Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa

23:57, 21 sie 2014
Witaj Asiu!
Będę zaglądać, działam z przedogródkiem, a u Ciebie na pewno wydarzy się coś inspirującego dla mnie.
AsiaK_Z 09:35, 22 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Witaj. Byłam u Ciebie, widziałam jak prężnie działasz, ślad po sobie zostawiłam

Pozdrawiam
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
pawel_snopek 15:08, 25 sie 2014


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Choina kanadyjska to bardzo dobre rozwiązanie sam kiedyś pewnie taki będę miałDanusia, sebek i Luki mają bardzo dobre pomysły więc trzeba do nich zaglądaća zobaczysz że jakiś pomysł urodzi się w głowie
____________________
Paweł - Ogród pod górą
AsiaK_Z 15:21, 25 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Witaj Pawle. Dzięki za odwiedziny
To bardzo miłe, kiedy wszyscy dzielą się swoją wiedzą, nie zatrzymują jej jak "wiedzy tajemnej". Pomysły nasuwają się po każdej wizycie w ogrodach Ogrodowiczan. Póki co, podglądam, zapisuję, uczę się
Pozdrawiam
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AsiaK_Z 19:12, 27 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Co za pogoda! kapryśna, że hej! Niewiele można zrobić w ogrodzie, bo pada. Dobrze, że zdążyłam chociaż skosić trawnik Póki co, u mnie trwają prace porządkowo - przygotowawcze do wycinki (wierzba i jałowiec) - wg instrukcji Danusi. Martwi mnie jednak to, że jak usunę jałowca to na światło dzienne wyjdzie szpecąca brązowa plama na szmaragdzie Nie będzie to fajnie wyglądało, ale na wiosnę będą nowe nasadzenia i kiedyś zakryją niedoskonałości - przynajmniej mam taką nadzieję
Spacerując po różnych ogrodach, znalazłam kilka pomysłów. Jak tylko znajdę chwilę spokoju, to postaram się to narysować.
Pozdrawiam wszystkich Ogrodowiczan
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
20:19, 27 sie 2014
Nic nie żałuj, najwyżej wywalisz tego szmaragda. Ja się "czaiłam" żeby coś wyrzucić, przesadzić, ale jak potem jest ładniej, to zapominasz o tych 'byłych' roślinach. Ja się przekonałam o jednym - Danusia ma Z A W S Z E rację. Nie ma co samemu zbytnio kombinować, mamy tak dobrego fachowca pod ręką, słuchanie Jej rad tylko wyjdzie nam na dobre. Szkoda czasu na własne jakieś tam wymysły, bo i tak zawsze najlepszy pomysł to ten Danusi. Wiadomo, że "kropkę nad i" i własny styl nadajemy my sami, ale generalne zasady Szefowej zawsze są najkorzystniejsze dla nas. Żałuję, że nie zaczęłam swojego przedogródka od konsultacji z Ogrodowiskiem, tylko sama poszłam na całość. Wyszedł chaos totalny, ale trudno. Nie żałuj roślin do usunięcia. Będzie lepiej, przekonasz się.
AsiaK_Z 20:54, 27 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
No troszkę mi szkoda tej tujki, sadziłam ją dość dawno temu, była taka malutka, to takie "moje dziecko"
Ale wiadomo, żeby było lepiej, musi byc najpierw gorzej
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
monteverde 21:40, 27 sie 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
AsiaK_Z napisał(a)
No troszkę mi szkoda tej tujki, sadziłam ją dość dawno temu, była taka malutka, to takie "moje dziecko"
Ale wiadomo, żeby było lepiej, musi byc najpierw gorzej

Wpadłam z rewizytą Asiu niczego nie żałuj a tujke może gdzieś przesadzisz lub komuś oddasz, js w ten sposób oddalam prawie cały poprzedni ogród Danusi rady traktuj poważnie nie bez przyczyny jej ogród został uznany jako jeden w najlepszych 100 ogrodach świata mówi samo za siebie Irga błyszcząca dorasta do 2 m, moim zdaniem nadaje się na żywopłot i tak ładnie się przebarwia na jesieni, no i można ciąć, lubi to pozdrawiam serdecznie i zapraszam

Zostawiam jeszcze takie male coś

____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
AsiaK_Z 07:41, 28 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
monteverde napisał(a)

Wpadłam z rewizytą Asiu niczego nie żałuj a tujke może gdzieś przesadzisz lub komuś oddasz, js w ten sposób oddalam prawie cały poprzedni ogród Danusi rady traktuj poważnie nie bez przyczyny jej ogród został uznany jako jeden w najlepszych 100 ogrodach świata mówi samo za siebie Irga błyszcząca dorasta do 2 m, moim zdaniem nadaje się na żywopłot i tak ładnie się przebarwia na jesieni, no i można ciąć, lubi to pozdrawiam serdecznie i zapraszam

Zostawiam jeszcze takie male coś



Witaj Aniu, dziękuję, że do mnie zajrzałaś. Przykazania już sobie wydrukowałam - znalazłam je na forum
To, o czym Danusia mówiła czyli "wyciąć wierzbę i jałowca" - nie będę żałowała, bo tu nie ma czego. Hihi chociaż, jak jałowiec poczuł piłę, to tak jakoś się zazielenił. No ale, nawet bonsaia z niego nie zrobię, bo wyglądałby dziko z jednym badylkiem A wierzbę trzeba wyciąć, bo sąsiedzi boją się liści , ale ... na Wielkanoc po gałązki przychodzą "bo tak pięknie zdobią"
Dziękuję za piękne kwiaty, z pasażerem na gapę w środku
Miłego dnia
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AsiaK_Z 15:19, 29 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Witajcie! Moi Drodzy Ogrodnicy, wrzucam przerobione zdjęcia mojego ogrodu. Nie do końca mi pasuje, bo cały czas mi czegoś brakuje. Doradźcie, plisssssssss
Nie kierujcie się wierzbą - już znika w oczach. I tak od lewej: lawenda, liliowce, szałwia


Kamiennego kręgu na środku załóżmy, że nie ma. Na drugim planie, tym razem od prawej: hortensje bukietowe, zamiast winogrona - clematis, i dalej trawy ozdobne, a przed nimi żurawki.


Między domem a ogrodem: lawenda, żurawki i liliowce


Jeżeli widzicie inaczej, to śmiało, nie wstydźcie się. Jestem otwarta na przyjęcie pomocy
Na pierwszej propozycji czegoś mi brakuje. Nie wiem czy kombinować z berberysem. Podoba mi się też trzmielina Emerald gold, azalia...
Pomóżcie mi stworzyć piękny ogródek.

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies