Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak to uporządkować?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak to uporządkować?

LadyR 13:11, 12 lip 2014


Dołączył: 12 lip 2014
Posty: 130
Jak w tytule, zastanawiam się czy można jeszcze z tym coś zrobić? Ogród tworzę gdzieś od 20 lat, ale bez ładu i składu. Ostatnio dostałam natchnienie na naprawę, gdy zobaczyłam posadzone obok siebie dwa liliowce Stella de Oro, pomyślałam ciekawy efekt.
Mój ogródek jest mały, nieforemny, ciasny, zapchany mieszaniną roślin i chyba niereformowalny.


____________________
pozdrawiam Ania Jak to uporządkować?
Kasya 13:26, 12 lip 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41700
taki ogrodek tez ma swoj urok, rosliny dobrze sie czuja tam gdzie rosna i ladnie kwitną

jest ryzyko ze po przesadzeniu juz moze nie byc tak dobrze

ja bym sie bala robic jakas rewolucję

ale mozna poprobowac cos dosadzic tak zeby stworzyc wieksze plamy kolorystyczne cos z czyms poprzeplatac

cos wiekszego w tle..np zaslonić plot i stworzyc ladne tło

pooglodaj prezentowane tu ogrody moze cos bedzie inspiracja dla ciebie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
yolka 15:54, 12 lip 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Wcale nie zapchany, tylko różnorodny, co też ma swój urok. Ma on sie podobać przede wszystkim Tobie
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
ZbigniewG 16:07, 12 lip 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
LadyR napisał(a)
Jak w tytule, zastanawiam się czy można jeszcze z tym coś zrobić?

np z tej rabaty zrób coś w tym stylu cały rok masz porządek
byliny na spacer, posadź karłowe iglaki i trawy
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Tess 16:39, 12 lip 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
yolka napisał(a)
Ma on sie podobać przede wszystkim Tobie


Ale chyba właśnie przestał się taki Właścicielce podobać

Witaj, Właścicielko tego misz-maszu
Jak masz na imię? Renata, Regina, Ryszarda, Roma...?

Po pierwsze:
Twój ogród wcale nie jest "straszny" (jak napisałaś w wątku poznawczym). Widzę w nim wiele pięknych, dorodnych, dobrze utrzymanych roślin.

Po drugie: da się zrobić wszystko, co tylko będziesz chciała. Najważniejsze, to u swiadomić sobie, czego się chceTrwa to mniej więcej dwa lata
Nie naśmiewam się, tak naprawdę było w przypadku większości z nas.

Ale nie oznacza to, że namawiam Cię do dwuletniego okresu poznawczego
Zmieniaj już, ale zadowolona od razu raczej pewnie nie będziesz

Po trzecie: znasz Dekalog Ogrodnika ułożony przez Danusię?

1. Konsekwencja w kolorystyce

2. Ograniczona ilość gatunków

3. Duże ilości jednakowych roślin w grupach

4. Zgrane duety (jedna roślina podkreśla urodę drugiej) - szukaj takich i spisuj

5. Jak coś zaczniesz - skończ, bo się rozmyślisz i będziesz stała w miejscu

6. Jak coś zmieniasz., nie żałuj, zmieniaj i idź do przodu

7. Niezawodne rośliny kupuj

8. Zrób listę gatunków i tego się trzymaj

9. Nie biadol, jak coś padnie - masz miejsce na coś lepszego

10. Pogódź się z tym, że będziesz ciężko pracować, aby osiągnąć efekt. Ogrodnictwo nie jest zawodem dla leniwych, samo się nie zrobi

Po czwarte: nie masz linku w podpisie. Skopiuj z mojego postu i gotowe.

Jak to uporządkować?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Gardenarium 18:13, 12 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ogród jest prawdziwą kolekcją roślin. Jeśli niektóre przestały się podobać, po prostu je oddaj, resztę pogrupuj albo gatunkowo, albo kolorystycznie.

Taka metamorfoza to trudna rzecz, nawet dla mnie. Nie da się po prostu napisać, to posadź tu, a tamto przesadź tam... to długotrwały proces, ale może się udać. Czeka Cię dużo pracy. Mój dekalog powinien pomóc.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aguleczka 21:13, 12 lip 2014


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 111
bardzo kolorowo piękne roślinki!! ale faktycznie bardzo ich dużo jak dla mnie za dużo ale jestem bardzo ciekawa metamorfozy więc pozwolę sobie twój wątek pośledzić
____________________
Mój maleńki ogród
aguleczka 21:14, 12 lip 2014


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 111
____________________
Mój maleńki ogród
kaisog1 21:30, 12 lip 2014


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Gardenarium napisał(a)
Ogród jest prawdziwą kolekcją roślin. Jeśli niektóre przestały się podobać, po prostu je oddaj, resztę pogrupuj albo gatunkowo, albo kolorystycznie.

Taka metamorfoza to trudna rzecz, nawet dla mnie. Nie da się po prostu napisać, to posadź tu, a tamto przesadź tam... to długotrwały proces, ale może się udać. Czeka Cię dużo pracy. Mój dekalog powinien pomóc.


Zgadzam się 10000% Przy takiej ilości roślin to jest mega wyzwanie....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
LadyR 10:02, 13 lip 2014


Dołączył: 12 lip 2014
Posty: 130
Kochani dziękuję wam za wpisy. Wiem, że to ogromne wyzwanie, ale obecna forma ogrodu przestała mi się podobać i brakuje mi czasu na porządną pielęgnację.
Ogród położony jest od ulicy na wsi, przy domu z trzech stron. Mam trzy stare jesiony w ogrodzie, dwa świerki, jarzębinę, wierzbę Hakuro. Tego nie ruszę , reszta to młodzizna .
Mam kolekcje host, floksów, liliowców, irysów, lilii, żurawek z tym będzie najgorzej.
Do tego różne poziomy, przy płocie wyżej, bo droga biegnie wyżej i płot jest wyżej.
Ogródek jest oparty o dom i z trzech stron do oglądania to też jest trudne.


____________________
pozdrawiam Ania Jak to uporządkować?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies