Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Oczko wodne - jakie rybki wybrać ?

Pokaż wątki Pokaż posty

Oczko wodne - jakie rybki wybrać ?

mateusz_prakt 13:13, 09 lip 2014

Dołączył: 07 lip 2014
Posty: 14
Witam,


Jakie rybki nadadzą się do oczka wodnego ?
Gdzie coś takiego można kupić ?



pozdrawiam !
____________________
Gardenarium 19:50, 09 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najbardziej popularne rybki ozdobne to karasie tzw. "złote rybki"
karpie Koi, złote orfy i złote liny.

Mozna je dostać w specjalistycznych sklepach akwarystycznych lub dużych centrach ogrodniczych, które tym się zajmują.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kacperolejnik 01:13, 17 lis 2014

Dołączył: 16 lis 2014
Posty: 11
Ze wszystkich ryb które mam/miałem zdecydowanie polecam złote orfy ... genialne stworzenia ... musisz niestety mieć nieco większy zbiornik i kupić przynajmniej kilka, a najlepiej kilkanaście sztuk, bo to rybki stadne, pływające razem w ławicy ... strasznie pożyteczne, potrafią wyskakiwać żeby łapać różne robale w locie i je zjadać, a efekt ławicy bardzo dynamicznej, kręcącej kółeczka jest wspaniały ... można na nie patrzeć godzinami ! : )
Mariusz 09:59, 17 lis 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Karasie mnożą się jak szalone, tak więc dużo właścicieli oczek nadmiary oddaje, popytaj . Japończyki koi są bardzo drogie cena przyprawia o zawrót głowy, w Rzeszowie jest pasjonat, ma sklep, szukaj w internecie.
Dawniej kupowałem w gospodarstwie rybackim europejskie koi, tanie i równie ładne, tylko bez szlachetnych cech .
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
irenka 09:32, 25 lis 2014


Dołączył: 25 lis 2014
Posty: 6
Jeszcze jest jaź - ma piękne pomarańczowo-biało-czarne ubarwienie. Jest ryba stadną i potrzebuje co najmniej czterech towarzyszy no i nie nadaje się do małego oczka wodnego.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies