Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Ewa777 10:21, 21 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18386
ana_art napisał(a)
trafiłam do Ciebie przypadkiem
Do Gdańska mam ogromny sentyment... przeczytałam wątek i widzę prześliczne bonsai, to co planujesz będzie fajnie przenikać się z nimi. Berberysy jako obwódka pewnie będą mniej kłopotliwe niż żurawki. U mnie bordowe żurawki rosną na patelni i dają znakomicie radę. Róże na pniu śliczne, jestem ciekawa jak długo je masz
W ubiegłym roku kupowałam w biedronce te pomarańczowe tulipany i pięknie kwitły. Jutro podjadę do B i sprawdzę czy u nas już są cebulki

Czytałam że zastanawiałaś się nad cięciem thuj, myślę że delikatne przycięciee im nie zaszkodzi.


Witam Ana,
właśnie nie jestem pewna tego nasadzenia w przedogródku. Kompozycja pewnie ciekawa, ale nie jestem pewna, czy to dobry pomysł przy rabatce bosajowej, zwłaszcza, że za płotem jest ten wielki bonsai przy lampie.
Ja chyba dziś jeszcze dokupię cebulek w B, nie wiem dlaczego wczoraj wybrałam same żółte.
Różę żółtą mam 2-3lata (niestety nie pamiętam, bo w tym miejscu co roku muszę którąś wymienić, bo źle znoszą zimy), a ta biała z wiszącymi gronami posadzona na wiosnę.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 10:29, 21 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18386
BusyBee napisał(a)
Zobaczyłam wszystkie rady. Myślę, że wersja z bagatell się sprawdzi. Popatrz tylko uważnie na lewą stronę chodniczka,i prawą. Czy chcesz, aby do siebie pasowały? Zastanów się, czy mają być w podobnym stylu, czy w innym?


Kasiu, wczoraj nie mogłam spać, bo ciągle myślałam, czy rzeczywiście nie zrobić w tym miejscu rabatki w stylu japońskim... Mam tam na razie mało tu roślin, więc można je gdzieś eksmitować. Jak będzie ich więcej, będzie szkoda przenosić.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 10:34, 21 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18386
Zuzula napisał(a)
O, w biedronce już są? A ja wczoraj nie wstąpiłam. Może to i dobrze, bo kończę składać zamówienie w sieci. Wylukałam cebule na kilogramy, bo u nas w ogrodniczym narcyze po 1,5 za sztukę, a tulipany najzwyklejsze od 2 zł.

Jakby co, w tesco wrzosy po 3,99zł.


Dzięki za informacje. Wrzosy mi się zawsze podobały, ale nie posadziłam ich w ogrodzie. Nie mam pomysłu gdzie je dosadzić. Może gdzieś są gotowe kompozycje (oprócz ogrodu z lustrami), podpowiecie?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
BusyBee 10:45, 21 sie 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
Ewa777 napisał(a)


Kasiu, wczoraj nie mogłam spać, bo ciągle myślałam, czy rzeczywiście nie zrobić w tym miejscu rabatki w stylu japońskim... Mam tam na razie mało tu roślin, więc można je gdzieś eksmitować. Jak będzie ich więcej, będzie szkoda przenosić.


My wszyscy przez to O tak mamy- inspiracji pełna głowa i nie wiadomo na co się zdecydować
Myślę, że wszystkiego mieć nie można. Ja już jestem na tym etapie, że ogrodu nie myślę zaorać a taki był kiedyś plan...Podoba mi się dużo różnych ogrodów, a są w różnym stylu...Teraz zmieniam po troszkę u siebie, starając się pamiętać, że nasadzenia powinny być spójne. Przypatrz się spokojnie swojemu przedogródkowi, co tam najbardziej będzie pasowało
Może zostaw to do wiosny? będzie czas na przemyślenie....
____________________
U BusyBee w ogródku...
Zuzula 10:57, 21 sie 2014

Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 289
Łukasz od żurawek ma kompozycje z wrzosów z żuraweczkami w donicach.

Moje pójdą do przyszłego leśnego zakątka.
____________________
Mój wątek??? Może kiedyś...
gemciu83 11:16, 21 sie 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Cześć Ewa.

Pifko dla męża za wycięcie jałowca fiu fiu

Masz tyle hortensji to je rozmnażaj !!
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
Ewa777 11:48, 21 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18386
Witaj, Jakubie
Mąż uwielbia ciąć bonsai, brakuje mu tylko czasu
Tu wiosenny kącik bonsaiowy (latem tak ładnie nie wygląda)



Drewutnię w stylu japońskim też sam zrobił
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Zuzula 12:22, 21 sie 2014

Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 289
Będę namolna jeśli zapytam, co to za fioletowe cudo?
Domyślam się, że wiosenne.

Wygląda bosko.
____________________
Mój wątek??? Może kiedyś...
Ewa777 16:23, 21 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18386
Zuzula, bardzo się cieszę, ze pytasz Przynajmniej jest z kim pogadać
To fioletowe cudo to floks szydlasty. Mnie też zachwyca wiosną. Rozrasta się bardzo szybko. Musimy część usunąć, bo nam na kamyki już wchodzi.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Dorota123 16:50, 21 sie 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Zdolniacha ten Twój M
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies