego na całości, żurawki, berberysy, trzmielinę albo co innego. Ale wybierz jeden gat. a ilość dużą, żeby zrobiła się żółta płaszczyzna.
Dąbrówkę przesadź, od razu pomyślałam żeby wurzucić.
Czy jałowce są duże? To te co widać? Bardziej długowieczne będą cisy i potem nie wiadomo, ale najwyżej wytniesz jałowce. One do cięcia nie bardzo. A jakiej wielkości cisy, powinnaś dać tej samej, bo tak wyjdzie zygzak dwukolorowy. Ja jestem zawsze zwolennikiem ujednolicenia żywopłotu. Może jałowce przesadzić, a dać cisa ciągiem gęsto? Tylko sporo będzie kosztował.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
alinak 16:38, 11 lis 2010


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
tak jest kapitanie......już się robi .dąbrówka już usunięta .a na kolor żółty wybiorę berberysy,.masz rację ten zestaw będzie naj. a co myślisz o tym żeby zostawić te żurawki ,które tam gdzie - nie gdzie widać i dać ich na całej długości . Danusiu czy berberys posadzić jeszcze teraz?.mam okazje kupić taniej z zaprzyjaźnionej szkółki. tylko czy nie za późno sadzić.a może kupić i przechować do wiosny w szopce? co do jałowców kolumnowych to na razie zostawiam . cisy dokupiłam w dużej ilości ale małe na 60 cm. na wiosnę jednak już ich podetnę żeby się od razu ,od dołu ładnie zagęściły.jak wyrosną to zgubią w sobie te jałowce.co ile sadzisz cisy na żywopłot.ja posadziłam jak thuje co 80cm.nie wiem czy cis nie sadzić gęściej?
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
alinak 17:13, 11 lis 2010


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
choć jesień na dobre zagościła mimo ciepłych temperatur ,mamy jeszcze wiosenne widoczki ,tak na okrasę tych długich wieczorów



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Gardenarium 22:04, 11 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
alinak napisał(a)
tak jest kapitanie......już się robi .dąbrówka już usunięta .a na kolor żółty wybiorę berberysy,.masz rację ten zestaw będzie naj. a co myślisz o tym żeby zostawić te żurawki ,które tam gdzie - nie gdzie widać i dać ich na całej długości . Danusiu czy berberys posadzić jeszcze teraz?.mam okazje kupić taniej z zaprzyjaźnionej szkółki. tylko czy nie za późno sadzić.a może kupić i przechować do wiosny w szopce? co do jałowców kolumnowych to na razie zostawiam . cisy dokupiłam w dużej ilości ale małe na 60 cm. na wiosnę jednak już ich podetnę żeby się od razu ,od dołu ładnie zagęściły.jak wyrosną to zgubią w sobie te jałowce.co ile sadzisz cisy na żywopłot.ja posadziłam jak thuje co 80cm.nie wiem czy cis nie sadzić gęściej?


Cis posadź tak, żeby gałązki się stykały i przytnij w poziomie od razu. Można miedzy jałowcami.
Berberysy można sadzić, lepiej niz postawić do szopki. A gdzie są żurawki?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies