Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz ogród - wspaniała przygoda czy czarna magia

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz ogród - wspaniała przygoda czy czarna magia

Ania74 08:20, 31 lip 2014


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
Piękne widoki macie, położenie jest super. Skarpy jak już je ogarniecie dadzą Wam wspaniały efekt kaskady. Moja siostra zawsze mi zazdrości skarpy . Z początku wydaje się nie do ugryzienia, a potem jest bombowo.
P.S. Macie taki sam zestaw samochodowy na podwórku jak my .
Dużo pracy przed Wami...
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
Gardenarium 09:33, 31 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Zawielka jest ta rabata i oderwana od płotu, powiększ trawnik, zrób rabatę do płotu, nie zasłaniaj pięknego widoku w oddali, zywopłot do wysokości płotu, obwódka bukszpanowa po granicy rabaty

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ania74 12:03, 31 lip 2014


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
O.. Szefowa do Ciebie zajrzała, no to masz już kuratelę
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
Ewa_w_ogrodzie 17:18, 31 lip 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Ania74 napisał(a)
O.. Szefowa do Ciebie zajrzała, no to masz już kuratelę


widzę ale się cieszę
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Ewa_w_ogrodzie 17:36, 31 lip 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Zawielka jest ta rabata i oderwana od płotu, powiększ trawnik, zrób rabatę do płotu, nie zasłaniaj pięknego widoku w oddali, zywopłot do wysokości płotu, obwódka bukszpanowa po granicy rabaty



Bardzo bardzo dziękuję. Jestem wdzięczna za każdą nawet najbardziej krytyczną uwagę, bo wiem że na razie nie mam pojęcia o ogrodnictwie. Nawet nie wiem czy wszystko dobrze rozumiem. Pozwolę sobie na interpretację projektu. Proszę tylko napisać czy dobrze myślę. Pod płotem trzy iglaki do wys. ogrodzenia, obok jedno drzewko na pniu, żółta fala to bukszpany, czerwona fala linia trawnika. Nie umiem zinterpretować żółtej prostej kreski czy to też bukszpany i zielonej delikatnej lini na wysokości ogrodzenia i w jego połowie tych zygzaków. Domyślam się że to może żywopłot z różnego rodzaju iglków.
Będę wdzięczna za te dodatkowe informacje i zabieram się do projektowania
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Ewa_w_ogrodzie 18:14, 31 lip 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Ania74 napisał(a)
Piękne widoki macie, położenie jest super. Skarpy jak już je ogarniecie dadzą Wam wspaniały efekt kaskady. Moja siostra zawsze mi zazdrości skarpy . Z początku wydaje się nie do ugryzienia, a potem jest bombowo.
P.S. Macie taki sam zestaw samochodowy na podwórku jak my .
Dużo pracy przed Wami...


Mamy taki stromy podjazd, że osobówki w zimie nie dają rady. Wiem wiem z tą pracą, że cała masa roboty przed nami, czasami mam chwile zwątpienia czy własnymi siłami podołamy. Na pierwszy rzut pójdzie przód domu. Muszę zabrać się za przesadzenie tego wąskiegio pasa przed wejściem i tej wielkiej rabaty "oderwanej od rzeczywistości". Dopiero teraz widzimy jaka jest straszna. Popatrz proszę na te nasze wąskie paski i powiedz co myślisz o tych narysowanych przeze mnie roślinach czy to sie sprawdzi.
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Ania74 09:44, 01 sie 2014


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
Wiesz co? Chyba musisz popełnić szkic całości, bo inaczej nie ruszymy. Rzut z góry mam na myśli z naniesieniem domu i określeniem kierunków świata.
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
Ania74 09:46, 01 sie 2014


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
Ta wąska rabata ma mieć 65 cm? Strasznie mało... A nie da się jej jakoś wybrzuszyć, hę? Pogłówkuj, ale najpierw narysuj szkic z góry, to naprawdę pomoże.
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
Ewa_w_ogrodzie 12:58, 01 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Ania74 napisał(a)
Ta wąska rabata ma mieć 65 cm? Strasznie mało... A nie da się jej jakoś wybrzuszyć, hę? Pogłówkuj, ale najpierw narysuj szkic z góry, to naprawdę pomoże.

Dzięki, że popatrzyłaś. Też chciałam poszerzyć z lewej strony patrząc w stronę domu, ale tam zachaczamy jadąc samochodem więc nie da rady, bo już kilka razy goście wjechali nawet na tą wąską w stanie istniejącym, a po prawej stronie rabaty jest skarpa i też nie mam ruchu. Chyba musi tak zostać. Narysowałam całą działkę z góry. No może nie całą ale tą główną część do zagospodarowania na początek. Tą rabatę, o której mówimy nazwałam rabata z floksami
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Ania74 14:16, 01 sie 2014


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
Ja nie wiem czy to ma sens, ale wydaje mi się, że na tak wąskim kawałku, nie ma sensu robić rabaty z samych cwiotków. Jeden rozrośnięty floks zajmuje tyle ile szerokość tej rabaty. Spróbowałabym puścić coś raczej na górę, a dołem coś co da się opanować.

Od lewej kulka bukszpanu, potem trawa o okrągłym pokroju np. rozplenica a to jasno zielone to trzmielina. Na kratę dałabym coś kwitnącego. I ewentualnie wetknąć coś kwitnącego pomiędzy, ale co to już nie wiem, może ostrogowca. A wiosną tulipany poutykać.
Ale nie jestem przekonana, bo maleństwo ta rabata. Może ktoś inny się wypowie i coś podpowie.
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies