Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

Gardenarium 13:03, 23 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Iza napisał(a)
I jeszcze jedno pytanie mam do Ciebie Danusiu: co ile cm nalezy sadzić cis, tak aby tworzył zwartą ścianę? 1m starczy czy gęściej?


Ja zawsze tak robię:
- szukam sadzonek, jak mi się spodobają bo gęste i zdrowe, ustawiam je jedna przy drugiej i patrzę ile wchodzi na 1 mb.

Z reguły jest to 4 szt, bo jak zakładamy żywopłot strzyżony to lepiej małe posadzić bo są rozgałęzione już od dołu. Te duże mają "doły" puste, prześwituje potem taki żywopłot albo trzeba dosadzać. No i duży cis= drogi cis

Powinny wyglądać tak i wtedy takich wystarzcy 3 szt.



Tu co prawda Fastigiata (kolumnowy) (tych na żywopłoty się nie używa), ale widać że mają przerwy, trzeba dosunąć.




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:07, 23 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Iza napisał(a)
Dziękuję bardzo Danusiu. Jeszcze dopytam. Chciałam kupić większe krzewy (ok. 2 m) i teraz nie wiem czy warto, bo piszesz, że na dole jest zazwyczaj pusty. I co ja mam zrobić kupić mniejsze ok. 1 m sadzić gęściej 3-4 szt. na 1 m czy kupić jednak te większe i je jakoś przyciąć? Ogrodniczy aniołku stróżu poradź



Możesz kupić większe, a między nimi wpasować mniejsze. Czyli na przemian.

Tutaj kupiłam odpowiednie egzemplarze, więc nie było takiej potrzeby. Posadzone są blisko siebie i docięte górą od razu po posadzeniu.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Iza 14:02, 23 mar 2011

Dołączył: 10 lis 2010
Posty: 15
No to już chyba rozumiem. Czyli kupuję większe, sadzę koło siebie blisko i docinam górą. dzięki
Agnieszka 19:19, 23 mar 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Danusiu, na tych Twoich zdjęciach, to co to za odmiana? Fastigiata?
____________________
Agnieszkowy ogródek
Gardenarium 20:32, 23 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Fastigiata też, ale tam wcześniej, te ostatnie dwa zdjęcia to Hicksii.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agnieszka 07:32, 24 mar 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
A czy robiłaś żywopłot z Hilli? Szeroki jest? Szukam właściwej odmiany do zrobienia przesłony wokół kompostownika. Zastanawiam się nad Wojtkiem, Fastigiatą, Hicksii i Hilli. Nie chcę żywopłotu grubego, metrowego. Szukam czegoś wąskiego. Myślałam właśnie o Fastigiacie, ale napisałaś wcześniej, że z niej nie robi się żywopłotów...
____________________
Agnieszkowy ogródek
Gardenarium 23:06, 24 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można z Fastigiata też zrobic, ale to bedzie najdroższa wersja, bo jest wąski i w dodatku najwolniej rośnie, a żeby kupić duże - to majątek.

Najlepiej siewki T, baccata albo T. media "Hicksii".
Hilli jjest grubszy i droższy zawsze był.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
isia33 21:57, 08 kwi 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Chciałabym posadzić 3 lub 5 cisów obok siebie, ale nie w formie żywopłotu. Tak, żeby był pomiędzy nimi prześwit. Która odmiana jest najlepsza?
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Syla 21:59, 08 kwi 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Cis pośredni "Wojtek"
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
isia33 22:30, 08 kwi 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Ok. Dzięki. Idę rysować. Ach, chciałabym umieć to robić tak, jak Ty.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies