Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa

AsiaK_Z 22:54, 30 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
lew_ogrodowy napisał(a)


Ja w tym roku wiosną powsadzałam gałązki do doniczek, a przedwczoraj wysadzałam już ukorzenione krzaczki na rabatę. W przyszłym roku robię tak samo, tylko w większej ilości. Ty wtedy też posadzisz, na 100% się uda!
A co do hortensji w ogrodniczym to jeśli cena była dobra, to uważam, że można wziąć, bo na wiosnę i tak przytniesz. Ja ostatnio kupiłam Polar Bear za 22zł, wygląda nieźle, aczkolwiek te wcześniej kupione są okazalsze, no ale były droższe. W każdym razie wiosną je zetnę i będę dobrze karmić.


Hej Moniu. No właśnie ceny nie były fajne 49 zł i więcej, za takie nędzne egzemplarze. Jasne, gdyby cena była niższa zaryzykowałabym
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AsiaK_Z 23:00, 30 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Żurawki były po 19 zł naprawdę ładne, duże, mniejsze o połowę po 15 zł, a zniszczone po 12 zł. Pęcherznica taka bordowa 12 zł i przez chwilę się nad nią zastanawiałam.
Piękne były wrzosy, ale ich nie kupuję.
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
andziurex 01:09, 31 sie 2014


Dołączył: 30 lis 2013
Posty: 299
AsiaK_Z napisał(a)
Żurawki były po 19 zł naprawdę ładne, duże, mniejsze o połowę po 15 zł, a zniszczone po 12 zł. Pęcherznica taka bordowa 12 zł i przez chwilę się nad nią zastanawiałam.
Piękne były wrzosy, ale ich nie kupuję.

Omatuchno! U mnie pęcherznica 5zł, a żurawki w zależności od odmiany po 6-8 zł. No ale dla porównania ta sama kostrzewa w najbliższej szkółce 3zł, a na drugim końcu miasta 6,60zł. Ciekawe z czego to wynika?
____________________
Ania
AsiaK_Z 07:32, 31 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
andziurex napisał(a)

Omatuchno! U mnie pęcherznica 5zł, a żurawki w zależności od odmiany po 6-8 zł. No ale dla porównania ta sama kostrzewa w najbliższej szkółce 3zł, a na drugim końcu miasta 6,60zł. Ciekawe z czego to wynika?


Być może od wielkości roślin. Pęcherznica miała ok. 1 m, żurawki ok.20 cm te po 19 zł
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
08:21, 31 sie 2014
AsiaK_Z napisał(a)


Być może od wielkości roślin. Pęcherznica miała ok. 1 m, żurawki ok.20 cm te po 19 zł

Żurawki najdroższe to ja widziałam po 14zł, ostatnio kupiłam w Casto po 10, z czego jedną od razu rozdzieliłam na 2 dorodne sadzonki (zdjęcia na moim wątku), tak więc wyszła po 5zł
JulkAd 15:04, 31 sie 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Sebek napisał(a)
Witaj serdecznie, słuchaj rad Danusi, bo zawsze są bardzo trafione żywopłot z ligustru wykarczuj tak jak chmiel. Zamiast zywotników możesz posadzić choinę kanadyjską albo świerki serbskie, żeby urozmaicić trochę ten mały ogród


Witaj Asiu...niełatwe zadanie przed Tobą, ale na pewno dasz radę, powoli stworzysz miejsce, w którym będziesz odpoczywać....zacznij od porządków z roslinami..od razu będzie efekt

...zacytowałam Sebka, bo jestem za choiną kanadyjską...świetnie wygląda (jest podobna ciut do cisa), szybko rośnie i można ją ciąć jak chcesz

zaznaczam, żeby podpatrywać co u Ciebie..pozdrówka zostawiam

p.s. u mnie tez jest piesa...ja mam zawsze przygotowaną konewkę w razie W, ale można psa nauczyć, nawet dorosłego, żeby załatwiał się poza ogrodem...i tak masz szczęście, że to sunia, a nie pies
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 15:28, 31 sie 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
AsiaK_Z napisał(a)
I wymyśliliśmy jeszcze coś. Nie wiem czy to dobry pomysł. Przesadzimy tuje spod płotu sąsiadów na płot od ulicy. Jak widać na zdjęciach są średniej wielkości, mają 3 lata. Operacja powinna się udać, ale to dopiero na wiosnę.
W dotychczasowe miejsce wsadzimy nowe tujki, albo coś innego


Asiu jakiej wielkości masz te tuje?...co oznacza słowo średnia wielkość...i nie wiem, ale wydaje mi się, że jesień jest lepsza do przesadzania niż wiosna, co nie oznacza, że podlewać nie trzeba będzie...u mnie po wiosennej przeprowadzce cyprysik padł....no i pamiętać musisz o wykopaniu jak największej bryły korzeniowej....a co zostawisz od strony sąsiadów?....Tuje to ładne tło....u mnie rosną z trzech stron i nie narzekam....
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
AsiaK_Z 16:59, 31 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Witaj Julitko! Tuje mają ok. 160 cm. W 3 lata tak podrosły. Wyglądało wtedy tak.

Później dosadziłam brabanty, a wyleciały wierzby. Z agro zostały strzępy. Muszę przyznać, że tujki korzeni nie mają na wierzchu.

Na tę stronę zostaną wsadzone mniejsze, nowe tujki. To jest płot od ciekawskich sąsiadów, ale lepiej żeby oni oczy wsadzali niż przechodnie z ulicy.
Będę tę stronę budować od początku dając wszystkim roślinom równe szanse

A co do czasu przesadzania... Wydaje mi się ze wyczytałam tutaj na O,że jak rośliny kopane to lepszy czas na wiosnę. Ale mogę się mylić. W razie czego poprawcie mnie Kochani
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
JulkAd 17:18, 31 sie 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
AsiaK_Z napisał(a)
Witaj Julitko! Tuje mają ok. 160 cm. W 3 lata tak podrosły. Wyglądało wtedy tak.

Później dosadziłam brabanty, a wyleciały wierzby. Z agro zostały strzępy. Muszę przyznać, że tujki korzeni nie mają na wierzchu.

Na tę stronę zostaną wsadzone mniejsze, nowe tujki. To jest płot od ciekawskich sąsiadów, ale lepiej żeby oni oczy wsadzali niż przechodnie z ulicy.
Będę tę stronę budować od początku dając wszystkim roślinom równe szanse

A co do czasu przesadzania... Wydaje mi się ze wyczytałam tutaj na O,że jak rośliny kopane to lepszy czas na wiosnę. Ale mogę się mylić. W razie czego poprawcie mnie Kochani


Ja myślę, że czas przesadzania zależy od pogody, od tego jak szybko wiosna pozwoli zrobić "wykopki" i czy później od razu nie będzie upałów....ja swojego iglaka przesadzałam coś koło połowy kwietnia bo długa zima była(miał około 2m) i niestety nie przyjął się...ale rozumiem decyzję
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
AsiaK_Z 18:17, 31 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Kurka, teraz jestem w kropce
Przeszłam do wątku dot.przesadzania tujek, itp. i tam Sebek radził żeby jdnak przesadzać we wrześniu, Danusia to potwierdziła. Kilka wpisów wcześniej napisane jest, że wiosna to dobry czas na przesadzanie.
Teraz już nie jestem pewna, psia kostka :-S
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies