Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Liatra kłosowa (Liatris spicata)

Pokaż wątki Pokaż posty

Liatra kłosowa (Liatris spicata)

Ela987 23:08, 29 mar 2014

Dołączył: 03 wrz 2013
Posty: 18
A ja kupiłam w tym roku po kilka białych i liliowych i tak sie zastanawiam - można juz z nimi do ogrodu i je w ziemię wsadzić, czy lepiej póki co w doniczkę i potem przesadzać?

Czy jak je posadzę na tle gispówki to powinno być ok? Z czym je jeszcze połaczyć? Myslałam o jeszcze jakiś liściach niskich, ale nie mam pojęcia jakich....
alinak 23:34, 29 mar 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Ela liatry wsadź już ...nic im nie zaszkodzi ...taki przymrozek jak może przyjść, nie szkodzi roślinom w ziemi tylko na wierzchu i to nie wszystkim .
jeżeli myślisz o liściakach to tylko funkie ...może jakieś żółtawe hosty daj , ale masz duży wybór
białe tojady do niebieskiej ,żółte kwiaty tes ię dobrze komponują ..ja mam liatry z rudbekią


____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Ela987 10:54, 30 mar 2014

Dołączył: 03 wrz 2013
Posty: 18
Ślicznie u Ciebie wyglądają! I jadę dzisiaj na działkę sadzić Super, bo pogoda fantastyczna! Az się chciałoby posiedzieć tam cały dzień...
Mirka 11:05, 30 mar 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Alinak czy dzieliłaś może liatry j czy teraz można to zrobić?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
brzydula 09:40, 10 kwi 2014

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
i ja mam pytanie jak sadzić ? chciałabym szpaler taki utworzyć i nie wiem czy jedna cebulka obok drugiej, czy po kilka zeby utworzyły się takie kepy
glob 10:43, 10 kwi 2014

Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 70
brzydula napisał(a)
i ja mam pytanie jak sadzić ? chciałabym szpaler taki utworzyć i nie wiem czy jedna cebulka obok drugiej, czy po kilka żeby utworzyły się takie kepy


Kupiłam w Biedronce Liatrę na opakowaniu pisze żeby sadzić co 10 cm,też chcę mieć takie kępki więc posadziłam cztery bulwki w kwadracie(w opakowaniu było 12 sztuk) Wszystkie są już na wierzchu,więc zakup należy do udanych.
Zuzula 08:35, 07 paź 2014

Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 289
A co zrobić z przekwitniętą liatrą? Zostawić te suche kłosy na zimę i dopiero wiosną ciachnąć? Czy teraz?
____________________
Mój wątek??? Może kiedyś...
Mirka 11:19, 07 paź 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Zuzula napisał(a)
A co zrobić z przekwitniętą liatrą? Zostawić te suche kłosy na zimę i dopiero wiosną ciachnąć? Czy teraz?
Jeśli chcesz aby się wysiała to nie ścinaj.Wiosną pojawiają się siewki które zakwitną za rok.Trzeba uważać żeby nie wypielić bo siewki wyglądają jak trawaJa swoje wyhodowałam z nasion są zdrowsze i bujniej rosną i kwitną
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Zuzula 11:28, 07 paź 2014

Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 289
Jasne, że chcę!
A z tej sadzonki przekwitniętej jeszcze coś wyrośnie rozumiem?

Boszz, jaka jestem zielona.
____________________
Mój wątek??? Może kiedyś...
Mirka 23:30, 07 paź 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Zuzula napisał(a)
Jasne, że chcę!
A z tej sadzonki przekwitniętej jeszcze coś wyrośnie rozumiem?

Boszz, jaka jestem zielona.
Zuzula Ja ściągam z góry na dół po tej kolbie nasionka i rozrzucam koło rośliny i delikatnie traktuję grocką żeby się schowały do ziemi.Udanych wysiewów
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies