Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz ogród - wspaniała przygoda czy czarna magia

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz ogród - wspaniała przygoda czy czarna magia

Ewa_w_ogrodzie 21:25, 01 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Ania74 napisał(a)
Ja nie wiem czy to ma sens, ale wydaje mi się, że na tak wąskim kawałku, nie ma sensu robić rabaty z samych cwiotków. Jeden rozrośnięty floks zajmuje tyle ile szerokość tej rabaty. Spróbowałabym puścić coś raczej na górę, a dołem coś co da się opanować.

Od lewej kulka bukszpanu, potem trawa o okrągłym pokroju np. rozplenica a to jasno zielone to trzmielina. Na kratę dałabym coś kwitnącego. I ewentualnie wetknąć coś kwitnącego pomiędzy, ale co to już nie wiem, może ostrogowca. A wiosną tulipany poutykać.
Ale nie jestem przekonana, bo maleństwo ta rabata. Może ktoś inny się wypowie i coś podpowie.

Dzięki Aniu właśnie takiej porady potrzebowałam, ta wskazówka z rozrośnietym floksem bezcenna, bo jak wiesz papier wszystko uniesie, a ja nie wiem jak później zachowają się te rośliny.

Sprawdzam ten ostrogowiec bo nie znam, ładny trochę floksowaty Kulka też mi się podoba i trzmielina, a nad tym pnączem to muszę pomyśleć co by to miało być.

Aniu a w czym to rysowałaś?

Z tym wypowiadaniem się innych to będzie kiepsko bo mało kto na razie do mnie zagląda.

Wielkie dzięki.

____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Ania74 21:36, 01 sie 2014


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
W paincie rysowałam, ale mówię Ci, że ciężko coś wykombinować na takiej malutkiej przestrzeni. Zresztą ze mnie żadna projektanta... narysowałam to co ja bym próbowała tam posadzić. Ale może odpuścić sobie to maleństwo zupełnie, postawić tam fajne donice z jednorocznymi i będzie kolorowo cały sezon, bo zimowe aranżacje też można ustawić...
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
Ewa_w_ogrodzie 21:49, 01 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Ania74 napisał(a)
W paincie rysowałam, ale mówię Ci, że ciężko coś wykombinować na takiej malutkiej przestrzeni. Zresztą ze mnie żadna projektanta... narysowałam to co ja bym próbowała tam posadzić. Ale może odpuścić sobie to maleństwo zupełnie, postawić tam fajne donice z jednorocznymi i będzie kolorowo cały sezon, bo zimowe aranżacje też można ustawić...


No jest to jakiś pomysł, a ile musi mieć rabata szerokości, żeby miała jakiś sens?
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Ewa_w_ogrodzie 22:13, 01 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Postanowiłam zamieścić parę zdjęć na poprawę nastroju.

Teraz tylko czekam na męża aby przekopał mi rabatę bo aż się palę żeby coś zmienić. Tylko projekt jeszcze nie zaklepany...

Dwa biedronkowe bratki odwdzięczyły się ilością kwiatów


Marzy mi się morze floksów białe już przekwitły a różowe dopiero zaczynają


Bardzo je lubię, były dwa ale po zimie jeden zniknął


Przesadziłam z pobliskiej łąki nie wiem co to ale bardzo mi się podoba


____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Ewa_w_ogrodzie 16:19, 03 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
cd. zdjęć choć trochę pocieszających. Robiłam w niedzielę




____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Ewa_w_ogrodzie 16:29, 03 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
i jeszcze doniczki




Trawnik kiepsko wygląda, bo nie pograbiłam skoszonej trawy, mąż dostał udaru słonecznego i sobotni wieczór i noc walczyliśmy z gorączką ponad 40. Uważajcie na słoneczko pierwszy raz nas coś takiego spotkało nie był bardzo długo na słońcu, ale rzeczywiscie w południe. Na dzieci chuchamy dmuchamy przez południe nie wychodzą a o sobie zapomnieliśmy i jak dzieci spały my chcieliśmy jak najwięcej poszaleć w ogrodzie. Sytuacja już opanowana.
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
bdan 17:11, 03 sie 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Witaj prawie po sąsiedzku.
Będę zaglądać i kibicować w powstawaniu ogrodu
Ewa_w_ogrodzie 21:18, 03 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
bdan napisał(a)
Witaj prawie po sąsiedzku.
Będę zaglądać i kibicować w powstawaniu ogrodu

Witaj biegnę z rewizytą
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
malkul 12:30, 04 sie 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Fajny tytuł. dla mnei to na początku była czarna magia, potem wspanaiął przygoda, potem ciężka orka i nowe przyjaciółki(taczka i łopata) a niebawem będzie NAsza Zielona Oaza do wypoczywania
taka to już kolej rzeczy
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Ewa_w_ogrodzie 12:36, 04 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Na razie wypociłam dwie skrajne strony dwa cisy muszą być tak mi się zamarzyło a kulę z bukszpanu zaczerpnęłam z projektu Ani, środek jeszcze nie domknięty. Na pewno jakaś obwódka może kocimiętka albo ubiorek, no i jeszcze coś z tyłu, ale na razie nie wiem co. Najlepiej długo kwitnące. Coś żółtego musi być bo ładnie rozświetla, ale ta róża na kracie też ładnie urozmaica kompozycję. Co o tym myślicie?
Każda wasza uwaga i pomysł mile widziane

____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies