Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz ogród - wspaniała przygoda czy czarna magia

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz ogród - wspaniała przygoda czy czarna magia

Ewa_w_ogrodzie 00:32, 06 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Kolejna wersja po waszych inspiracjach, nie wiem czy dobrze to ułożyłam
Trzmielina żółtawa, tawułki białe, hosty, cisy, żurawki zółte?
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Gardener27 08:29, 06 sie 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Witam

Domek uroczy a jakie krajobrazy Można by się ograniczyć tylko do trawnika ale każdy ogrodnik chce mieć wszystkiego po trochę Widzę że dziewczyny już pomagaja w robieniu rabat i kombinujecie Sadząc blisko domu wysokie zimozielone trzeba brać pod uwagę że z czasem elewacja zrobi się zielona i na froncie nie będzie to dobrze wyglądać

Pozdrawiam
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Malgosik 08:54, 06 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Trzmielinę, to ja miałam na myśli 3 kulki na pniu.
Ale tez taka koncepcja mi wyszła. Są tam kule bukszpanowe, a na pniu miłorząb mariken.
____________________
Ogród na glinie
Ewa_w_ogrodzie 12:26, 06 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Malgosik napisał(a)
Trzmielinę, to ja miałam na myśli 3 kulki na pniu.
Ale tez taka koncepcja mi wyszła. Są tam kule bukszpanowe, a na pniu miłorząb mariken.


Malgosik zawstydzasz mnie, pięknie, ażmi dech zaparło! Te moje nędzne bazgroły przy tym projekcie to poprostu najlepiej wykasować.
A po lewej stronie zostawiłaś moją trzmielinę czy wg twojej koncepcji to też kula bukszpanowa?
Na dole różowe żurawki tak?

Nie umiem sobie wyobrazić tych trzmielin na pniu, sama widzisz ze nawet jak ja coś narysuję to to wogóle nie wygląda.

Mam dwa nieduże ciemne bukszpany, ale małe kule by z nich może wyszły, mam też 3 zielono żółte może jak razem posadzę to wyjdzie jedna kulka. Bo boję się że inwestycja w takie 3 spore kule, to może mnie przerosnąć. A czy zamiast dwóch kul bukszanowych po lewej i prawej stronie żurawek mogę dać Hosty, tak myślę że będzie taniej, ale czy będzie dobrze wyglądać czy za bardzo symetrycznie i za dużo rodzajów?

Reasumując, żebym nic nie pomieszała:
od lewej
1. trzmielina/bukszpan
2. kula bukszpanu
3. z tyłu tawułki
4. z przodu żurawki
5. kula z bukszpanu x2
6. miłorząb

Zdradź jeszcze w czym rysowałaś tak piękne naturalnie wyglądające rośliny.

Dziękuję i zapraszam na duże ciasto i kawę, nie wiem jak Ci się odwdzięczę.

Popcarol też jesteś zaproszona, zaprojektowałyście mi piękną rabatę.
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Malgosik 13:01, 06 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Na tym moim projekciku są tylko bukszpany, nie ma trzmielin. Jeden jest Twój, ten duży po lewej. Czyli po lewej 2 bukszpany, a po prawej 2 bukszpany pod kulistym marikenem. Ważne by nie było symetrycznie. To nie są duże kule, możesz swoje wyhodować, bo masz tam wąską rabatkę. Może być 1 sztukę więcej. To taki poglądowy rysunek. Najlepiej jak poustawiasz rośliny i wtedy zdecydujesz.

Ale jak mają być kulki bukszpanowe to nie 1, tylko niech się coś powtórzy tu i tam. Nie mieszałabym żółtych i zielonych kulek. Mogą być i żurawki i funkie, tylko zrób to grupami, po kilka sztuk tej samej odmiany.

A te roślinki to biorę z internetu i wycinam, a potem wklejam w photoshop.

No i to nie jest typowo wiejski charakter rabatki

A 3 kulki trzmielinowe możesz sobie zobaczyć np tu:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/607-trzmielina-euonymus
http://www.ogrodowisko.pl/watek/991-ogrod-magdalenka?page=140
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3426-kubusiowo-zaprasza-sierpien-2013?page=36
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 13:04, 06 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Te formy strzyżone dają jednak elegancję i porządek w ogrodzie.
Ja osobiście lubię porządek.

Ale wybór należy do Ciebie.
____________________
Ogród na glinie
Ewa_w_ogrodzie 22:39, 06 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Też podobają mi się ogrody uporządkowane o geometrycznych kształtach, ale jakoś u nas tak okolica nie sprzyja chciałabym mieć spójny ogród z otoczeniem. Tawułki są przepiękne, więc będę dalej z nimi kombinować tylko postaram się trochę "poszarpać"te geometryczne kształty zobaczymy czy mi się uda. Kulki trzmielinowe też piękne
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Ewa_w_ogrodzie 23:25, 07 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Wzorując się na projekcie Malgosik i wskazówkach Popcarol, ale usunełam te bardzo geometryczne kształty więc zrezygnowałam z przycinanych bukszpaów, zastąpiłam je trzmielinami i wyrysowałam takie wersje poradźcie czy to się nadaje
wersja 1 Miłorząb Mariken, tawułki białe, trzmieliny żółtozielone i żurawki limonkowe


wersja 2 Miłorząb, tawułki, trzmielina białoobrzeżna, hosty


wersja 3 Miłorząb, tojeść, trzmielina białoobrzeżna, hosty



wersja 4 Miłorząb, hosty, trzmielina białoobrzeżna, żurawka peach flambe
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
bdan 08:03, 08 sie 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Ewa sama mam Marikenki na wejściu i uwielbiam je niesamowicie, ale w zeszłym roku pod koniec września była jedna noc przymrozku, przyjeżdżam do domu po pracy a tam wszystkie listeczki na ziemi leżą. Nie wiem czy dlatego, że to był jego pierwszy rok, czy tak mają.
Sonka 08:21, 08 sie 2014


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Malgosik napisał(a)
Trzmielinę, to ja miałam na myśli 3 kulki na pniu.
Ale tez taka koncepcja mi wyszła. Są tam kule bukszpanowe, a na pniu miłorząb mariken.

Trafiłam za poprzednim postem, masz piękny dom a teren bajka, zawsze o takim marzyłam, niestety niemożliwe dla mnie.
To zestawienie mi się podoba, ale tawułki krótko kwitną dlatego dałabym hortensje a żurawki pociągnęła do końca lewej strony, będzie pięknie, ale to Twój wybór i Twoja rabata i musi się Tobie podobać.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies