Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kosolkowa Pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Kosolkowa Pasja

Aneta1309 22:32, 13 lip 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Witaj Olu te ciemne plamy na trawniku to napewno robota suni też mam owczarka niemieckiego i t samo czasami w środku mam też wypaloną trawę
A księżyc rzeczywiśćie dzisiaj cudniasty
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
kosolka 22:40, 13 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Witaj Anetko. Dziś śmialiśmy się, że nauczymy psy siusiać do wiaderka i będziemy trawę podlewac. Bo ona w tych miejscach jest naprawdę ładna. Gęsta, ciemna i w góle nie wysuszona.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
kosolka 09:20, 14 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Kochani, ponawiam moją ogromną prośbę. Pomóżcie zagospodarować rabate różana przy ścianie.. Stopniowo sadzę kocimiętke, na całej długości przed różami. Ale co dalej? Co jeszcze? Chciałabym już ją zrobić..
____________________
Ola Kosolkowa pasja
kosolka 09:23, 14 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Chciałabym tam coś co rozjaśni rabate, coś jasnozielonego, co będzie tłem dla róż. Ale one są dość blisko ściany.. Chyba że je przesune do przodu trochę. Może oprócz kocimiętki jeszcze lawenda- po krzaczku pomiędzy różami?
____________________
Ola Kosolkowa pasja
kosolka 10:04, 14 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
MOże ujednolicę te róże..? Bo w tej chwili każda jest inna. Rózowa, czerwona, zółta, biała.. Zrobię tak jak z przodu domu - dam same białe np.Chopin. Dwie pastelle wykorzystam póżniej na rabatę wdłuż chodniczka do domu. Chcialabym przy nim róże+trawy+lawendę. A pozostałe - pomyślę.. Ale wciąz liczę na sugestie, zeby już tam działać!!
____________________
Ola Kosolkowa pasja
kosolka 11:26, 14 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Zawsze marzyły mi się malwy pod oknem. A gdyby były tam, wśród tych róż?
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Ania74 12:37, 14 lip 2014


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
Witaj na ogrodowisku!
Widzę, że niespokojna z Ciebie dusza.
W kwestii projektowania żaden ze mnie specjalista, ale jedną rzecz mogę zasugerować. Jeżeli robisz obramowanie rabat z rollborderów, zresztą z czegokolwiek innego też, to rozważ mniej pofalowaną linię rabat. Chodzi mi o łagodne większe łuki, zobaczysz, że od ręki wprowadzi to większy ład.
Oczywiście to jest kwestia gustu
Pozdrawiam
P.S. Pochodzę z Twojego województwa...
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
Kondzio 12:45, 14 lip 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Najpierw powinnaś narysować rysunek a puźniej sadzić wybrać gatunki nauczyłem sie na ogrodowisku planowania wybrania roslin na kartkę a nie kupowania na łapu capu trzeba przemyśleć najpierw bo w szkółce kupujemy co na. Wruce wpadnie oglądania ogrody różane np vivy, monic , AniaDS znajdziesz tam odpowiedz ale pamiętaj zapisuje i planuj przed zakupem a i buduj piętrami czyli niższe rosliny na dole a wyższe u góry na większych rabatkach możesz gdzie niegdzie przełamać większa roślina zeby nie było nudno
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
kosolka 12:58, 14 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Aniu - cieszę się ze mnie odwiedziłas Masz rację, obrzeże pewnie poprawię. A że niespokojna - faktycznie, zauważam u siebie objawy adhd. W tym wieku? Dziwne.

Kondziu - witaj. Wiem o czym mówisz.. Starałam sie tak robić.. Nieraz. Zapisywać co ma być i kupować dopiero wtedy. Tylko mam tak, że idę po coś konkretnego. Ok - ale wychodzę z pięcioma dodatkowymi.. Dziękuję za podpowiedź do kogo mam zajrzec. Ogród Vivy i Monic - przepiękne... Nie uda mi się to samej.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Kondzio 13:02, 14 lip 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
kosolka napisał(a)
Aniu - cieszę się ze mnie odwiedziłas Masz rację, obrzeże pewnie poprawię.

Kondziu - witaj. Wiem o czym mówisz.. Starałam sie tak robić.. Nieraz. Zapisywać co ma być i kupować dopiero wtedy. Tylko mam tak, że idę po coś konkretnego. Ok - ale wychodzę z pięcioma dodatkowymi.. Dziękuję za podpowiedź do kogo mam zajrzec. Ogród Vivy i Monic - przepiękne... Nie uda mi się to samej.
uda ci sie ja tez tak mowilem ale robie co moge małymi kroczkami a zakupami ja tez tak miałem ale teraz wybrałem kolory i wybieram rosliny kolorystycznie i to mi bardzo pomaga a jeszcze poziomki i Dzidki ogladniesz to naprawdę duzo sie nauczysz ja dzieki tym ogrodom zakochalem sie w swoim ogrodzie
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies