Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Gardenarium 17:34, 31 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
makkasia napisał(a)
Włoskich fotek nie ma, ale to nic wspomnienia z wiosennych miesiecy cieszą mnie już parę dni
ściskam Danusiu i miłego weekendu życzę


Nie ma bo same zabytki, jedna palma i koniec, freski, dużo ich.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:35, 31 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mira napisał(a)

To i ja się dowiem bardzo chętnie jak postępować z żeliwnymi donicami


Jedna jest bardzo stara, coś tam nawet odpada, ale tak ma być, lubię obdrapane takie. Nie maluję, nie czyszczę, ale żeliwo można malować. Moje na szczęście są czarne, takie miały być.

Pszczelarnia napisał(a)


Danusia, czy ta donica żeliwna była odnawiana, jeśli tak, to w jaki sposób? Czy też Witek od razu taką piękną Ci podarował?
Czy takie żeliwne donice można malować, sprayować? Czym ją czyścisz?


To nie tą mi podarował, tę większą mam w prezencie gwiazdkowym.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:37, 31 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ewka42 napisał(a)
obejrzałam wiosenne zdjęcia - ależ niesamowite wyczucie koloru! w związku z tym pytanie.....pewnie już za późno na sadzenie tulipanów?? posadziłam ich wprawdzie już sporo we wrześniu, ale po Twoich Danusiu zdjęciach mam chęć na więcej.


Można sadzić jeszcze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agania 17:54, 31 paź 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Całe szczęście, to moje pierwsze cebulowe, mam jeszcze sporo do pasadzenia, czekają mnie jeszcze cebule tulipanów i czosnków...twoje żeliwne donice z kompozycjami podziwiam zawsze i już nie mogę się doczekać nowych propozycji wianków
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
kasiek 08:36, 02 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Hm, nim trafiłam do Ciebie, myslałam że ogród naturalny to ogród który rośnie sobie jak chce. Te zestawienia roslin jakie u Ciebie zobaczyłam utwierdziły mnie jednak w przekonaniu, że nie zniszczę w miarę naturalnego widoku ogrodu, jeżeli troche go ujarzmie i dodam Twojej elegancji na rabatach. Teraz czuję spełnienie , dzięki

A z innej beczki - czy miałas może doświadczenie z auccuba japońską tzn. czy zimowałaś ją? Bo mam dylemat czy ją zabierać do domu - jest juz duża ma ok 1 m srednicy i kręgosłup odpada gdy ją wnosze. Korci mnie by zostawić ją na zimę.
Pozdrawiam
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Napia 21:27, 02 lis 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9042
Cieszę się, że można jeszcze sadzić tulipany. Ja tez sporo już posadziłam, ale ciągle mi mało
Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Nulka 08:41, 03 lis 2014


Dołączył: 27 sie 2013
Posty: 199
kasiek napisał(a)
A z innej beczki - czy miałas może doświadczenie z auccuba japońską tzn. czy zimowałaś ją? Bo mam dylemat czy ją zabierać do domu - jest juz duża ma ok 1 m srednicy i kręgosłup odpada gdy ją wnosze. Korci mnie by zostawić ją na zimę.
Pozdrawiam


pozwolę sobie odpowiedzieć z mojego dośwadczenia z aucubą - mam je w gruncie i jak był duży i suchy mróz i bez śniegu to podmarzły ale na wiosne odbiły i wypuściły nowe liście, w ubiegłym roku jak zapowiadali duze mrozy to narzuciłam na nie białą agrowłókninę i nic im się nie stało
jestem z wielkopolski - okolice Leszna wiec pewnie cieplej u mnie niż u Ciebie - u mnie aucuba zimuje w gruncie z małym zabiegiem okrycia w trakcie dużych mrozow
____________________
no matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up ........................ mój ogród Raj Ewy (niestety już nie raj)
Olili 15:10, 03 lis 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
zaglądam i pozdrawiam
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Gardenarium 11:21, 04 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kasiek napisał(a)
Hm, nim trafiłam do Ciebie, myslałam że ogród naturalny to ogród który rośnie sobie jak chce. Te zestawienia roslin jakie u Ciebie zobaczyłam utwierdziły mnie jednak w przekonaniu, że nie zniszczę w miarę naturalnego widoku ogrodu, jeżeli troche go ujarzmie i dodam Twojej elegancji na rabatach. Teraz czuję spełnienie , dzięki

A z innej beczki - czy miałas może doświadczenie z auccuba japońską tzn. czy zimowałaś ją? Bo mam dylemat czy ją zabierać do domu - jest juz duża ma ok 1 m srednicy i kręgosłup odpada gdy ją wnosze. Korci mnie by zostawić ją na zimę.
Pozdrawiam


O ogrodzie naturalnym poczytaj - zapraszam http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/198-dzikosc-pod-kontrola-czyli-o-ogrodach-naturalnych

Miałam doświadczenie z aukubą, nawet jakaś siewka mi przezimowała pod... świerkiem, ale to nie jest roślina do naszego klimatu (Wrocław pod znakiem zapytania, nie ma pewności). Centralna Polska - zdecydowanie nie.

Przez wiele lat uprawiałam pstrą odmianę w donicach, zawsze zimą dostawała miseczniki czy tarczniki, było z nią trochę kłopotu z tego powodu. Zimowała w umiarkowanie widnym garażu. Poniżej są doświadczenia naszych forumowiczów, Justyna z Wrocławia uprawia ją w gruncie, poczytaj więc:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/49-aukuba-aucuba?page=1#post_3

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Malgosik 08:12, 05 lis 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Danusiu co u Ciebie?
Jak tam sprzątanie liści w ogrodzie idzie?
Zakładacie jeszcze ogrody, czy już finiszujecie na ten sezon?
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies