Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa

AsiaK_Z 16:06, 18 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Witajcie Kochani. Jak już napisałam w "Powitaniach" jestem tu nowa i do ogrodnika jeszcze mi daleko. Zaczynam przygotowania do zmian w moim ogrodzie, który teraz nie zachęca do przebywania w nim. Całkiem nieźle rosną tylko tuje. Żywopłot wymaga odmłodzenia. Czeka mnie dużo pracy.



W tym roku wykopałam paprocie - wydawało mi się, że wszystkie Na środku zamiast nich posadziłam liliowce Stela d`Oro - mam cichą nadzieję, że się sprawdzą w tym miejscu, a jeżeli nie to będę szukała lepszego Tak czy inaczej przyszedł czas na urozmaicenie ogrodu.



Jednak moim największym wrogiem i zmorą jest chmiel, który zadomowił się parę lat temu w żywopłocie od strony ulicy. Diabelstwo zadusiło żywopłot i włazi na wszystko, co napotka na swojej drodze. Póki co "walka z wiatrakami". Ostatnio pokusiłam się o wykopanie tego okropieństwa. Zobaczcie, co znalazłam



Oczywiście to nie wszystkie korzenie. Nie wiem jak tego chmielu się pozbyć na dobre. Część korzeni usunęłam.

Wkrótce podeślę więcej zdjęć ogrodu, ale generalnie jest pusty i smutny. Wierzę, że wspólnie coś uradzimy.

Pozdrawiam gorąco
Asia


____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Dorota123 21:18, 18 sie 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Witaj Asiu, dużo pracy Cię czeka, ale jeśli się jej nie boisz i podejmiesz wyzwanie na pewno Ci się uda. Nie sadź roślin na środku, w pewnej odległości od tuj ładnie by się prezentowały. Takie sadzenie na środku tylko przeszkadza w koszeniu i korzystaniu z działki.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Gardenarium 10:35, 19 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odwiedź mój ogród, zapraszam.
Nic nie wiemy o twoim ogrodzie, wklej jakąś mapkę albo cóś
Więcej zdjęć, albo więcej opisów, a najlepiej jedno i drugie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:46, 19 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wywalić chmiel, wywalić wierzbę, przystrzyć tuje, żeby równo i ładnie się zrobiło, posadzić szpaler hortensji bukietowych i juz będzie lepiej.
Nie biadol i nie czekaj, że się ktoś zmiłuje i zrobi ci gotowca, ja pomogę, ale muszę mieć więcej zdjęć. Bierz się do roboty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:47, 19 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wywalić chorego, szpecącego jałowca pstrokatego, to tylko mogę na razie doradzić, bo nie mam "pożywki" do doradzania, fotki, fotki, fotki kobieto.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
boguslaw_r_ 13:41, 19 sie 2014


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Witaj, takie porady Danusi najbardziej lubię, a co ważne sprawdzają się w stu procentach, pozdrawiam.

____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
AsiaK_Z 13:47, 19 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Pani Danusiu, dziękuję za tego "kopa" Fotki będą, obiecuję. Jeżeli chodzi o plan ogrodu - zabieram się do rysowania
Chmiel - jego korzenie i wszędobylskie pędy sprawiły, że skrzydełka mi trochę opadły.
Jałowiec już "ma wyrok", także długo już nie zabawi, wierzby są dwie - obie ok. 5 metrów wys. Po przeciwległej stronie jest żywopłot z ligustru. Od strony ulicy jest również żywopłot, który pokochał chmiel. Nie mam pojęcia co to za roślina. Kłujące gałązki, listki podobne do akacji, ale zdecydowanie mniejsze oczywiście. W latach świetności zakwitał, a później pojawiały się takie strączki. No ale, opis to nie to samo co zdjęcia, także dziś po pracy jadę na ogród popstrykać.

Pozwoliłam sobie zwiedzić Pani ogród, zajrzałam do ogrodu Seby i Sylwi - wszystkie są piękne Pomysłów troszkę się zrodziło, ale o wszystkim razem ze zdjęciami.

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AsiaK_Z 13:51, 19 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Dzień dobry p. Bogusławie. Miło, że Pan do mnie zajrzał.

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
bdan 14:19, 19 sie 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Witaj Asiu na Ogrodowisku. Myślę, że znajdziesz tu wiele inspiracji i pomocnych rad.
Pozdrawiam
AsiaK_Z 14:28, 19 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Dzień dobry Dziękuję, też tak uważam. Bardzo się cieszę, że tu jestem.

Pozdrawiam
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies