Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Czosnek ozdobny (Allium)

Pokaż wątki Pokaż posty

Czosnek ozdobny (Allium)

AniaK 19:34, 19 sie 2012


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Mam pytanie, czy czosnki ozdobne trzeba wykopywać i potem sadzić jesienią?
Miałam duże czosnki białe i fioletowe w zeszłym roku pięknie kwitły po raz pierwszy, a w tym niestety nie wzeszły wogóle, nie wiem co się stało? Cebulki drogie, chciałam dokupić jeszcze, ale teraz nie wiem czy warto, a bardzo mi się podobają. Może któś ma podobne doświadczenia, albo wie jaka mogła być przyczyna.
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
Lena 08:17, 22 sie 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Nie trzeba wykopywać-mogą rosnąć w tym samym miejscu 2-3 lata .Potem można wykopać i oddzielic cebule przybyszowe.
Moje rosną w ten sposób od lat.
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
Jagodaa 22:49, 19 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Czy nornice zjadają cebule czosnku? U mnie niestety jest ich sporo, a zaopatrzyłam się w cebulki Purple Sensation.

I drugie pytanie, jak najlepiej przygotować dla czosnku dołek?
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Sebek 22:56, 20 wrz 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Poczytaj artykuł o sadzeniu cebulek
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/81-przyszla-jesien-czas-sadzic-cebulki-kwiatowe

A nornice nie powinny ich zjeść - czosnki to bardziej powinny je odstraszyć, bo śmierdzą
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Jagodaa 19:44, 21 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Sebek, dzięki! Na to liczyłam, że może je odstraszę . Ale ze mnie gapa, sama powinnam poszukać tego artykułu, a nie głowę innym zawracać.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
zaczarowanaa 18:38, 31 paź 2012


Dołączył: 19 maj 2012
Posty: 1168
kupilam kilkanascie cebul czosnku i...... spadl snieg nie zdazylam wsadzic do ogrodu , co teraz? czy posadzic w donice i schowac w chlodne miejsce ? poradzcie , troszke mi szkoda zeby sie zmarnowaly)
____________________
agnieszka -norweski ogrodek
Sebek 17:15, 02 lis 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Hmmm - w Polsce już stopniał, u Ciebie nie wiem czy to jeszcze możliwe czy nie? Jeśli tak to poczekaj - cebule można sadzić póki ziemia nie zamarznie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
zaczarowanaa 21:28, 02 lis 2012


Dołączył: 19 maj 2012
Posty: 1168
stopnial , jutro sadze
____________________
agnieszka -norweski ogrodek
zawitka 17:36, 09 cze 2013


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14044
Ale fajnie że tu zajrzałam,Kupiłam cebulki ismeny białej wsadziłam w donicę w maju rosna czy mi zakwitną i czy mogę zostawić je na zimę w ogrodzie/??/ prosze o pomoc nie mam etykietyDziękuję
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Borbetka 21:51, 03 lip 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Słuchajcie, czy cebule czosnku są faktycznie takie drogie? Dostałam na maila parę dni temu info, że są już w sprzedaży, i to w promocji. Ale ładna promocja ... 47 zł. za 4 szt. Czy to możliwe? Żeby kupić do mojego ogrodu, to na czwarty etat muszę iść. Doradźcie, nie wyobrażam sobie jesieni bez sadzenia czosnków. Bardzo mi się podobają i mam takie chaszcze, że nadają się na "wyglądanie" z nich.
____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies