Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz ogród - wspaniała przygoda czy czarna magia

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz ogród - wspaniała przygoda czy czarna magia

Malgosik 10:48, 05 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
można jeszcze całkiem inaczej to zrobić
dodać zieloną kulkę na pniu - w miejscu róży, mniejszą kulkę bukszpanową i ubrać to w trawki lub turzyce, ale będzie mniej wiejsko
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 10:55, 05 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
a może posadzić miłorzęba mariken,

z tyłu mogłyby być 2 kępy tawułek
piszę o nich, bo są do cienia
____________________
Ogród na glinie
Ewa_w_ogrodzie 11:48, 05 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Malgosik napisał(a)
a może posadzić miłorzęba mariken,

z tyłu mogłyby być 2 kępy tawułek
piszę o nich, bo są do cienia


wow tyle pomysłów na raz. DZIĘKUJĘ. Muszę to wszystko powoli przetrawić, poszukać na internecie, bo te okazy na razie są mi obce. Jeszcze raz bardzo dziękuję za propozycje. Nie muszę mieć kwiatów, chociaż tak myślałam, że rozweselą ten ciemny zakątek. Co to te białe gałązki?
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Malgosik 11:56, 05 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
te białe gałązki to miałam na myśli turzyce z białym paskiem, np. ptasie łapki, są też drobniejsze, np snowline, właśnie w ciuniu tym białym dobrze, lepiej widać białe
podobnie tawułka arendsa jest do cienia, funkie, żurawki oczywiście, paprocie, brunnera, runianka
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 12:02, 05 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
myślę jeszcze co z tymi tujami, bo one wyrosną wysokie i będą dominować na takiej małej rabacie, nie możesz ich gdzieś indziej dać, a tutaj zamiast nich 3 kulki trzmielinowe na pniu?
____________________
Ogród na glinie
Ewa_w_ogrodzie 14:13, 05 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Malgosik ja tych szmaragdów jeszcze nie mam dopiero mam zamiar kupić, tak mi się zamarzyły, że ładna będzie ciemna zielen na tle jasnej ściany. A Nie mogłabym ich odpowiednio przycinać, aby nie wyrosły za bardzo. Jakoś unikam kul, bo wydają mi się bardziej stosowne do nowoczesnych ogrodów, ale pojęcie mam małe.

Te kolorowe kompozycje roślin, które zaproponowałaś są przecudne.
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
popcorn 18:54, 05 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jak nie masz tujek, to kup w to miejsce cis z widokiem na wyprowadzenie stozka, lub gotowy stozek Duzo lepiej mu sie tam bedzie wiodlo Ale tujki, cisy, bukszpany formowane chyba nijak maja sie do wiejskiej rabaty

Ta runianka variegata jest bardzo ladna, dobrze wyglada caly rok, mam i sie dobrze sprawuje Tawulki do cienia sa super, ale trzeba je podlewac - jak jest zasucho to szybciutko (wystarcza dwa suche dni) zasychaja im liscie i marnieja strasznie..
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Malgosik 21:33, 05 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
popcarol napisał(a)
Jak nie masz tujek, to kup w to miejsce cis z widokiem na wyprowadzenie stozka, lub gotowy stozek Duzo lepiej mu sie tam bedzie wiodlo Ale tujki, cisy, bukszpany formowane chyba nijak maja sie do wiejskiej rabaty

Ta runianka variegata jest bardzo ladna, dobrze wyglada caly rok, mam i sie dobrze sprawuje Tawulki do cienia sa super, ale trzeba je podlewac - jak jest zasucho to szybciutko (wystarcza dwa suche dni) zasychaja im liscie i marnieja strasznie..
pozdrawiam!


dobrze wiedzieć o tych tawułkach
przesuszyłam przez chwilę w donicy i myślałam że to zasychanie liści to jakaś choroba
ale już rosną w gruncie i na glinie raczej wilgoć mi się utrzymuje
____________________
Ogród na glinie
Ewa_w_ogrodzie 22:05, 05 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Malgosik Popcarol

Układam wasze informacje w głowie. Tawułki mnie urzekły. Teraz kombinuje czy jakoś z hostami połączyć czy lepiej zdecydować się na jedną roślinę.
Jak znajdę cisy nieowocujące,to nie będę się zastanawiać tylko biorę, postaram się zostawić je w naturalnej formie, to może się nadają na wiejski styl Te na pniu jakoś mi tam nie leżą.
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Malgosik 23:18, 05 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Ewa_w_ogrodzie napisał(a)
Malgosik Popcarol

Układam wasze informacje w głowie. Tawułki mnie urzekły. Teraz kombinuje czy jakoś z hostami połączyć czy lepiej zdecydować się na jedną roślinę.
Jak znajdę cisy nieowocujące,to nie będę się zastanawiać tylko biorę, postaram się zostawić je w naturalnej formie, to może się nadają na wiejski styl Te na pniu jakoś mi tam nie leżą.


dałabym jednak coś poniżej-pod tawułki, jak nie hosty to żurawki, albo turzyce
no chyba że będą trzmieliny na pniu, to tawułki mogą być za wysokie
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies