Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

anka_ 20:37, 28 sty 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
ewsyg napisał(a)
...
Ja jednak dorzuciłabym białą i Strawberry Shortcake, taka biało różowa. Szybko się rozrasta

Masz tu namiar na sklep z jeżówkami, wypróbowany. Dbają o klienta i cenowo tez przystępnie

http://www.sklep.bylinowyraj.pl/rozwin/jezowka_-_echinacea/0

Najważniejsza jest gleba dla nich. One lubią żyzną wilgotną, ale nie mokrą ziemie. Korzenie nie mogą być w wodzie.

Mam nadzieje, że Ci pomogłam...

Ewo bardzo mi pomogłaś, bardzo ci dziękuję. Wstępnie rozważałam Caribbean Green. Jakoś nie wpadłam na niby proste rozwiązanie z białą jeżówką. Bardzo mi się podoba też pomysł połączenia z drugą- biało-różową.
Tu gdzie będę sadzić nie ma problemu z nadmiarem wilgoci.

Bylinowy Raj znam, kupowałam już u nich u nas na targach i byłam bardzo zadowolona.

Dziękuję.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Mala_Mi 21:41, 28 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Wreszcie dogrzebałam się do mego ostatniego wpisu.... prawie miesiąc.

Fotki ptaków piękne.
Widzę, ze nie tylko będzie staw ale i oczko, jakoś wcześniej tego nie doczytałam.
Nic mądrego więcej nie napiszę, bo do tego muszę przysiąść i się zastanowić...
Jedne klon potrafi paść, a inny urośnie... bo czasami sadzonka jest do niczego.. rok jest kiepski... dalej upieram się nad klonem przy oczku
I jak Mariusz pisze, jak najmniej wysokich drzew w pobliżu, bo z liśćmi nie wyrobisz.. a działkę mas ogromną.. dwa razy moja... i chyba ci zazdroszczę Wiem, wiem co sobie pomyślałaś.. kicha jest pierwsze lata.. a potem brakuje działania
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
anka_ 08:25, 29 sty 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Mala_Mi napisał(a)
...Widzę, ze nie tylko będzie staw ale i oczko,...
Aniu staw jest (no dobra- będzie) w najniższej części działki, taki bez folii. Jego główne zadanie to zbieranie wody. Oczko natomiast będzie przy domu. Typowe oczko kryte folią, no i niewielka kaskada- uwielbiam szum wody.
Mala_Mi napisał(a)
.. a działkę masz ogromną.. dwa razy moja... i chyba ci zazdroszczę Wiem, wiem co sobie pomyślałaś.. kicha jest pierwsze lata.. a potem brakuje działania
Czasami przychodzi chandra, ten nadmiar szczęścia przytłacza. Pojawia się pytanie czy wogóle ma sens zaczynać tę zabawę, bo w zasadzie bez szans jest doczekanie dojrzałego ogrodu. A jeszcze moja pociecha chodzi za mną i tylko się pyta - "po co znowu siedzisz w tym zielsku, ja i tak to wszystko sprzedam...".
No właśnie, po co?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
iwonaal 09:20, 29 sty 2015


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Wpadłam z rewizytą
____________________
Zakochana w ogrodach
ewsyg 12:47, 29 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Aniu, nie rozumiem. Chcesz sprzedać działkę ?
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
anka_ 13:59, 29 sty 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Ewuniu absolutnie NIE, to chyba po prostu zimowa chandra....

Iwonko witam i zapraszam
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Agania 15:16, 30 sty 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Zadawałam sobie kiedyś pytanie.....i po co nam te dzieci

U mnie aura podobna, jeszcze leży śnieg, lodowisko pod domem, auto potrzebuje wymianę opon na płozy

Cytuję u siebie wiosnę i ulubione gatunki...taką sobie wymyśliłam odskocznię na zimową chandrę

Dzięcioł-oniemiałam na sam widok-super foto

ale miałaś szczęście
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
anka_ 19:29, 30 sty 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Agato z radością oglądam 'zielone' wspomnienia i galerie w wątkach. Bardzo potrzeba takich energetycznych kolorków. Ta pochmurna aura normalnie przytłacza. Więc tak drepczę cichutko po wątkach, podglądam, planuję....

Mala_Mi napisał(a)
Jedne klon potrafi paść, a inny urośnie... bo czasami sadzonka jest do niczego.. rok jest kiepski... dalej upieram się nad klonem przy oczku

Ależ mi przez Anię siedzi ten klon w głowie... Klonu palmowego 'Atropurpureum' narazie drugi raz nie posadzę. Może kiedyś, jak trochę teren zarośnie i ten halny na mojej górce przestanie wiać. Ale mam na celowniku dwa inne: Acer shirasawanum 'Autumn Moon' i Acer japonicum 'Aconitifolium'. Ten pierwszy chyba bardziej ozdobny całym rokiem,
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Agania 18:37, 31 sty 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Wstawię ci fotki z Schiraswą u mnie....to może się w końcu zdecydujesz
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Kasya 09:17, 02 lut 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41813
Przeczytalam początek i serdecznie wspołczuje takich gosci chociaz w innych okolicznosciach to bylaby sama radosc
Chyba ogrodzenie albo jakies zasieki konieczne bo szkoda pracy i pieniedzy

Ale teren taki ze mozna poszalec i kiedys bedziesz miala bajeczny ogrod

Chociaz czasem i przy mojej ciasnocie wydaje mi sie ze za duzo jak trzeba przekopac albo wypielic...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies