Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Lawendowy zawrót głowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Lawendowy zawrót głowy

lojalna_ 08:06, 23 paź 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Gardener27 napisał(a)
Witaj Jolu

Wątek pięknie Ci się rozrasta a wraz z nim ogród Dawno u Ciebie nie byłem a tu już 140a strona i takie zmiany wokół domu Nowa rabata na froncie widzę że w powijakach ale jak wszystko się rozrośnie będzie pięknie Z miłą chęcią będę regularnie odwiedzał Zaznaczam

Pozdrawiam



Wteszcie skonczyli bo miałam wrazenie ze trwa to wieki

Wiesz strony nie swiadcza o ogrodzie

Dziewczyny z rzetelnymi informacjami chodza a ja tylko pisze o nalewkach pozdrawiam
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
lojalna_ 08:08, 23 paź 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Ewkakonewka napisał(a)
Ale wiśniowo-pigwowo, a to dopiero pierwsze zimna idą będzie wesoło w zimie
I jak Was nie kochać ?
Ja bez koszyczków i nie wykopuję, jakoś nie lubię tego robić i nie robię dają radę, kwitną przez kilka lat już, a i nornica czasami jest, ale może nie trafiła jeszcze na stołówkę nie wiem, w tym roku stołówka znacznie powiększona może się zdziwię wiosną ups


Czyli moj kierunek , bez nornic u mnie licze ze minimum trzy sezony zostana
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
lojalna_ 08:12, 23 paź 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Marzena2007 napisał(a)
Smaku mi narobiłaś naleweczką aż spróbowałam mojej malinówki pycha
Nie sadze tulipanów w koszyczkach, bo u mnie nie ma zwierzątek a jest glina. Nie wykopuję cebulowych po przekwitnieciu (jak wykopać 500-1000 szt). Chyba że planuję zmianę ich miejsca to wtedy wykopuję z liśćmi, czekam dwa tygodnie az się wysusza, odrywam suche liście i trzymam w ciemnym ale suchym i przewiewnym miejscu, jesli zostawisz cebule na slońcu to wyschna. U mnie sprawdza sie pomieszczenie przy garażu od strony połnocnej.
Nawet z małych cebulek po wykopaniu kwitły tulipany Aczkolwiek im szlachetniejsze tulipany w pierwszym roku, tym słabsze kwitnienie w kolejnych latach. Dosadzam do miejsc, gdzie były w poprzednich sezonach cebulowe i potem nie wiem czy to nowe czy z poprzedniego sezonu... W tym roku kupiłam sporo nowych odmian to rozpoznam



Czyli da sie bez koszyczkow i to z pieknym efektem

Oby tak sie pieknie u mnie udało jak piszesz


Tez po cuchu myslałam ze najszybciej wyciagnac cebule jak liscie wskazuja na miejsce ....skoro nawet to masz sprawdzone to juz wszystko za mnie sprawdziłyscie

Ilosc u Ciebie jest powalajaca co zreszta widac na wiosennych fotach
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
lojalna_ 08:14, 23 paź 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Posumowujac ... Dzieki za wskazówki.

Kupiłam koszyczki z mysla o niedocelowym sadzeniu ...ale z lenistwa oczywiscie pistanowiłam sadzic tylko raz bez koszyków docelowo mam nadzieje ze sie pojawia moje tulipanki czego sonie i Wam zycze

Byle do wiosny do pierwsej wiosny w moim ogrodku
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
aage 09:01, 23 paź 2014


Dołączył: 31 sty 2014
Posty: 846
Na chwilkę spuścić z oka i nalewki poszły koło nosa
____________________
Agnieszka - Piękno ukryte w detalach...na skraju zielonego świata oraz http://pieknoukrytewdetalach.blogspot.com/
Ewa777 12:31, 23 paź 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18414
lojalna_ napisał(a)



Kuszenie odbywa sie wszedzie musze sie zabrac za wyszukiwanie przepisów i domowe pysznosci zacząc robic ale to dopiero w przyszłym roku


Jolu, pomyśl jeszcze o nalewkach, bo teraz robisz, a pijesz dopiero w przyszłym roku. Owoce na pigwówkę właśnie teraz się kupuje
Wrzuciłam u Przemka linki na nalewki z pigwówki.
Tylko kupuj z krzaczków, czyli pigwowca, a nie z drzew pigwę.

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=owoce+pigwowca&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=seng-v10-p-2-o-1021
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
lojalna_ 14:03, 23 paź 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
aage napisał(a)
Na chwilkę spuścić z oka i nalewki poszły koło nosa



Agus ale ja sobie tutaj reklame zrobiłam fiu fiu
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
lojalna_ 14:05, 23 paź 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Ewa777 napisał(a)


Jolu, pomyśl jeszcze o nalewkach, bo teraz robisz, a pijesz dopiero w przyszłym roku. Owoce na pigwówkę właśnie teraz się kupuje
Wrzuciłam u Przemka linki na nalewki z pigwówki.
Tylko kupuj z krzaczków, czyli pigwowca, a nie z drzew pigwę.

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=owoce+pigwowca&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=seng-v10-p-2-o-1021



No tak wszystko swietnie tylko nie widze zeby pisali czy drzewo czy krzew ty mi lepiej daj na priv namiary gdzie sama kupujesz chyba ze masz swoja i jeszcze przpisik poprosze
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Ewa777 15:20, 23 paź 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18414
lojalna_ napisał(a)



No tak wszystko swietnie tylko nie widze zeby pisali czy drzewo czy krzew ty mi lepiej daj na priv namiary gdzie sama kupujesz chyba ze masz swoja i jeszcze przpisik poprosze


Jolu, jak będziesz miała jakieś pytania, chętnie odpowiem Ale nie powinno Ci to sprawić problemów
Trzeba się zaopatrzeć w szczelne słoiki i butelki (ja używam tych z ikei) co by procenty nie uciekły
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
lojalna_ 15:36, 23 paź 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Ewa777 napisał(a)


Jolu, jak będziesz miała jakieś pytania, chętnie odpowiem Ale nie powinno Ci to sprawić problemów
Trzeba się zaopatrzeć w szczelne słoiki i butelki (ja używam tych z ikei) co by procenty nie uciekły





Bede miała sporo pytan, nie mam o tym zielonego pojecia

Dzieki za wszelkie info


Wieczorkiem sie wczytam
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies