Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pompą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pompą

ane3ka 14:21, 14 lip 2014


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 353
Witaj malkul. Mam wrażenie, że nicka kojarzę z innego forum. Zmyła nie zmyła, było fatalnie. Wychodzę na prostą.
Juziu G, masz w 100% rację. Czasem trzeba się odbić od dna.
Witam Cię Agato. Dziękuję i zapraszam.
Toszko, mam nadzieję, że to nie było negatywne rozczarowanie Moja lawendowa historia jest taka... Zawsze o niej marzyłam. Zapach kojarzy mi się z moją ukochaną Chorwacją, gdzie pierwszy raz zawitałam w 2000r. Wcześniej nie miałam swojego skrawka ziemi i starałam się wyhodować coś w doniczce, ale lawenda w doniczce zawsze mi marniała. Ta była na próbę.
Do róż nie mam ręki. Miałam jedną szczepioną, ale mimo okrycia przemarzła i puściła tylko "dzikie" pędy. Może kiedyś...
Na domku gospodarczym ma pojawić się kratownica i tam myślę nad:
a. powojnikiem
b. różą
c. hortensją pnącą (ale tam jest dość mocno słonecznie
Bartku, dziękuję za odwiedziny.

Martwi mnie, ponieważ bardzo chciałabym przyjść do wszystkich z rewizytą, ale nie dam rady tak od razu. Fajnie ogląda się wizytówki, wszystko takie "instant"
____________________
Ania - Ogród z pompą
ane3ka 14:32, 14 lip 2014


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 353
Pozostawiam wiosenne tulipany, po których nie ma już śladu i idę w tuje
____________________
Ania - Ogród z pompą
ane3ka 18:04, 14 lip 2014


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 353
Kilka zdjęć z dzisiejszego ogrodu

Minirabatka żwirowa przy tarasie


Hortensje Limelight startują


Grandiflora i Vanille Fraise w pełnym rozkwicie. Wyglądają jak lody w waflu


W lawendzie gra i buczy



Praca wre

____________________
Ania - Ogród z pompą
Magda_ 18:10, 14 lip 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
Ale trafiłam zdjęcia cudne
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
bozka 20:45, 14 lip 2014


Dołączył: 27 paź 2012
Posty: 154
Hortensje cudnie zaczynają kwitnąć
____________________
Bożena
ane3ka 16:29, 15 lip 2014


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 353
Dziękuję Madziu!
Witaj Bożenko!

A ja tak z ciekawości chciałam podpytać o trawy. Może mój wątek, to nie jest najlepsze miejsce, bo niewiele osób tu zagląda, ale może z czasem ktoś coś podpowie.
W ogródku mam kilka sadzonek. Wiadomo jakiej wielkości są takie przeciętne sadzonki traw ze szkółek ogrodniczych. Chciałam zapytać ile czasu potrzeba (jako, że jestem niecierpliwa), żeby np. taki miskant Grosse Fontaine była faktycznie kępą grosse Albo rozplenice japońskie. Kupiłam w zeszłym roku dwie i nie powiem, ale w tym raczej nie zachwycają swoim rozmiarem. W środku są puste.
Mam też dwa miskanty, jeden Adagio, drugi Yaku Jima. Takie również przeciętne sadzonki. Ile lat minie zanim będą w miarę ładną kępą?
____________________
Ania - Ogród z pompą
asica 16:51, 15 lip 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Bardzo miły ogródeczek
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
katarzynkak 00:32, 16 lip 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Witaj Aniu.
Przyszłam sie przywitać i powiem Ci, że masz pieknie
Praca nie poszła w las

Pozdrawiam,
k
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
Magda_ 08:24, 16 lip 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
ane3ka napisał(a)
Dziękuję Madziu!
Witaj Bożenko!

A ja tak z ciekawości chciałam podpytać o trawy. Może mój wątek, to nie jest najlepsze miejsce, bo niewiele osób tu zagląda, ale może z czasem ktoś coś podpowie.
W ogródku mam kilka sadzonek. Wiadomo jakiej wielkości są takie przeciętne sadzonki traw ze szkółek ogrodniczych. Chciałam zapytać ile czasu potrzeba (jako, że jestem niecierpliwa), żeby np. taki miskant Grosse Fontaine była faktycznie kępą grosse Albo rozplenice japońskie. Kupiłam w zeszłym roku dwie i nie powiem, ale w tym raczej nie zachwycają swoim rozmiarem. W środku są puste.
Mam też dwa miskanty, jeden Adagio, drugi Yaku Jima. Takie również przeciętne sadzonki. Ile lat minie zanim będą w miarę ładną kępą?

masz tu linki do dziewczyn, które mają już dojrzałe ogrody z dużymi trawami i dużą wiedzę pogadaj z nimi

Anulka powiem Ci szczerze, że ja dopiero startuję z ogrodem i póki co jestem jeszcze zielona jak szczypiorek na wiosnę Proponuję Ci pobuszować po ogrodach innych i zapytać bardziej doświadczonych ogrodników

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3507-madzenie-ogrodnika-kiedys-tu?page=1485
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1724-u-sebka-czyli-ogrodowych-rewolucji-ciag-dalszy
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2648-geometrycznymarzenie-pieknego-ogrodu?page=433
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2253-ogrod-do-kwadratu?page=445
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1528-ogrod-nie-tylko-bukszpanowy-czesc-ii?page=2304
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
ane3ka 11:20, 16 lip 2014


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 353
Asica i Katarzynko, WITAJCIE!
Praca poszła w ogród


Madziu, bardzo dziękuję Ci za podanie linków. To już połowa sukcesu, bo na forum nie bardzo wiem kogo się pytać.
Do tej pory byłam raczej cichym podglądaczem. Zwykle gościłam u Domi, ale jej teraz nie ma.
Danusi ogród bukszpanowy znam, ale jakoś zawsze mam obiekcje, żeby truć jej głowę.
Podczytuję jeszcze artykuły Danusi dot. traw.

Jeszcze raz dzięki!
____________________
Ania - Ogród z pompą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies