Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz ogród - wspaniała przygoda czy czarna magia

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz ogród - wspaniała przygoda czy czarna magia

Ania74 08:25, 08 sie 2014


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
Ależ burza mózgów! Śledzę z zapartym tchem...
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
Malgosik 09:08, 08 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Sonka napisał(a)

Trafiłam za poprzednim postem, masz piękny dom a teren bajka, zawsze o takim marzyłam, niestety niemożliwe dla mnie.
To zestawienie mi się podoba, ale tawułki krótko kwitną dlatego dałabym hortensje a żurawki pociągnęła do końca lewej strony, będzie pięknie, ale to Twój wybór i Twoja rabata i musi się Tobie podobać.


hortensje to dobry wybór, ale musi być jakaś mniejsza odmiana, little lime, bobo, bo na okno będzie włazić
no i trzeba zdecydować czy ta bukszpanowa kula po lewej tam zostaje, bo widzę, ze chcesz coś bardziej naturalnego niż strzyżonego.
____________________
Ogród na glinie
Sonka 09:53, 08 sie 2014


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2230
Wg. mnie zostawłabym tylko 3 kule te z prawej, a horti- odmiany z tych miniaturowych oczywiście.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Ewa_w_ogrodzie 13:16, 08 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
bdan napisał(a)
Ewa sama mam Marikenki na wejściu i uwielbiam je niesamowicie, ale w zeszłym roku pod koniec września była jedna noc przymrozku, przyjeżdżam do domu po pracy a tam wszystkie listeczki na ziemi leżą. Nie wiem czy dlatego, że to był jego pierwszy rok, czy tak mają.


Dziękuję za ostrzeżenie też trochę się go boję nigdy nie miałam wygląda delikatnie
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Ewa_w_ogrodzie 13:25, 08 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Malgosik napisał(a)


hortensje to dobry wybór, ale musi być jakaś mniejsza odmiana, little lime, bobo, bo na okno będzie włazić
no i trzeba zdecydować czy ta bukszpanowa kula po lewej tam zostaje, bo widzę, ze chcesz coś bardziej naturalnego niż strzyżonego.


Dzięki Krysiu i Malgosik
Chciałam uniknąc bukszpanu żeby nie ciąć tych geometrycznych form, ale z drugiej strony dobrze żeby w zimie też jakoś wyglądało, chyba żeby posadzić bukszpany i zostawić je takie pół naturalne. Hortensje mam na innej rabacie i tu myślałam o czymś innym ale macie rację że chyba nie ma bardziej reprezentacyjnych kwiatów, muszę się zorientować w tych miniaturowych odmianach(wiecie że ja raczkuję). Na tym pniu tż byłoby ekstra coś zimozielonego a jakiś cyprysik, tuja? Czy za bardzo się rozrośnie? A co myślicie o żurawkach w tym miejscu dawać czy nie?

Dziękuję za pochwały domu i wasz czas dla mojej małej rabatki. Już się palę do sadzenia ale burza mózgów trwa więc staram się wyczekać żeby nie nasadzić głupot
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Ewa_w_ogrodzie 13:28, 08 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Ania74 napisał(a)
Ależ burza mózgów! Śledzę z zapartym tchem...

Aniu w głowie mi się kręci od pomysłów. Dziewczyny i Panowie zresztą też mają imponującą wiedzę. Już nie mogę się doczekać co to ostatecznie będzie
Też Cie podglądam i floksowo rudbekową rabatę, którą uwielbiam też taką chyba zrobię ale na drugiej południowej ścianie tylko nie pod płotem a pod ścianą. A rudbekię rozsadza się tak jak floksy czy z nasionek?
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Ania74 14:12, 08 sie 2014


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
Rozsiewa się sama, puszcza też z kłączy, więc na wiele sposobów. Byle nie przykrywać rabaty korą.
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
Sonka 14:34, 08 sie 2014


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2230
Bukszpany puszczone naturalnie brzydko wygladają, dwa plus cis do przycięcia to na prawdę nie jest wyzwanie, z lewej zrezygnowałabym z bukszpanu, można dać żurawki, bo zimozielone , wybór niesamowity co do koloru i wielkości, ( lub trawkę ) hosty są piękne, ale zimą ich nie ma, wybor należy do Ciebie.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Ewa_w_ogrodzie 15:33, 08 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Będę wieczorem znów coś rysować zgodnie z twoimi wskazówkami, Żurawki piękne myslę jednak ze u nas w zimie tez chyba nie będzie ich widać bo sniegu zazwyczaj dużo. Wiec tylko te większe formy będą wystawać.
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Malgosik 16:37, 08 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Jeszcze jedna rzecz o której nie pomyślałam. Czy podlewanie tych roślin nie będzie źle wpływać na fundamenty i ścianę?
macie tam jakąś izolację?
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies