Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Ewa777 20:30, 22 paź 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
Dorota123 napisał(a)
No kochana idziesz jak burza . Lektura o kompostowniku przeczytana, czyli lekcje odrobiłam. Kompost robię od wielu lat, w tym roku M zrobił mi solidny z przęseł po kojcu, wytrzyma wiele lat.


Trochę się dzieje Myślę o kompostowniku, walczę z opuchlakami.

U Ciebie duży ogród, to masz pewnie duży kompostownik będę dopytywać, gdy już ruszę z kompostowaniem
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Toszka 20:33, 22 paź 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ewa, tylko podlej konewką, a nie spryskiwaczem ciśnieniowym. Najnowsze spostrzeżenia odnośnie używania dysz w kontakcie z florą (w szerokim słowa znaczeniu) alarmują, że wszelkie ciśnieniowe opryskiwacze w bardzo dużym stopniu zabijają mikroflorę. A jeśli mikroflorę to i nicienie. To może być powód dlaczego wiele osób narzekało na małą skuteczność Larvanemu...

Alarm pochodzi z USA i Australii.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
ana_art 20:43, 22 paź 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
ja podlewałam nicienie z konewki, oj nalatałam się z tą konewką bo kupiłam największe opakowanie nicieni
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Ewa777 20:50, 22 paź 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
Toszka napisał(a)
Ewa, tylko podlej konewką, a nie spryskiwaczem ciśnieniowym. Najnowsze spostrzeżenia odnośnie używania dysz w kontakcie z florą (w szerokim słowa znaczeniu) alarmują, że wszelkie ciśnieniowe opryskiwacze w bardzo dużym stopniu zabijają mikroflorę. A jeśli mikroflorę to i nicienie. To może być powód dlaczego wiele osób narzekało na małą skuteczność Larvanemu...

Alarm pochodzi z USA i Australii.


Toszka, dzięki
Właśnie planowałam konewką podlewać. Chcę rozrobić w 5l baniaku. Poczekać te 20-30 sekund i przelewać do konewki. Chociaż trochę zastanawiałam się nad opryskiwaczem. Zadzwonię jutro do konsultanta. Niech mi wszystko wyjaśni Już się uspokoiłam
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 20:52, 22 paź 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
ana_art napisał(a)
ja podlewałam nicienie z konewki, oj nalatałam się z tą konewką bo kupiłam największe opakowanie nicieni


Ana, a pamiętasz ile dawałaś roztworu nicieni na konewkę (jakiej pojemności konewka?)?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Toszka 21:07, 22 paź 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Konsultant poleci ci spryskiwacz - niestety nikt nie bada co i w jakiej kondycji wylatuje z dyszy Problem dyszy będę poruszać w dziale wyciągu z kompostu... ale jak na razie nie mogę się zebrać do "męskiego" myślenia... Mam nadzieję, że kobieta kobietę zrozumie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Ewa777 21:10, 22 paź 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
Toszka napisał(a)
Konsultant poleci ci spryskiwacz - niestety nikt nie bada co i w jakiej kondycji wylatuje z dyszy Problem dyszy będę poruszać w dziale wyciągu z kompostu... ale jak na razie nie mogę się zebrać do "męskiego" myślenia... Mam nadzieję, że kobieta kobietę zrozumie


Ja spytam tylko o te proporcje roztworu i wody na konewkę 5 litrową. Nie będę pytała czym podlewać
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Gardener27 21:21, 22 paź 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Uff ... nadrobiłem Rzadko chodzę po wątkach tematycznych ale ilość cennych informacji tam zawartych daje do myślenia i chyba trzeba to mienić zwłaszcza teraz bo mam sporo wolnego czasu Trzymam kciuki za oprysk i oczywiście kompostownik bo ciekaw jestem na co się zdecydujesz

Pozdrawiam
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Ewa777 22:27, 22 paź 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
Wschód słońca

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Gardener27 22:56, 22 paź 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Widzę że masz mały plac zabaw a tego słońca bardzo zazdroszczę
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies