Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Buszując w zbożu i kukurydzy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Buszując w zbożu i kukurydzy:)

bdan 15:32, 23 paź 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
07_Rene napisał(a)
Bez zdjęć, bo nie zdążyłam zrobić, a potem pogoda się załamała, ale pochwalę się, że w poniedziałek wraz z moim mężem posadziliśmy ok. 30 metrów żywopłotu grabowego Jestem niezmiernie szczęśliwa z tego powodu choć żywopłot nie sięgnął nawet do połowy działki. W pewnym sensie jego "matką chrzestną" jest Alina z ogrodu u stóp klasztoru, za co jej raz jeszcze dziękuję))


No to czekam y na zdjęcia

Super, że juz zrobione
kosolka 19:15, 23 paź 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
07_Rene napisał(a)
Bez zdjęć, bo nie zdążyłam zrobić, a potem pogoda się załamała, ale pochwalę się, że w poniedziałek wraz z moim mężem posadziliśmy ok. 30 metrów żywopłotu grabowego Jestem niezmiernie szczęśliwa z tego powodu))


Gratuluję! To się napracowaliscie!
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Benia 19:48, 23 paź 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
07_Rene napisał(a)

Jesień pełną gębą. Piwanie mam pierwszy raz. Bardzo liczę na kwiaty

Witaj Reniu,
U mnie ten sam problem z piwoniami. sadziłam na przełomie sierpnia i września i tez tak wyglądają, bałam się czy nie za płytko posadziłam właśnie, bo nawet takie maleństwa jak miałam, posadzone w doniczkach żeby mi w ziemi nie zginęły, wyglądają też spod ziemi myślę,że na zimę delikatnie okryję jakimiś gałązkami świerkowymi
____________________
Gabriela 20:43, 23 paź 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Kiedy zobaczyłam pierwsze zdjęcie na Twoim wątku, od razu pomyślałam o swoim ogrodzie. Tym bardziej że powierzchnia jest podobna.
Z tego co zobaczyłam po przejrzeniu stron, zabrałaś się do planowania z głową, nie tak jak ja kiedyś. I już masz ładne rośliny.
Sadzisz drzewa, zwłaszcza liściaste, takie które urosną duże? Możemy sobie w takich ogrodach jak nasze spokojnie na to pozwolić.
Zazdroszczę piwniczki, która na pewno za jakiś czas będzie wspaniała. Ja nie mogę sobie na nią pozwolić, bo u nas za mokro. A w starym ogrodzie taka była, ale cóż, nie można mieć wszystkiego.
Zaglądnij, jeśli jeszcze nie byłaś do Vivy i jej ogrodu na piasku i do Ogrodu dla Agusi, do Dzidki i Poziomki, bo to są ogrody w takim klimacie jak lubisz.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
marzena 20:51, 23 paź 2014


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Rene, pozdrawiam, poogladałam sobie Twoje nowe fotki, dobrych pomysłów do realizacji w owym sezonie
ja wczoraj zerknęłam na kilkaset ( a może i więcej) moich fotek z poprzednich lat i zobaczyłam ile sie napracowałam do teraz...a to jeszcze nie koniec oczywiście...ale mamy przecież to 'coś', co nas napędza do działania i zmian, wszystkiego dobrego !
____________________
marzena O....!
07_Rene 21:29, 23 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Benia napisał(a)

Witaj Reniu,
U mnie ten sam problem z piwoniami. sadziłam na przełomie sierpnia i września i tez tak wyglądają, bałam się czy nie za płytko posadziłam właśnie, bo nawet takie maleństwa jak miałam, posadzone w doniczkach żeby mi w ziemi nie zginęły, wyglądają też spod ziemi myślę,że na zimę delikatnie okryję jakimiś gałązkami świerkowymi


Beniu, konsultowałam się z bardziej doświadczonymi i tak ma być, więc bądź spokojna. U mnie na razie wygwizdów, więc rzucę na zimę na te piwonie trochę kompostu, usypując delikatny kopczyk.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
babka 21:31, 23 paź 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Własnie miałam Ci pisać byś w temacie piwniczki zajrzała do wątku Marzeny O...! Jej ogród powala, ta przestrzeń i pomysły z kołami i widoki .. Echhh
Lecę na wcześniejsze strony nadrobić zaległości w lekturze
Pozdrawiam
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
07_Rene 21:44, 23 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Gabriela napisał(a)
Kiedy zobaczyłam pierwsze zdjęcie na Twoim wątku, od razu pomyślałam o swoim ogrodzie. Tym bardziej że powierzchnia jest podobna.
Z tego co zobaczyłam po przejrzeniu stron, zabrałaś się do planowania z głową, nie tak jak ja kiedyś. I już masz ładne rośliny.
Sadzisz drzewa, zwłaszcza liściaste, takie które urosną duże? Możemy sobie w takich ogrodach jak nasze spokojnie na to pozwolić.
Zazdroszczę piwniczki, która na pewno za jakiś czas będzie wspaniała. Ja nie mogę sobie na nią pozwolić, bo u nas za mokro. A w starym ogrodzie taka była, ale cóż, nie można mieć wszystkiego.
Zaglądnij, jeśli jeszcze nie byłaś do Vivy i jej ogrodu na piasku i do Ogrodu dla Agusi, do Dzidki i Poziomki, bo to są ogrody w takim klimacie jak lubisz.


Początkowo wydawało mi się, że mam ogromny teren do zagospodarowania, teraz jestem zadowolana z areału, bo bardzo polubiłam prace ogrodowe Zaraz przy domu rośnie kilkanaście drzew, w większości wierzby i jesiony. Część będziemy wycinać niebawem. Mam plan zastąpić stopniowo te wierzby jakimiś bardziej szlachetnymi drzewami. Z liściastych mam dwa klony, tej jesieni kupiłam tulipanowca, zastanawiam się na platanem. Gdzieś z boku rosną jakieś dęby, ale będziemy z nich rezygnować, bo strasznie grzyba łapią. Poza tym sporo brzózek. Może skuszę się na taką aleję jak u Ciebie, bo bardzo mi się podoba ale to w przyszłości, jak już ogarnę to co zaczęłam.
A co do planowania... Niby jakiś tam plan jest, ale ciągle coś ulepszamy

U Dzidki, Vivy i Poziomki byłam, Agusi nie kojarzę, mogę prosić linka?
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 21:47, 23 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
marzena napisał(a)
Rene, pozdrawiam, poogladałam sobie Twoje nowe fotki, dobrych pomysłów do realizacji w owym sezonie
ja wczoraj zerknęłam na kilkaset ( a może i więcej) moich fotek z poprzednich lat i zobaczyłam ile sie napracowałam do teraz...a to jeszcze nie koniec oczywiście...ale mamy przecież to 'coś', co nas napędza do działania i zmian, wszystkiego dobrego !



Takie wątki jak Twój są bardzo budujące, bo widać jak wszystko się zmienia na lepsze jak rośnie, pięknieje w oczach. Jest nadzieja, że i u mnie tak kiedyś będzie
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 21:54, 23 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
kosolka napisał(a)


Gratuluję! To się napracowaliscie!


No lekkie zakwasiki były Teraz czekam na róże. Też będzie robota, bo 12 szt. Boniki + trzy inne
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies