Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa

JulkAd 13:13, 04 wrz 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Ja siedzę w poczekalni do ortopedy i w brzuchu mi burczy
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
AsiaK_Z 13:14, 04 wrz 2015


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Anda napisał(a)
Fajny quiz tu u Ciebie. Podpatruję tak z boku, bo raczej nie pomogę Gratuluje nowego ogródka. Teraz będziesz się mogła wyszaleć po swojemu



Witam Cię moim nowym ogrodzie rozgość się proszę. Quiz musiał zostać ogłoszony, ponieważ nie znam nazw roślin, no nie wszystkich , które zastałam w ogrodzie. Zapraszam częściej
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AsiaK_Z 13:16, 04 wrz 2015


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
JulkAd napisał(a)
Ja siedzę w poczekalni do ortopedy i w brzuchu mi burczy


Julka, ale do ortopedy nie musiałaś być na głodomora (czyt. Na czczo)
Kręgosłup???
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AsiaK_Z 13:21, 04 wrz 2015


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
gierczusia napisał(a)
Aaaaa.... noo wreszcie wszytsko wiem

Tuuu jest początek



http://www.ogrodowisko.pl/watek/4873-kiedys-bedzie-pieknie-i-u-mnie-od-nowa?page=51

tak szukałam , tak szukałam aże znalazłam

Mnie osobiście ta srebrzysta roślinka skojarzyła się z szałwią..ale sama jej nie mam..więc ..ekspert ze mnie marny ale chyba nie jest to czyściec..on ma zupełnie inne liście..bardziej ...hmmmm... mięsiste ...żylistek...mam , właśnie szykuję się coby go wyciepać przysmak opuchlaków, na dole u dużych i starych roślin łysa pała trzeba czymś nogi zasłonić...ale to tylko takie luźne dywagacje

Bardzo sie cieszę ,źe masz swój kawałek gruntu i będziesz wreszcie sama sterem, żeglarzem i okrętem będzie super

A buksior potfffór normalnie

Ściskam mocno



Potfooor!!! Dziś kikałam do jego wnętrza. Kurde, po obcince może być ciut łysy. Podejmę próbę ukorzenienia tego, co obciacham. Może siem uda
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
JulkAd 13:22, 04 wrz 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
AsiaK_Z napisał(a)


Julka, ale do ortopedy nie musiałaś być na głodomora (czyt. Na czczo)
Kręgosłup???


Ja jestem non-stop głodna....ale już po dwóch śniadaniach. Nie nie kręgosłup, od kiedy systematycznie pływam nie jest z nim źle....ale miesiąc temu kostkę skręciłam i kontrolnie idę. Mam nadzieję, że ostatni raz
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 13:27, 04 wrz 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
AsiaK_Z napisał(a)



Potfooor!!! Dziś kikałam do jego wnętrza. Kurde, po obcince może być ciut łysy. Podejmę próbę ukorzenienia tego, co obciacham. Może siem uda


Jak przytniesz to odbije, chociaż pewnie nie od razu, ale teraz czas dobry na cięcie
Na pewno siem uda. W ukorzeniacz i do ziemi z piachem, od razu do gruntu, najlepiej w kącie, w cieniu. Początkowo podlewaj, a później po prostu zapomnij.
Wrzucę fotkę wieczorem swojego żłobka sprzed 2 lat. Przyjęły się prawie wszystkie
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Mala_Mi 13:47, 04 wrz 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Zamykam zakładkę.. wiec mogę tu nie zajrzeć.. jak będziesz mieć kolejne nołnejmy to wołaj.. co do krzewów to Sylwia jest zdecydowanie lepsza.

To co napisałam z bylin to jestem pewna.. krzewy lepiej podpowiada Sylwia. Jedynie racji mogę nie mieć z jeżówkami, bo faktycznie po bliższej obserwacji mogą to być rudbekie.
Ogródek jak widać ma stare odmiany, jeszcze sprzed epoki szkółek.. czyli to co dało się dostać od sąsiadki z ogródka na wymianę. Ale to żelazne rośliny i dlatego zaniedbane przetrwały.

Żylistek faktycznie potrafi wnerwiać.. ale spróbuj go przyciąć... odbije. Aczkolwiek nie lubi cięcia, bo potem rok nie kwitnie. A stare pędy ma takie badylowte. Ja 2 lata temu obciachałąm drania swojego i... w tym roku pokazał co potrafi Był piękny.

A opuchlaki.. one lubią wszytko. U mnie lista tego co na 100% wpinkalają.


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
AsiaK_Z 13:48, 04 wrz 2015


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
No to jutro próba. Ukorzeniacz mus kupić
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AsiaK_Z 14:05, 04 wrz 2015


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Mala_Mi napisał(a)
Zamykam zakładkę.. wiec mogę tu nie zajrzeć.. jak będziesz mieć kolejne nołnejmy to wołaj.. co do krzewów to Sylwia jest zdecydowanie lepsza.

To co napisałam z bylin to jestem pewna.. krzewy lepiej podpowiada Sylwia. Jedynie racji mogę nie mieć z jeżówkami, bo faktycznie po bliższej obserwacji mogą to być rudbekie.
Ogródek jak widać ma stare odmiany, jeszcze sprzed epoki szkółek.. czyli to co dało się dostać od sąsiadki z ogródka na wymianę. Ale to żelazne rośliny i dlatego zaniedbane przetrwały.

Żylistek faktycznie potrafi wnerwiać.. ale spróbuj go przyciąć... odbije. Aczkolwiek nie lubi cięcia, bo potem rok nie kwitnie. A stare pędy ma takie badylowte. Ja 2 lata temu obciachałąm drania swojego i... w tym roku pokazał co potrafi Był piękny.

A opuchlaki.. one lubią wszytko. U mnie lista tego co na 100% wpinkalają.




Aniu, bardzo mi pomogłaś i za to dziękuję. Zdaję sobie sprawę że jesteś zabiegana i tym bardziej doceniam pomoc i poświęcony czas.
Ogród miała starsza pani, która niestety zmarła w grudniu. Użytkowała ją podobno 18 lat. Widać dużo pełnoletnich roślinek. Ta rudbekia, to nawet jest wyższa ode mnie. Dziś jej się przyjrzałam.

Tak czy inaczej muszę sobie zrobić ściągę z tych wszystkich nazw

Pozdrawiam Cię Aniu serdecznie
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
JulkAd 21:15, 04 wrz 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Co do cięcia stożków, to Danusia chyba robiła z trzech palików taką jakby piramidę i przycinała do nich...ale gdzie szukać?....chyba musisz się spytać Danusi. Powodzenia
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies