Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Buszując w zbożu i kukurydzy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Buszując w zbożu i kukurydzy:)

07_Rene 12:19, 23 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
renatamama3 napisał(a)
Reniu,nie chodzi o to ,żeby rezygnować ze ścieżki ,tylko zrobić przerwy .Ja mam tak.


Reniu, u Ciebie full-wypas Bardzo ładnie
Każda przeróbka płytek wiąże się jakimiś nakładami pracy i czasem, a wierz mi, że mamy gorsze miejsca do ogarnięcia, co jest robione w pierwszej kolejności. Rozumiesz... Na wszystko przyjdzie pora
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 12:22, 23 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
babka napisał(a)
Reniu a jaka jest wystawa w okolicach tej studni? bo pomyślałam, że może białe hortensje dać jako tło dla lawendy ?


Wystawa południowa, gorąco i sucho... tam jest za wąsko na hortensje. Od studni do brzegu działki zostaje ok 3 metry, wiec nasadzenia muszą zmieścić się na pasie wokół studni max 0,5 metra szerokości.

Mam zdjęcia i pomysła... Robię wizualizację
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 12:24, 23 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
gardney napisał(a)
Na pewno coś ładnego wymyslisz może ja się uprzedzilam do tej nieszczęsnej trzmieliny ona ma taki specyficzny kolor ale już się nie czepiam dam spokój trzmielinie hihi



Naogladałam się gazet i wszystko widzę oczami wyobraźni) Jak to w życiu bywa, rzeczywistość pewnie okaże się brutalna... ale wiem co bym tam chciała
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
renatamama3 13:56, 23 lis 2014


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Reniu ,no co ty ful wypas ,dobre.To jest tania wersja i szybka ,ścieżkę wykopałam i wyrównałam ja ,płytki po 4 zł z groszmi ,resztki więźby z dachu ,i kamień za może 10 zł .pozdrawiam
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
07_Rene 14:15, 23 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
renatamama3 napisał(a)
Reniu ,no co ty ful wypas ,dobre.To jest tania wersja i szybka ,ścieżkę wykopałam i wyrównałam ja ,płytki po 4 zł z groszmi ,resztki więźby z dachu ,i kamień za może 10 zł .pozdrawiam


Mi takie rozwiązania się bardzo podobają, dlatego full-wypas
Pomysł w każdym razie dobry... Może zostanie zrealizowany... kto wie.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 14:33, 23 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
A teraz chwila prawdy Zaznaczam, że to wersja podgladowa, bo niestety nie mam duzych talentów graficznych

Zrezygnowałam z Pastelli przy studni.
W zamian razem z powojnikiem przy ramieniu studni wsadzę różową różę pnącą NN. (teraz jest przy murze, za winklem). Róża kwitnie 2x w sezonie więc międzyczasie liczę właśnie na powojnika, który w ubiegłym roku mimo, że rósł w cieniu kwitnął praktycznie non stop od czerwca do późnej jesieni.

Beton studni - złota trzmielina. Mam nadzieje, że przysłonia ją wyższe nasadzenia i nie będzie aż tak razić po oczach
Póżniej w koło lawenda przeplatana ze stipą + czysciec wełnisty. I starczy.


Może sie skuszę na taką obwódkę bukszpanową jak Pszczółka proponowała, ale muszę upolować jakieś fajne sadzonki, albo po prostu sama sobie namnożyć, więc to kwestia na przyszłość.

Do szpaleru bonici może dodam jeszcze przy mmurze w dwóch miejscach morning light, byłoby to nawiązanie zarówno do traw przy studni, jak i tej rabaty ze świerkiem Inversą... Chyba, żeby coś tam innego wpleść?









____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
iwonadm 18:02, 23 lis 2014


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Witam
widziałam Twoje pytanie u Reni
ja mam pastellę w zestawieniu z trawą

____________________
Iwona ogrodowe-przygody
babka 18:20, 23 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Reniu jak dla mnie bomba ! Wszystko spójne i harmonijne. Z Ciebie to zawodowy ogrodnik już aaa i bardzo podoba mi sie ścieżka w wersji proponowanej przez renatamama3 Warto pokombinować bo wyszło lekko i nowocześnie
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
renatamama3 19:38, 23 lis 2014


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Reniu,ja bym dała jeszcze jedną lawendę tam gdzie wiadro przy studni ,werbenę ,albo naparstnicę możesz dać za róże .
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
07_Rene 22:12, 23 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
iwonadm napisał(a)
Witam
widziałam Twoje pytanie u Reni
ja mam pastellę w zestawieniu z trawą


Dzieki za odwiedziny. Co to za trawa? Ładnie
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies