Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Buszując w zbożu i kukurydzy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Buszując w zbożu i kukurydzy:)

07_Rene 12:39, 24 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
U mnie wszystko już szare i brzydkie, nie ma co pokazywać. Ale mam jeszcze to...
Może kiedyś będzie jak u Marzeny w O...!


Trzmielina oskrzydlona w stanie dzikim na obrzeżach naszej działki.

____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
babka 20:39, 24 paź 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
07_Rene napisał(a)
Obiecany żywopłocik grabowy.
Na słupki z butelkami (nasz znaki graniczne), brak kancika i inne krzywizny nie zwracamy uwagi)

Po prawej stronie rosną brzozy w szpalerze. Niedawno podsadziłam trawą, bo nie miałam co z nią zrobić. W oddali widać rabatę półokrągłą. W zamyśle jest, by zostawić ścieżkę przy żywopłocie grabowym prosto w dół. Zbiegiem czasu nasadzenia na rabacie ją przysłonią i bedzie takie tajemnicze przejście)

Noo toście się napracowali, szacuneczek. Jak wszystko podrośnie to będzie pięknie ! Grabiki, brzózki, trawki - wszystko ładnie się zgra. Już to widzę oczami wyobraźni
Ps. Też uwielbiam ogród Marzeny O...!
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Matyldowo 21:03, 24 paź 2014


Dołączył: 07 paź 2014
Posty: 201
No widzę,że praca wre ... podziwiam żywopłot grabowy
już czuje jak na wiosnę poszalejesz z robotą ( ja też odliczam dni do wiosny )
____________________
Matyldowo
07_Rene 21:31, 24 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
babka napisał(a)

Noo toście się napracowali, szacuneczek. Jak wszystko podrośnie to będzie pięknie ! Grabiki, brzózki, trawki - wszystko ładnie się zgra. Już to widzę oczami wyobraźni
Ps. Też uwielbiam ogród Marzeny O...!


Większość nasadzeń mam spontanicznych, zazwyczaj z misz-maszu, który dostałam lub kupiłam... ale im dłużej podglądam forum, tym jaśniej klaruje mi się jakaś tam koncepcja.
Marzena z O...! ma super obrośnięte drzewa bluszczem, też bym chciała tak u siebie.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 21:34, 24 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Matyldowo napisał(a)
No widzę,że praca wre ... podziwiam żywopłot grabowy
już czuje jak na wiosnę poszalejesz z robotą ( ja też odliczam dni do wiosny )


Jakiś początek żywopłotu jest W planie jest na całej działce w polach, ale nie da się wszystkiego na raz. Powiem Ci, że szaleje z robotą cały czas... ale na razie efekty marne, bo popełniłam kilka błędów, m.in. rozgrzebałam kilka rabat równocześnie zamiast robić od początku do końca jedną.
Dzięki za odwiedzinki
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Toszka 21:45, 24 paź 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Będzie dobrze. Ogarniesz wszystko i z roku na rok będzie ładniej.
najważniejsze, że klaruje ci się pomysł na to co chcesz
A błędami się nie przejmuj - tylko ten nie błądzi kto nic nie robi
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
07_Rene 21:56, 24 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Toszka napisał(a)
Będzie dobrze. Ogarniesz wszystko i z roku na rok będzie ładniej.
najważniejsze, że klaruje ci się pomysł na to co chcesz
A błędami się nie przejmuj - tylko ten nie błądzi kto nic nie robi


O Toszko! Jak miło, że zawitałaś tutaj i jeszcze otuchy mi dodajesz Jestem pełna podziwu Twoich mądrości ogrodniczych Widziałam co nieco Twoich rabat w wątku u Danusi, chciałabym więcej
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Matyldowo 00:01, 25 paź 2014


Dołączył: 07 paź 2014
Posty: 201
07_Rene napisał(a)


Jakiś początek żywopłotu jest W planie jest na całej działce w polach, ale nie da się wszystkiego na raz. Powiem Ci, że szaleje z robotą cały czas... ale na razie efekty marne, bo popełniłam kilka błędów, m.in. rozgrzebałam kilka rabat równocześnie zamiast robić od początku do końca jedną.
Dzięki za odwiedzinki


Martwisz sie ze popełniasz błędy , ze rozkopujesz rabatki i nie Konczysz ? No to Ci zdradzę sekret ja też i jestem pewna ze 90% forumowiczów ogrodowiska i Twoich sąsiadów z okolicy . I gdybys tego nie robiła to by Cie , mnie i nas tu nie było .
Na tym polega Radosc z ogródka na ciągłej pracy , bo jak go ukonczysz to co bedziesz robić leżeć i pachnieć
____________________
Matyldowo
babka 01:04, 25 paź 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Matyldowo napisał(a)


Martwisz sie ze popełniasz błędy , ze rozkopujesz rabatki i nie Konczysz ? No to Ci zdradzę sekret ja też i jestem pewna ze 90% forumowiczów ogrodowiska i Twoich sąsiadów z okolicy . I gdybys tego nie robiła to by Cie , mnie i nas tu nie było .
Na tym polega Radosc z ogródka na ciągłej pracy , bo jak go ukonczysz to co bedziesz robić leżeć i pachnieć


A ja dążę właśnie do takiego stanu rzeczy by wreszcie poleżeć i pachnieć i nie widzę w tym nic złego
Samo dłubanie w glebie odpręża mnie i narobić się lubię jak koń i lubię kiedy mnie cały człowiek boli ale tylko wtedy kiedy widzę sens działania i efekty mojej pracy. Bez pomysłu jest tylko robota a kiedy zadowalających efektów brak to zniechęca. Tak właśnie miałam do niedawna bo motałam się z pomysłami, oczami wyobraźni widziałam nawet wielki ogród z wielkimi roślinami i starodrzewem i stawkiem ze strumykiem.... a to wszystko na jakichś 200 m2 załamka
Teraz troszkę się to zmieniło bo jakaś koncepja jest i szansa na ukończenie "dzieła" też realna i łudzę się, że kiedyś kupię sobie ten wymarzony leżaczek i poleniuchuję bez wyrzutów sumienia
Reniu ogarniesz, masz plan więc pójdziesz jak burza
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Matyldowo 12:49, 25 paź 2014


Dołączył: 07 paź 2014
Posty: 201
Oczywiście ze plan musi być ale często tak jest ze cały czas szukamy tego wizerunku który zadowoli nasze zmysły stad ciagle poszukiwania naszego ideału ogrodu
____________________
Matyldowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies