Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz ogród - wspaniała przygoda czy czarna magia

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz ogród - wspaniała przygoda czy czarna magia

Ewa_w_ogrodzie 19:25, 08 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Tak mamy to nowy dom więc ufam, że dobrze zrobioną myślę że podlewanie ścianie nie zaszkodzi.
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Ewa_w_ogrodzie 22:48, 08 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Naniosłam korekty zrezygnowałam z tawułek na rzecz hortensji bo będzie dłużej efektowna. Bardzo jestem ciekawa co Wy na to?

Wersja 5 bukszpan/trzmielina, Horensje bobo,hosty patriot, tuja na pniu


Wersja 6 bez bukszpanka po lewej


Wersja 7 bukszpan/trzmielina, Horensje bobo, żurawki, tuja na pniu


Wersja 8 tu próby obwódki bukszpanowej z żurawkami


Wersja 9 obwódka bukszpanowa, żurawki i hosty. A może inny kolor żurawek?
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Sonka 15:57, 09 sie 2014


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2244
wersja 8 albo 5 - tylko, że hosta Patriot ( moja ma średnicę 1 m )duża rośnie i masz tam za mało miejsca, niska i niewielka zielono biała jest hosta Fire and ice, obwódka albo hosty albo żurawka albo bukszpan. Jeśli chcesz kolorowo to daj żurawkę, ja lubię te miedziano -rude, efekt szybko osiągniesz.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Ewa_w_ogrodzie 18:36, 09 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Sonka napisał(a)
wersja 8 albo 5 - tylko, że hosta Patriot ( moja ma średnicę 1 m )duża rośnie i masz tam za mało miejsca, niska i niewielka zielono biała jest hosta Fire and ice, obwódka albo hosty albo żurawka albo bukszpan. Jeśli chcesz kolorowo to daj żurawkę, ja lubię te miedziano -rude, efekt szybko osiągniesz.


Dziękuję za wskazówkę z hostami, nie miałam ich nigdy wiec nie wiem jak rosną, napewno skorzystam z Twojej rady.
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Ewa_w_ogrodzie 19:39, 09 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Sonka napisał(a)
wersja 8 albo 5 - tylko, że hosta Patriot ( moja ma średnicę 1 m )duża rośnie i masz tam za mało miejsca, niska i niewielka zielono biała jest hosta Fire and ice, obwódka albo hosty albo żurawka albo bukszpan. Jeśli chcesz kolorowo to daj żurawkę, ja lubię te miedziano -rude, efekt szybko osiągniesz.



Kojarzysz jak dokładnie nazywają się te miedziane żurawki.
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
popcorn 20:49, 09 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Marmelade, chyba Rzeczywiście Fire and Ice jest mniejsza i bardziej się nada do Twoich celów
Wersja 5 chyba najlepsza, 7 też mi się podoba
Poszukaj cisa na pniu, Syla kupowała po 200zł jakoś - będziesz zadowolona; tuje szybko się starzeją podobno, takie na kijku...
____________________
Mój nowy ogródek
Sonka 22:17, 09 sie 2014


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2244
Proszę bardzo-Southem Comfort (bardzo duże liście ma), Kasandra, Peach Flambe, Ginger Peach, Mahogany, Caramel, Amber Waves, jest też sporo bordowych, czerwonych.
Mnie to chyba najbardziej się podoba Kasandra, Marmolade.
A tak w ogóle to przejdź się po ogrodniczych i przyjrzyj się cisom, sama szybko uformujesz ( nie na pniu oczywiście, to wymaga czasu) jak kupisz cisa gęstego, kulkę zrobisz w dwa lata, stożek również, ja tak kupiłam za 27 zł w markecie, dzisiaj mam już fajny stożek i kuleczkę, na pniu niestety trza kupić.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Ewa_w_ogrodzie 22:29, 09 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
popcarol napisał(a)
Marmelade, chyba Rzeczywiście Fire and Ice jest mniejsza i bardziej się nada do Twoich celów
Wersja 5 chyba najlepsza, 7 też mi się podoba
Poszukaj cisa na pniu, Syla kupowała po 200zł jakoś - będziesz zadowolona; tuje szybko się starzeją podobno, takie na kijku...


Aj aj ale mi zabiłaś klina tymi cisami, no ba też bardziej mi się podobają. Hosty fire and Ice są super, jeszcze bardziej mi tu pasują. Zostawiam dwie wersje, muszę się z tym przespać, tylko żurawki zmieniłam na marmalada bo te czerwone coś mocno mi biły po oczach.
A więc


i



Teraz tak patrzę chyba z tymi hostami ładniej tylko czy się zmieszczą z hortensjami
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Ewa_w_ogrodzie 22:37, 09 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Sonka napisał(a)
Proszę bardzo-Southem Comfort (bardzo duże liście ma), Kasandra, Peach Flambe, Ginger Peach, Mahogany, Caramel, Amber Waves, jest też sporo bordowych, czerwonych.
Mnie to chyba najbardziej się podoba Kasandra, Marmolade.
A tak w ogóle to przejdź się po ogrodniczych i przyjrzyj się cisom, sama szybko uformujesz ( nie na pniu oczywiście, to wymaga czasu) jak kupisz cisa gęstego, kulkę zrobisz w dwa lata, stożek również, ja tak kupiłam za 27 zł w markecie, dzisiaj mam już fajny stożek i kuleczkę, na pniu niestety trza kupić.


Jak uda mi się kupić to będzie marmolade, dziękuję. O cieciu cisów poczytam
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Sonka 08:29, 10 sie 2014


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2244
Ewa_w_ogrodzie napisał(a)


Jak uda mi się kupić to będzie marmolade, dziękuję. O cieciu cisów poczytam


Marmalade
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies