Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Buszując w zbożu i kukurydzy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Buszując w zbożu i kukurydzy:)

07_Rene 22:20, 23 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
babka napisał(a)
Reniu jak dla mnie bomba ! Wszystko spójne i harmonijne. Z Ciebie to zawodowy ogrodnik już aaa i bardzo podoba mi sie ścieżka w wersji proponowanej przez renatamama3 Warto pokombinować bo wyszło lekko i nowocześnie



Ola, naoglądałam się to mi się zamarzyło Cieszę się, że Ci się podoba. Prawdę mówiąc to duża czasu poświęcam czytaniu o roślinach, ale do zawodowstwa to mi jeszcze sporo brakuje.
Ścieżka bardzo mi się podoba, ale na razie mąż marudzi, że po żwirku to ciężko taczkami się jeździ, rowerkiem z dzieckiem itd zobaczymy.



Reniu,ja bym dała jeszcze jedną lawendę tam gdzie wiadro przy studni ,werbenę ,albo naparstnicę możesz dać za róże .


Z lawenda masz rację, rzeczywiście tam czegoś brakuje, a i wiadro trochę przysłoni.
Za różami jest 0,5 metra do muru, trochę ciasno, nie wiem czy zdecyduje sie jeszcze na jakiś gatunek, bo boję się przesytu.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
babka 22:46, 23 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
renatamama3 napisał(a)
Reniu,ja bym dała jeszcze jedną lawendę tam gdzie wiadro przy studni ,werbenę ,albo naparstnicę możesz dać za róże .

Podoba mi się pomysł z werbeną. Planujesz w dwóch miejscach dać ML więc i może werbenę naprzemiennie ??
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
07_Rene 22:59, 23 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
babka napisał(a)

Podoba mi się pomysł z werbeną. Planujesz w dwóch miejscach dać ML więc i może werbenę naprzemiennie ??



Werbenę w tym miejscu odradzała Alina, a ona jest moim guru)

Trochę żartuje, ale ogórd ma piękny i lata doświadczenia, więc ufam jej w tym względzie Poza tym nie do końca jestem przekonana, bo to wprowadzi nowy kolor... boję się przesytu.

Muszę zobaczyć jak u mnie róże będą się sprawować, bo jak nie będą kwitnąć to coś dosadzę kolorowego, a jak będzie burza kwiatów, jak wszyscy piszą o bonice, to chyba nie ma co przedobrzać
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
babka 23:06, 23 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
I słusznie, doświadczonych trzeba słuchać. Też ufam Alince, jej wizja i pomysły bardzo mi się podobają i ja nie żartuję.
Moje rady często są ni z gruchy ni z pietruchy bo mnie się wszystko podoba i czasem eksperymentuję a potem jestem sama na siebie bo coś tam zostaje zagłuszone i coś tam nie pasuje z resztą ... Jak ślepiec
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Rench 00:25, 24 lis 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
To ja jeszcze namieszam
Stipa to ryzyko,zazwyczaj jest traktowana jako jednoroczna, ubiegła zima była łagodna dlatego w wielu ogrodach przetrwała.
Dorasta zaledwie do 60cm w drugim roku dopiero,za wiele nie zasłoni.
Jesli korzystasz z tej studni to ją wyeksponuj,tak żeby ci nie przeszkadzały rośliny w czerpaniu wody.
Trzmielina ma się piąć po betonie studni ? Czy jak?
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
iwonadm 05:20, 24 lis 2014


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Witam to jakiś carex. Wsadził am w tym roku więc jeszcze mały mam nadzieję że troszkę podrośnie z tyłu jest werbena patagońska i cis.
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
07_Rene 08:20, 24 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Rench napisał(a)
To ja jeszcze namieszam
Stipa to ryzyko,zazwyczaj jest traktowana jako jednoroczna, ubiegła zima była łagodna dlatego w wielu ogrodach przetrwała.
Dorasta zaledwie do 60cm w drugim roku dopiero,za wiele nie zasłoni.
Jesli korzystasz z tej studni to ją wyeksponuj,tak żeby ci nie przeszkadzały rośliny w czerpaniu wody.
Trzmielina ma się piąć po betonie studni ? Czy jak?


Tak, trzmielina ma się piąć. Studnia ma być obsadzona tylko z jednej strony w półokręgu. Z drugiej będzie swobodny dostęp.
Masz rację ze stipa. Może wymarzac. To może jakiś niski miskant np. ADAGIO? Albo coś z wyższych bylin: napastnica, bo szałwia różowa chyba wysoka nie rośnie....
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
renatamama3 10:11, 24 lis 2014


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Reniu ,Alinka odradziła chyba ,między różami ,bo werbena wyższa niż róże ,ale za chyba nie .Mogą być też Gracki .Między ,dwoma oknami ,puściłabym powojnik ,albo bluszcz .
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
07_Rene 16:09, 24 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
renatamama3 napisał(a)
Reniu ,Alinka odradziła chyba ,między różami ,bo werbena wyższa niż róże ,ale za chyba nie .Mogą być też Gracki .Między ,dwoma oknami ,puściłabym powojnik ,albo bluszcz .


Reniu, między oknami nic już nie będę puszczać pnącego, bo między domem a garażem rośnie winogron. Teraz bez liści, ale w sezonie to pół domu zarasta mino cięcia bieżącego.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 16:30, 24 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
A tak w ogóle to zaczęłam rozważać jeszcze jedną opcję, mianowicie z tym żywopłotem cisowym, o którym gardnay pisała
Na zdjęciu zaznaczyłam czerwonym kółkiem miejsce, gdzie w trawniku jest rura w której znajduje się zawór wody (czy coś). Niby jest on niewidoczny, ale kłopotliwy przy koszeniu.

Niebieską linią zaznaczyłam mniej więcej linię rabaty. W opcji z cisami+byliny nasadzenia byłyby szersze i objeły to miejsce. Ale czy nie będzie tego wszystkiego tam za dużo?

Tylko patrzcie jak jak tam ciasno się zrobi... (czerowna kropka to ta rura, inne kolory nie aktualne) a jeszcze tuje sa planowane wzdłuż działki.


chyba jednak tak opcja nie ma sensu....

EDIT: podmieniłam ostatnia fotke, bo wprowadzała zamieszanie, chodzi o odległość studni od drogi
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies