Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kosolkowa Pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Kosolkowa Pasja

Viola 12:10, 23 sty 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
kosolka napisał(a)


Poszperałam, nie wiem czy to nie compressum..?
http://zielonyogrod-24.pl/products/Trawy-ozdobne/Rozplenica-japonska-Compressum-Pennisetum-alopecuroides.html

Bardzo prawdopodobne, ma takie delikatne, rzadkie puszki
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Gardener27 16:34, 23 sty 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
kosolka napisał(a)


Poszperałam, nie wiem czy to nie compressum..?
http://zielonyogrod-24.pl/products/Trawy-ozdobne/Rozplenica-japonska-Compressum-Pennisetum-alopecuroides.html


Całkiem możliwe że to ona Swoją drogą to mam taką sama u siebie Oczywiście nazwy nie znam bo po co było zostawiać metkę po wsadzeniu do ziemi Człowiek uczy się na błędach
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
kosolka 08:43, 24 sty 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Spokojnego weekendu

____________________
Ola Kosolkowa pasja
Karol99 09:06, 24 sty 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Ale wiosennie
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Iwk4 23:29, 24 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dziś w Janinie były hiacynty i ich nie kupilam. Patrząc Olu na twoje, teraz żałuję. Muszą cudnie pachnąc.
____________________
Ogródek Iwony II
kosolka 07:13, 25 sty 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Iwk4 napisał(a)
Dziś w Janinie były krokusy


Hiacynty Od tych trzech pachnie prawie w całym domu, czuć je jak się tylko otworzy drzwi wejściowe
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Aga1980 12:30, 25 sty 2015

Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 135
Uwielbiam hiacynty
____________________
Aga -http://www.ogrodowisko.pl/watek/5240-pomieszanie-z-poplataniem-moze-kiedys-cos-z-tego-wyrosnie
Kasial 14:57, 25 sty 2015


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Hiacynty cudownie pachną, uwielbiam Pomyśleć, że jeszcze kilka miesięcy temu ich nie lubiłam. Muszę zakupić.
Spokojnej niedzieli
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
kosolka 17:30, 25 sty 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Kasial napisał(a)
Hiacynty cudownie pachną, uwielbiam Pomyśleć, że jeszcze kilka miesięcy temu ich nie lubiłam. Muszę zakupić.
Spokojnej niedzieli


Teraz są wszędzie po 2,50 wiec spoko Zwłaszcza ze potem do gleby Pozdrawiam!!
____________________
Ola Kosolkowa pasja
kosolka 22:34, 25 sty 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Dużo mu do doskonałości, ale taki ogólny układ, zarys działki.. Do dalszych analiz. Dom jest położony bardziej wszerz niż wzdłuż. Część z tego co wyrysowane już jest. Nasadzenia dookoła - brzozy od zewnątrz, modrzewie i świerki (ciemna obwódka z kółkami), rabata w prawym dolnym rogu, domek gospodarczy u góry po prawej, warzywnik i sad, rabata przy warzywniku w lewym górnym rogu i rabata w lewym dolnym, przy podjeździe. No i rabaty przy domu. Tzn są wytyczone, do wykończenia. Najmniej brakuje rabacie przy podjeździe. Tylko kosmetyka.


Przed domkiem gosp. jasnorózowe kółka z fioletowa otoczką to elmshorn, niebieskie poniżej to jakiś punkt wodny (?) pod nim brzozy (rabata a`la Ana ) i niżej jeszcze bez koncepcji. Rabata na dole po prawej to rózanko-bylinówka. Po lewej u góry to tawuły, krzewuszki, derenie, iglaki i vanilki plus trawy. Rabata po lewej stronie domku - bez koncepcji. Zielone paski przy tarasie to pergole z rózami. Brązowy prostokąt po lewej to pergola z winogronami - przejscie do sadu. Pod nią mała rabata bez koncepcji, tak jak ta przylegająca do podjazdu. W sadzie niebieskie kółko to basen, który zazwyczaj tam stawiamy dzieciom. W sumie bez sensu ze go narysowałam Wejście i wjazd - drzewa szczepione plus trawy plus coś kwitnącego plus bukszpany (lub coś zamiennie) kółko na dole to magnolia plus rabata z trawami i cebulowymi. Wzdłuż drogi (dół rysunku- jasnozielone krzyżyki) żywopłot - bez koncepcji. Dwa zielone kółka na trawie to drzewka - bez koncepcji.

Nie nadaję się do takich rysunków Nic z niego nie zrozumiecie
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies