Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Zielona 18:50, 04 gru 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Danuś, czy w Ogrodzie z lustrem tniesz serby w żywopłocie? Czy przy takim zabiegu lepiej "zagęszczać" jak najwięcej gałązek (również tych pomiędzy drzwami), wycinając ich przewodniki, czy jednak usuwać tylko to, co wychodzi poza frontową linię żywopłotowej ściany?
Gardenarium 19:05, 04 gru 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie. W tym ogrodzie rosną swobodnie. Jeden miał dwa przewodniki i to też nie byłoby przeszkodą, gdyby się nie odkształcił mocno w bok. Wtedy go wycięłam tzn. skróciłam do połowy, aby ograniczyć ciężar.

Ten ogród jest dość "luźny" i miejsca jest dosyć, więc nic ze świerkami nie robię.

Tnę moje świerki teraz w pionie. Nie ruszam pojedynczych, a te ze szpalerów mocno tną w pionie i delikatnie w poziomie. Za garażem zamierzam puścić wyżej.

Bardziej naturalnie wyglądają tylko z pousuwanymi przewodnikami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zielona 19:34, 04 gru 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Zerknij - wkleiłam fotkę. Na wysokość one muszą być jeszcze spoooro wyższe /wiesz, że tam mam dom Sąsiada/, ale w pionie muszę je ograniczyć, bo ścieżka ma tam jakieś 1-1,2m i potem jest rabata przy tarasie.
yolka 17:56, 05 gru 2016


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Danusiu, byłaś z wizytą, a u mnie nie posprzątane przed zimą, ech... gości trzeba się zawsze spodziewaćWarkocze z miskantów ML są też u Pawlusa
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
kasiek 19:40, 06 gru 2016


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Ogród przyprószony - przeuroczy - jakie przewidujesz trendy w dekoracjach świątecznych?
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Gardenarium 21:46, 06 gru 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kasiu, nie przewiduję Nie mam takich zdolności. W zależności co mam pod ręką w dniu robienia dekoracji - tym improwizuję. Raz mi lepiej wyjdzie, raz gorzej. W każdym razie nie mam jeszcze pomysłu Jutro jadę po gałęzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MartaKozak 11:48, 07 gru 2016


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Dzien dobry Pani Danuto,
Gdzie mozna dostac te przepiekne podpory pod pnace roze zaprezentowane przez Pania w 487-mym odcinku 'Mai w Ogrodzie'?
Pozdrawiam
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Pawlus 14:01, 07 gru 2016


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Danusiu, ale niespodzianka dzisiaj mnie na fb spotkała Bardzo mi miło, to prawdziwy zaszczyt
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Gardenarium 14:24, 07 gru 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
MartaKozak napisał(a)
Dzien dobry Pani Danuto,
Gdzie mozna dostac te przepiekne podpory pod pnace roze zaprezentowane przez Pania w 487-mym odcinku 'Mai w Ogrodzie'?
Pozdrawiam


Podejrzewam, że chodzi o te z kwasówki. Nie ma ich w sprzedaży, były robione na zamówienie. Pan od balustrad robił. Nie ja zlecałam. Sama bym takie chciała Ja tylko pomysł czy zdjęcie podsunęłam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:25, 07 gru 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pawlus napisał(a)
Danusiu, ale niespodzianka dzisiaj mnie na fb spotkała Bardzo mi miło, to prawdziwy zaszczyt


Cieszę się, ale pomysł znakomity Wpisał się w poprzedni post znakomicie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies