Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

ren133 15:48, 17 sty 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Gardenarium napisał(a)


Podlewam gdy jest na plusie, Teraz przez te mrozy to nic nie lałam. W garażu podlewam te miski co poprzenosiłam z konwalnikiem. Mam Grzesia oliwkę, dwie palmy i kordyliny.


czyli jak jest w okolicach 0stopni to nie?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Kasiek 18:01, 17 sty 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Danusiu pokazalas na fejsbuku piekna roze, znasz moze jej nazwe?

Link

I mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie, mysle o polaczeniu tego buka z rozami New Dawn ( wiem, ta roza bardzo brudzi) ale podoba mi sie polaczenie odcieni tych dwoch roslin. Chcialabym jednak posluchac Twojej opinii. Polaczeniem kolorystyki do dalszych czesci ogrodu bylby oczywiscie powojnik montana ( moj ukochany i niezawodny), wisnie kiku i amanogawy( to podstawowe rosliny)
Czy pociagniecie tej kolorystyki w calym ogrodzie plus ewentualnie dodatkowo kolory kwitnacych sezonowo bedzie ..? Bo tak sobie ogrod planuje : )

____________________
Bawarka
Gardenarium 23:10, 17 sty 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ren133 napisał(a)


czyli jak jest w okolicach 0stopni to nie?


Nie, bo ziemia jest na kamień ściśnięta. Muszą być spore okresy dobrej odwilży. Jednodniowa albo zero - nie ma sensu podlewać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:20, 17 sty 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kasiek napisał(a)
Danusiu pokazalas na fejsbuku piekna roze, znasz moze jej nazwe?

Link

I mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie, mysle o polaczeniu tego buka z rozami New Dawn ( wiem, ta roza bardzo brudzi) ale podoba mi sie polaczenie odcieni tych dwoch roslin. Chcialabym jednak posluchac Twojej opinii. Polaczeniem kolorystyki do dalszych czesci ogrodu bylby oczywiscie powojnik montana ( moj ukochany i niezawodny), wisnie kiku i amanogawy( to podstawowe rosliny)
Czy pociagniecie tej kolorystyki w calym ogrodzie plus ewentualnie dodatkowo kolory kwitnacych sezonowo bedzie ..? Bo tak sobie ogrod planuje : )



Pewna nie jestem, ale wyszukałam grafiki z tego ogrodu i tak mi wyszło

Rosa 'Macrantha Raubritter'. Silny zapach, bukiety, aż kipi od kwiatów.
New Dawn nie sadź, dziadostwo, ja wykarczowałam. Szkoda miejsca na tak już oklepaną a niezbyt atrakcyjną różę.

Link do Austina
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Madzenka 23:28, 17 sty 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ostatnio podlalam moje bukszpany w donicach letnia wodą......
Danusiu jak sadzisz w jakiej temepraturze ujemnej przetrwają ciemierniki w donicach? Do -5?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Gardenarium 23:30, 17 sty 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja też przerabiałam, aż para leciała, ale ziemia na kamień, więc nie podlewam.

Ciemierniki bez śniegu kiepsko. Zalezy jak duże donice. To loteria, strach wymienić cyfrę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:31, 17 sty 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kasiek może jakąś stulistną o odurzającym upojnym zapachu? jak Rosa x centifolia 'Fantin Latour' ?

Jeszcze taką Link - swetrów nie pozaciągasz, bo prawie nie ma kolców a pachnie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:35, 17 sty 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeszcze taką wyszukałam Link
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:37, 17 sty 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jutro wkleję na FB rewelacyjny zestaw. Dziś był blady róż, burgund i fiolety, jutro całkiem co innego - czatujcie rano.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 00:00, 18 sty 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Burgund i fiolety - bardzo lubię. Idę już czatować.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies