Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

KonradJot 09:44, 11 kwi 2014

Dołączył: 17 paź 2013
Posty: 19
Witam

mam pytanko co do odmiany cisa jaki ostatnio zauważyłem w ogrodniczym, mianowicie taxus baccata Hopken's Gigant. Czy ta odmiana nadaje się do formowania stożka? Czy urośnie na wysokość 2-3 metrów, czy raczej nie ma co na to liczyć?
Pozdrawiam
____________________
Konrad Początki ogrodu
Tusiala 09:50, 11 kwi 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Dziękuję Danusiu. Pan w ogrodniczym nie wiedział. Często jest tak, że jak o coś pytam to nie wiedzą a ja potem nie wiem czy brać, czy nie.
Ostatnio pytałam też o hortensje Limelight. Pani tylko umiała powiedzieć, że są duże, biało-kremowe kwiaty i rośnie wysoko Też nie wiem czy kupić, czy nie.
Karabela 14:17, 11 kwi 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Gdzie ładne cisy w okolicy Wrocławia? Bardzo proszę o info na priv, dwukrotnie padały mi już posadzone.
Potrzebuję też stożek.
____________________
Eksperymentarium
waldek727 00:30, 12 kwi 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Mój zeszłoroczny nabytek Taxus baccata 'Dovastoniana'
W przeciwieństwie do większości cisów Dovastoniana charakteryzuje się przewieszającymi pędami. Wolno rosnący krzew lub niskie drzewko o dość długich ciemnozielonych igłach które na młodych przyrostach tworzą charakterystyczne dla tej odmiany jaśniejsze kurtyny osłaniające wnętrze rośliny. Lubi stanowiska półcieniste i wilgotne średnio żyzne gleby.





____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Porto 11:44, 14 kwi 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 29
Czy możecie podpowiedzieć czym nawozić cisy, jaki nawóz jest dla nich najlepszy ??
isa555 11:48, 14 kwi 2014

Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4
Witam serdecznie

Mam straszny dylemat, mianowicie marzy mi sie elegancki cisowy żywopłot, mam zacienione miejsce dla niego, nie jestem pewna czy nie jest tam zbyt ciemno dla cisu, jest to front domu po północnej stronie , żywopłot będzie oddalony od domu 7m, ale i tak jest to dość ciemne miejsce. Na tle żywopłotu będą rosły trzy brzozy jacquemontii dlatego zależy mi żeby żywopłot byl zimozielony, żeby brzozy się ładnie odbijały. Drugim miejscem na strzyżony żywopłot jest północna strona okropnego, betonowego płotu, który chcę zasłonić.

Proszę o radę ile taki żywopłot będzie rósł (nie bardzo mi się spieszy, bo i tak nie będzie mnie w Polsce przez najblizsze 4-5lat), no i martwi mnie też że cis jest trujący, Bardzo też podobają mi się żywopłoty grabowe, aczkolwiek nie zakryje zimą tego okropnego betonu. No i najwazniejsze co będzie tańsze, bo wychodzi na to że sam żywopłot będzie kosztował 1000zł jak dla mnie to dużo. Może ktoś zna gdzie można taniej kupić takie sadzonki, mieszkam w lubuskim.

Proszę o pomoc w wyborze gatunku drzewa, może ktoś ma jakies inne ciekawe pomysły na zywopłot.

Dzięki wielkie Izabela
Sharlee 13:17, 16 kwi 2014


Dołączył: 07 lis 2011
Posty: 138
Dwa lata temu na wystawie spotkałam się z pięknym [b]cisem pośrednim Kazio http://www.zszp.pl/?id=333&lang=1

Był naprawdę piękny, wybarwiony, gęsty - oczywiście z pewnością porządnie podpędzony na wystawę, niemniej zauroczył mnie.

Piszą o nim:
Krzew średnio silnie rosnący o pokroju szerokokolumnowym. Pędy sztywne, bardzo gęste. Pokrój w młodości wąski, później nieco szerszy, ale zawsze gęsty i regularny. Wytwarza kilka równoległych przewodników. Po 10 latach osiąga wysokość 1,5 m i średnicę 60-80 cm.

Bardzo dobra na żywopłoty formowane oraz do strzyżenia w formie różnych figur.


Czy może ktoś z Was posiada w swoim ogrodzie Kazia? Jeśli tak będę wdzięczna za foteczkę i opinię. Jestem ogromnie ciekawa jak sobie radzi w ogrodzie.

____________________
Kobiet nie trzeba rozumieć, trzeba je kochać!
Gardenarium 15:41, 20 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
KonradJot napisał(a)
Witam

mam pytanko co do odmiany cisa jaki ostatnio zauważyłem w ogrodniczym, mianowicie taxus baccata Hopken's Gigant. Czy ta odmiana nadaje się do formowania stożka? Czy urośnie na wysokość 2-3 metrów, czy raczej nie ma co na to liczyć?
Pozdrawiam


Nadaje się, podobno tak szybko rośnie jak tuja.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:43, 20 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Porto napisał(a)
Czy możecie podpowiedzieć czym nawozić cisy, jaki nawóz jest dla nich najlepszy ??


Uniwersalny do ogrodu, jak dla liściastych zimozielonych, może być nawet Azofoska, Florovit.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Manalena 22:23, 22 kwi 2014


Dołączył: 22 kwi 2013
Posty: 162
Zakupiłam sosny szczepione "Low glow" i do tego cisy na obwódkę. W jakiej odległości od siebie powinnam je posadzić?
____________________
Ogród dla zapracowanych
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies