Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Japoński ogródek Anety

Pokaż wątki Pokaż posty

Japoński ogródek Anety

anetawi 11:53, 30 sie 2013


Dołączył: 17 mar 2011
Posty: 471
A teraz coś nowego, powstało w tym roku wiosną. wąski teren wzdłuż domu, południowy wschód.
Tak było 2 lata temu wiosną. Nieciekawy trawnik i przechowalnik zbędnych, niepasujących nigdzie roślin:

____________________
Aneta - Japoński ogródek Anety
anetawi 12:02, 30 sie 2013


Dołączył: 17 mar 2011
Posty: 471
Potem powstał tam na szybko plac zabaw z piaskownicą. Z tyłu dalej nic ciekawego:


Dopiero w tym roku zmieniłam to miejsce. Powstała rabata z kwiatów kwitnących jednorocznych, ziół i pomidorków, sałaty. Za nią zbiornik do podlewania warzyw na wodę pompowaną ze studni. Równolegle do rabaty wysypałam żwirek i ułożyłam kamienną ścieżkę z płyt betonowych. Z przodu, blisko tarasu, powstała duża piaskownica na zabawki, domek, basen, itp. (przez dzieci miejsce zwane plażą )

____________________
Aneta - Japoński ogródek Anety
anetawi 12:06, 30 sie 2013


Dołączył: 17 mar 2011
Posty: 471
C.D.

____________________
Aneta - Japoński ogródek Anety
anetawi 12:12, 30 sie 2013


Dołączył: 17 mar 2011
Posty: 471
C.D.

Dalej idę w biel, fiolet i róż:


____________________
Aneta - Japoński ogródek Anety
Zbyniu 12:19, 30 sie 2013

Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3
Taki offtopic trochę, ale bardzo podoba mi się balustrada w Twoim ogrodzie - czy mogę się zapytać gdzie to cudo zamawiane i jaki był przybliżony koszt wykonania ?

Podoba mi się, bo jest gruba, a zarazem delikatna, ozdobna, ale nie przegięta.

Będę wdzięczny za info ! Najlepiej na maila. Dzięki z góry !

ZD

(zbigniew.deptula@gmail.com)
anetawi 12:20, 30 sie 2013


Dołączył: 17 mar 2011
Posty: 471
A teraz jeszcze "luk" na sad, którego nie ruszyłam. Miało być kwieciście, wiejsko i sielsko. Na razie drugi plac zabaw z trampoliną, huśtawkami i stoliczkiem pod jabłonką dla mnie

Za nim już ogród cioci.

Pozdrawiam, miłego dnia!
____________________
Aneta - Japoński ogródek Anety
anetawi 12:31, 30 sie 2013


Dołączył: 17 mar 2011
Posty: 471
Zbyniu napisał(a)
Taki offtopic trochę, ale bardzo podoba mi się balustrada w Twoim ogrodzie - czy mogę się zapytać gdzie to cudo zamawiane i jaki był przybliżony koszt wykonania ?

Podoba mi się, bo jest gruba, a zarazem delikatna, ozdobna, ale nie przegięta.

Będę wdzięczny za info ! Najlepiej na maila. Dzięki z góry !

ZD

(zbigniew.deptula@gmail.com)


Już odpisuję!
____________________
Aneta - Japoński ogródek Anety
agniecha973 15:30, 30 sie 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Aneta, fajna odmiana tego kącika dla dzieci. Uroczo się zrobiło.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
makkasia 16:40, 01 wrz 2013


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Gratuluję
pozdrawiam
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
holderus 13:35, 17 wrz 2013


Dołączył: 17 wrz 2013
Posty: 4
Witam. Pierwszy raz udzielam się na forum więc się przedstawię. Na imię mam Marek. Jestem zafascynowany klonami palmowymi. Z pewnością moje zauroczenie podpatrzyła żona z dziećmi na ekranie monitora i tak obdarowano mnie czterema klonami palmowymi w doniczce. Są to: Atropurpureum i Jerre Schwarz. Mój problem polega na tym, iż miejsce docelowe ( okolice oczka wodnego ) będzie wykonane dopiero późną wiosną. Stąd moje pytanie czy na zimę klony wsadzić do ogrodu w jakieś inne zaciszne miejsce w doniczkach w których obecnie przebywają i dobrze opatulić, a może wsadzić normalnie bez doniczek lub przechować w piwnicy ? Bardzo proszę o rady.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies