Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Buszując w zbożu i kukurydzy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Buszując w zbożu i kukurydzy:)

07_Rene 13:08, 14 wrz 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
renatamama3 napisał(a)
Witam ,imienniczkę oraz krajankę ,ale masz terenu do zagospodarowania.pozdrawiam


Witaj No jest co robić. Powoli, a do celu
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
renatamama3 08:24, 16 wrz 2014


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
07_Rene napisał(a)
Założenie jest takie, że przed domem będzie względnie formalna,reprezentacyjna rabata, a im dalej w głąb działki będzie bardziej dziko i tajemniczo.
Rabata już jest, ale jej kształt ulegnie zmianie, nasadzenia też. Obecnie rosną tam hortensje, żurawki i trawy.


Mam dużo pomysłów jak zmienić to miejsce. Radziłam się nawet w wątku http://www.ogrodowisko.pl/watek/3358-pojedyncze-pytania-na-temat-projektowania-rabat?page=149 a teraz mam burzę mózgów.

Generalnie szukam czegoś zimozielonego, co by dobrze komponowało się z resztą. Mam dość dużego bukszpana, którego zaczęłam ciąć w stożek, ale chyba byłby zbyt niski i formalny. Rozważam też jakiegoś większego iglaka o zwisających pędąch.



Tu jest ślicznie .W jakim rejonie małopolski mieszkasz ?
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
07_Rene 10:23, 16 wrz 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
To miejsce właśnie przerobiłam. Ale rośliny w sumie te same zostały.
Mieszkam kilkanaście km od Krakowa w stronę Bielska- tam gdzie Aliniak
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
AgnieszkaW 10:43, 16 wrz 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj Renatko, zagladam czasem do Twojego ogrodu i obserwuję zmiany. Świerk Inwersa jest już ładny, dobrze, że za radą Waldka wyprowadziłaś jeden przewodnik, będzie w przyszłości mial ładniejszy pokrój
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
07_Rene 14:15, 16 wrz 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
AgnieszkaW napisał(a)
Witaj Renatko, zagladam czasem do Twojego ogrodu i obserwuję zmiany. Świerk Inwersa jest już ładny, dobrze, że za radą Waldka wyprowadziłaś jeden przewodnik, będzie w przyszłości mial ładniejszy pokrój


To miło. Już myślałam, że nikt tu nie zagląda Myślę, że mój Inversa po cięciu zrobiłby się strasznie łysy, bo to jednak sporą gałązkę trzeba byłoby ciachnąć. A teraz wygląda całkiem przyzwoicie...
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 14:33, 16 wrz 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Trochę nowych fotek Pogoda świetna



No i mój leśny zakątek -trochę okrojony, bo hosty miały wirusa
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 14:44, 16 wrz 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269


Wciąż lawendowo
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
laurowisnia 15:20, 16 wrz 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Witaj Renato, jesteś w trakcie tworzenia swojego kawałka zieleni, masz sporo miejsca, powstają pierwsze rabaty, będzie ślicznie.
Wypatrzyłam u Ciebie śniedka, bardzo byłam z nniego zadowolona w ubiegłym roku, pięknie kwitł właśnie o tej porze, miałam go w donicy w kompozycji ze stipą, a w tym roku klapa, cebulki z tamtego roku nie zakwitły i kupione też, ale już sprawdziłam, że kupiłam arabskiego, a on nie jest tak skory do kwitnienia jak o. thyrsoides, którego miałam w tamtym roku. Czy Ty masz je pierwszy rok, czy miałaś go wcześniej, masz jakieś z nim doświadczenia? Pozdrawiam.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
07_Rene 18:42, 16 wrz 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
laurowisnia napisał(a)
Witaj Renato, jesteś w trakcie tworzenia swojego kawałka zieleni, masz sporo miejsca, powstają pierwsze rabaty, będzie ślicznie.
Wypatrzyłam u Ciebie śniedka, bardzo byłam z nniego zadowolona w ubiegłym roku, pięknie kwitł właśnie o tej porze, miałam go w donicy w kompozycji ze stipą, a w tym roku klapa, cebulki z tamtego roku nie zakwitły i kupione też, ale już sprawdziłam, że kupiłam arabskiego, a on nie jest tak skory do kwitnienia jak o. thyrsoides, którego miałam w tamtym roku. Czy Ty masz je pierwszy rok, czy miałaś go wcześniej, masz jakieś z nim doświadczenia? Pozdrawiam.


Też jestem z niego zadowolona. Śniedka mam pierwszy rok u siebie, więc za dużo Ci nie powiem o nim. Z tego co widzę jest bezproblemowy. Swoje cebule wsadziłam w połowie maja, część do gruntu z trawą carex frosed, a część do donicy, bo właśnie wyczytałam, że często nie zdąży zakwitnąć przed mrozami i wtedy mozna wziąć całą donicę do domu. Fotki są wyżej. Te w gruncie rosły w półcieniu, w donicy w cieniu, a zakwitły w jednym terminie, gdzieś pod koniec czerwca i cieszą kwiatami nadal Bezproblemowe jak dla mnie
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
waldek727 19:05, 16 wrz 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
07_Rene napisał(a)

Wydaje mi się, że na razie nie ma potrzeby cięcia świerka inversa, ale może ktoś bardziej doświadczony zechce się wypowiedzieć

Rene.
Nie podchodź do inversy z sekatorem. Zrób tak jak ana-art radzi, usiądź i patrz jak Ci rośnie.
Koniecznie zmień teraz palik. Kup 2m gruby kij bambusowy i gumowym przewodem solidnie go podwiąż przed zimą.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies