Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Czosnek ozdobny (Allium)

Pokaż wątki Pokaż posty

Czosnek ozdobny (Allium)

magnolia 13:07, 29 maj 2015


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
kachat napisał(a)
Mój czosnek główkowaty ma same cienkie szczypiorki na razie. Czy to normalne, że jeszcze śladu po kwiatostanach nie ma..? Kiedy wam zaczynają wypuszczać pączki?


on jest późniejszy , może jeszcze mieć ścisnięte pąki
____________________
kachat 13:11, 29 maj 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Dzięki Magnolio Mam nadzieję, że jeszcze zakwitnie. Wsadzany był 2 lata temu jesienią, a zwykle to co jest cebulowe i już kolejny rok u mnie rośnie nie bardzo ma chęci do kwitnienia Jak tulipany - maaarnie w tym roku z nimi było, liście piękne a kwiatów jak na lekarstwo.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
dorowel 19:50, 12 cze 2015


Dołączył: 25 kwi 2015
Posty: 227
Witajcie. Bardzo podobają mi się czosnki, o których dowiedziałam się na ogrodowisku, i które podziwiam na Waszych zdjęciach. Nie mam jeszcze żadnego. Może doradzicie mi jakiegoś pewniaka, co to długo kwitnie i jest łatwy w uprawie? Kiedy się je kupuje? Jeśli macie jakiś kontakt do sprawdzonego sklepu internetowego, będę wdzięczna za podpowiedź.
____________________
Dorota-Wielkie plany na mały ogródek, zwierzenia Dorotki
kachat 20:31, 12 cze 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Mój główkowaty ciągle nie ma pąków..
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Aganieszka 22:54, 12 cze 2015


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 38
dorowel napisał(a)
Witajcie. Bardzo podobają mi się czosnki, o których dowiedziałam się na ogrodowisku, i które podziwiam na Waszych zdjęciach. Nie mam jeszcze żadnego. Może doradzicie mi jakiegoś pewniaka, co to długo kwitnie i jest łatwy w uprawie? Kiedy się je kupuje? Jeśli macie jakiś kontakt do sprawdzonego sklepu internetowego, będę wdzięczna za podpowiedź.


ja kupowałam tutaj:

www.mojsklepogrodniczy.p

to sklep w Holandii, ale obsługa jest po polsku.

kupowałam na jesieni, wiosną nie zakwitły mi wszytkie, napisałam do nich co zrobiłam nie tak, a oni w ramach reklamacji przesłali jesienią nowe cebule w ramach reklamacji
kupuje już co roku jakieś fajne cebulki

sugerowałam się tym, żeby nie musieć wykopywać co sezon cebul.

Warto poczytać o wszystkich odmianach .... coś na pewno Ci podpasuje.

____________________
Aganieszka 23:33, 12 cze 2015


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 38
kachat napisał(a)
Mój główkowaty ciągle nie ma pąków..


Przeczytałam, że cebulowe nie lubią zalewania po przekwitnięciu... może za dużo je podlałaś ostatnio, albo są w wilgotnym miejscu?

Mogły zgnić ja bym je wykopała przesuszyła do jesieni, znalazła nowe suche miejsce w ogrodzie, posadziła na jesień i dała nawóz dla cebulowych.



____________________
kachat 00:10, 13 cze 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Aganieszko, ale one żyją, mają te szczypiorki takie, tylko nie kwitną I mi się pokładają... W ogóle jakoś wszystko mi się pokłada tej wiosny, o co chodzi?? Kocimiętki się pokładają, czosnki, dąbrówka, jarzmianki... Czosnków nie podlewałam zbytnio, rosną na słoneczku, dałam im miks gleby gliniastej i piasku, więc chyba powinny być zadowolone..? Rok temu pięknie kwitły, a teraz o, leżący szczypiorek mam...
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Aganieszka 12:37, 13 cze 2015


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 38
kachat napisał(a)
Aganieszko, ale one żyją, mają te szczypiorki takie, tylko nie kwitną I mi się pokładają... W ogóle jakoś wszystko mi się pokłada tej wiosny, o co chodzi?? Kocimiętki się pokładają, czosnki, dąbrówka, jarzmianki... Czosnków nie podlewałam zbytnio, rosną na słoneczku, dałam im miks gleby gliniastej i piasku, więc chyba powinny być zadowolone..? Rok temu pięknie kwitły, a teraz o, leżący szczypiorek mam...


mi też nie wysztkie tulipany zakwitły, też nie wiem co im dolega, zielone liście wyszły a i owszem ....

napiszę do tego sklepu co kupiłam tulipany i czosnki może coś mądrego podpowiedzą
____________________
kachat 17:23, 13 cze 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
No z tulipanami miałam to samo - jedne zakwitły, inne poszły w liście, wielgachne, a o kwiatach zapomniały... Jednej odmianie liście wyrosły olbrzymie i się pokładały po ziemi, a pąków w ogóle nie było. Nie ogarniam tych roślin.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
dorowel 21:01, 13 cze 2015


Dołączył: 25 kwi 2015
Posty: 227
Aganieszka napisał(a)


ja kupowałam tutaj:

www.mojsklepogrodniczy.p

to sklep w Holandii, ale obsługa jest po polsku.

kupowałam na jesieni, wiosną nie zakwitły mi wszytkie, napisałam do nich co zrobiłam nie tak, a oni w ramach reklamacji przesłali jesienią nowe cebule w ramach reklamacji
kupuje już co roku jakieś fajne cebulki

sugerowałam się tym, żeby nie musieć wykopywać co sezon cebul.

Warto poczytać o wszystkich odmianach .... coś na pewno Ci podpasuje.

Agnieszko bardzo Ci dziękuję za wskazówki. Zapisałam sobie adres sklepu i w wolnej chwili przejrzę co mają. Pozdrowionka
____________________
Dorota-Wielkie plany na mały ogródek, zwierzenia Dorotki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies