Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Widowiskowe trawy

Pokaż wątki Pokaż posty

Widowiskowe trawy

Mariusz_Suro... 15:47, 28 paź 2010

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
No. 37 to nowa odmiana mojego znajomego holenderskiego szkółkarza Henka Jacobsa. Zdaje mi się, że nazwa odnosi sie do wielkości kwiatostanu ale pewny nie jestem (musiałbym pogrzebać w mailach). On ma takie dziwne nazwy swoich miskantów - No. 1, No 30. itd. Dla mnie to najładniejszy duży miskant. Na dodatek - co ważne przy tych sporych trawach - nie wykłada się.
____________________
Mariusz
Gardenarium 22:49, 03 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A jak sobie radzi przy dużych opadach śniegu? Czy jest szansa na przetrzymanie miskantów w stanie pionowym?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mariusz_Suro... 12:46, 04 lis 2010

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
Jedyie miskant olbrzymi jest praktycznie "śniegotrwały". Jak spadnie mokry śnieg, wcześnie i w dużej ilości to każdy inny się wyłoży. Ale jeśli opady przyjdą późno - jak w ubiegłym roku to powinien zdobić do wiosny. Ten jest na pewno sztywniejszy niż duży i popularny 'Silberfeder', który wiosną podczas ścinania był "zniszczony" w jakiś 40% (kepy 5- letnie).
____________________
Mariusz
Gardenarium 15:09, 04 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U nas w zeszłym roku spadł w listopadzie pierwszy śnieg i wszystkie miskanty sie położyły, szkoda liczyłam na zimowy spektakl, a musiałam wyciąć, bo leżały.
W niektórych ogrodach wiążemy je w "snopki", wtedy nie roznosi ich wiatr.
Coś takiego



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mariusz_Suro... 20:31, 04 lis 2010

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
1. Nie sadź miskantów w półcieniu. One kładą sie pierwsze.
2. Wybieraj odmiany o wyjatkowo "wertykalnym" pokroju i wąskich liściach (tzw. grupa "gracillimusowatych" - np. Kleine Fontaene, Graziella, Undine, Sarabande itd.)
3. Oszczędnie nawoź.
4. Czekaj. Mniej więcej 5-letnie kepy są na tyle zwarte, że lepiej "wytrzymują" mokry śnieg
5. Takie snopki też mają swój urok
____________________
Mariusz
Gardenarium 19:01, 19 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Chyba popełniłam bląd nawożąc je. Dlatego bardziej wybujałe żdźbła są mniej twarde?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mariusz_Suro... 23:36, 19 lis 2010

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
Mają cieńsze "ścianki" łodyg i dłuższe międzywęźla.
____________________
Mariusz
Gardenarium 11:47, 20 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
O, to już nie będę nawozić, może utrzymują się przez zimę. Ja niestety ucinam w grudniu już, bo po śniegach leży mi cały snopek w stawie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:01, 22 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Równie malownicza, a dlaczego ja nie widzę takich traw w naturze, chyba źle patrzę?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:54, 01 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ta trawa jest bardzo widoczna na rabacie, zwłaszcza jeśli obok niej rośnie coś ciemnozielonego

Miscanthus sinensis 'Variegatus'



Bardzo podobnie wygląda Miscanthus sinensis 'Dixieland' oraz Miscanthus sinensis 'Rigoletto'
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies