Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz ogród - wspaniała przygoda czy czarna magia

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz ogród - wspaniała przygoda czy czarna magia

Ewa_w_ogrodzie 21:38, 15 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
A to ostatnie zakupy. Nie będą posadzone w tym układzie, tylko tak jak w projekcie hortensje i jeden rodzaj żurawek, ale wczoraj nie daliśmy rady ich wkopać. Ułożyłam tylko tak na dzisiejsze święto aby pusta rabata nie straszyła. Które żurawki będą najlepsze? Wydaje m się, że te zielone z brązowym środkiem.
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
lojalna_ 12:54, 16 sie 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Witam Cie milutko.
Sliczny domek i sliczne bliskie mi sercu okolice ( rodzinnki mam sporo w Istebnej, Ustroniu Zawodziu, i Jaworzynce wiecWisłe mile wspominam z kazdego weekendu. Wspaniałe masz widoki z kazdej strony tylko pozazdroscic.

Pieknie Ci wychodzi praca nad rabatkami zycze powodzenia... Ja dopiero sie rozkrecam
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Sonka 19:00, 16 sie 2014


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Ładne zakupy, żurawki przed hortkami te brązowawe posadź, spróbuj je podzielić, chociaż na połowę każdą, do ukorzeniacza i do ziemi i już jakaś część ogrodu będzie.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Ewa_w_ogrodzie 22:02, 16 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Jolu dziękuję za miłe słowa, cieszę się, że komuś te moje wypociny się podobają

Krysiu dopiero teraz przeczytałam a w ciągu dnia mąż posadził te jasne, ale docelowo mają być te zielono-brązowe, wydawało mi się, że one jakoś tak najbardziej grają. Trochę się boję tego ukorzeniania, nigdy nie próbowałam.
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Ewa_w_ogrodzie 22:19, 16 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
I cd mojej starej ale już nowej rabatki, która powstała przy całodziennym zaangażowaniu szwagra.
Zaraz po wejściu do ogrodu po lewej stronie rabatka

a dwa kroki dalej tak (na trawę trzeba jeszcze poczekać)

zbliżenie na skalniaczek



ten bardzo mnie cieszy

sam przód rabatki
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Ewa_w_ogrodzie 22:24, 16 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Jest i rabatka przed wejściem na razie bez trzmieliny z lewej i na kiju z prawej. Hortensje i żurawki jeszcze malutkie więc szału nie ma, ale jak się rozrosną... czy dosadzić jeszcze coś, może tymczasowo pomiędzy hortensje, może jakieś trawki?
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Sonka 09:13, 17 sie 2014


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
No rabatki ładne, ani się nie obejrzysz jak buchną potencjałem, zielenią i kwiatami. Czy pod domem są rózne żurawki czy jednej odmiany? Nie bój i dziel żurawki, najpierw spróbuj nożem przeciąć tak, żeby korzenie były w obydwuch, potem zaczniesz dzielić nawet bez korzenia, ale z ukorzeniaczem. Spróbuj najpierw jedną, uda się, bo to rośliny które się świetnie przyjmują.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 09:24, 17 sie 2014


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Zapomniałam, jeśli lubisz trawki to kup zachwalane przez Madżenkę turzycę frosted curls, szybko przyrasta, ładnie kontrastuje, ostatnio kupiłam na all,
artykuł Danusi> http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/360-urocze-turzyce-czesc-I,
Są na prawdę ładne, takie delikatne o ciekawej kolorystyce. Dziewczyny polecają też seslerię błotną, ma piękny kolor i bardzo szybko startuje. Masz sporo miejsca i dużo do sadzenia więc na pewno znajdzie się dla nich miejsce.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Malgosik 12:03, 17 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Ewa_w_ogrodzie napisał(a)
Jest i rabatka przed wejściem na razie bez trzmieliny z lewej i na kiju z prawej. Hortensje i żurawki jeszcze malutkie więc szału nie ma, ale jak się rozrosną... czy dosadzić jeszcze coś, może tymczasowo pomiędzy hortensje, może jakieś trawki?


ewa jak posadzisz trawki, to w przyszłym roku będziesz je musiała wykopywać
wydaje mi się że jest zbyt ciasno, lepiej posypać korą i poczekać aż rośliny urosną, a zając się innymi rabatami

co do rabaty na lewo dużo się napracowaliście
na plus że rabata jest teraz pod płotem a nie na środku
ja bym tylko jakoś bardziej linię wygładziła, zrobiła mniej falowaną
____________________
Ogród na glinie
Ewa_w_ogrodzie 16:05, 17 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Krysiu Żurawki posadziłam 2 rodzaje ale docelowo ma byc jeden tylko ze tak łyso bylo i na razie włożyłam po prostu te co miałam o zbliżonej kolorystyce. Docelowo mają zostać takie jasno zielone z brązowym środkiem. Dzielić spróbuje napewno ale szykujemy się do urlopu, wiec później żeby o nie odpowiednio zadbać. Dzieki za porady kwiatowe napewno obejrze.

Malgosik ok trawek nie sadzę dobrze, że jesteś, o taką poradę mi chodziło
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies