Gdzie jesteś » Forum » Ogrody polskie » Ogród Japoński w Jarkowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Japoński w Jarkowie

anetawi 12:35, 24 mar 2011


Dołączył: 17 mar 2011
Posty: 471
Ogród japoński w Jarkowie – ogród w tradycyjnym stylu japońskim o powierzchni około 1000 m2, położony we wsi Jarków w gminie Lewin Kłodzki, w województwie dolnośląskim.

Edward Majcher – właściciel ogrodu – prace nad nim rozpoczął w roku 1980. W 2000 otrzymał nagrodę miesięcznika "Ogrody". W 2003, jako drugi tego typu obiekt w Polsce (po wrocławskim), ogród został udostępniony zwiedzającym.

Ogród japoński ma naśladować przyrodę, nie starając się jej podbić ani zniszczyć. Należy go tak pielęgnować, aby jak najstaranniej ukryć działania człowieka. Ideałem dla japońskich ogrodników jest odpoczynek wśród dzikiej przyrody.
Latarnie - bardzo ważny element - pełniły rolę nie tylko dekoracyjną, ale i praktyczną, mianowicie oświetlały ścieżki w ogrodzie wieczorami



Niezbędnym elementem w klasycznym ogrodzie japońskim to woda – wnosi do ogrodu życie, ruch. Czasem bywa zastąpiona nieregularną plamą jasnego żwiru.



Konieczny jest także kamień – symbolizuje niezmienność i trwałość przyrody. Głazy użyte do dekoracji ogrodu powinny mieć naturalną formę, taki sam kolor i fakturę.


W roślinności dominuje kolor zielony. Kwiaty zastosowane są tylko jako pojedynczy akcent.
____________________
Aneta - Japoński ogródek Anety
Gardenarium 21:00, 24 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Anetko, bardzo dziękujemy za tak interesujące wątki. Z pewnością znajdzie się u nas wiele osób, które odwiedzą ten ogród w sezonie. Jest bardzo piękny i zadbany.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 00:07, 25 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ładniejszy niż w Goczałkowicach, bardziej japoński
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
hania 08:36, 25 mar 2011


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
Bardzo lubię ogrody japońskie,ten jest bardzo piękny....aż nie chce się wierzyć,że to u nas
____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
bql3 14:36, 22 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Kilka razy przejeżdżałem obok a brak czasu nie pozwolił mi to cudo oglądać, może następnym razem mi się uda tam dotrzeć.
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
zielonaprzystan 20:21, 22 paź 2014

Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 10
Bardzo piękny, dopracowany ogród japoński. Wszystko jest na swoim miejscu i prezentuje się idealnie. Świetne miejsce!
____________________
SLIMI 15:54, 22 gru 2014


Dołączył: 22 gru 2014
Posty: 27
Ogród z charakterem ale jak to się stało że zabrakło tutaj bambusów. Wydaje mi się że bambusy i klony w ogordzie japońskim to podstawa.
____________________
basia3 14:53, 30 maj 2016


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
Byłam potwierdzam, przepiękny ogród zadbany wszystkie roślinki wymuskane. Wspaniałe odczucia.
Byłam na początku maja kiedy nie wszystkie roślinki nie pokazały listków i tak zrobił na mnie piorunujące wrażenie.
Aktualnie ogród jest rozbudowywany, w przyszłości będzie dwa razy większy.
____________________
JEST DOBRZE :D
basia3 14:54, 30 maj 2016


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
SLIMI napisał(a)
Ogród z charakterem ale jak to się stało że zabrakło tutaj bambusów. Wydaje mi się że bambusy i klony w ogordzie japońskim to podstawa.



Bambusy już są
____________________
JEST DOBRZE :D
Lika 14:16, 08 maj 2017

Dołączył: 17 kwi 2016
Posty: 36
Odwiedziłam ten ogród w sierpniu 2015 i zrobił na mnie ogromne wrażenie. Do tego stopnia że miałam już koncepcję przebudowy własnego ogrodu na japoński.
Z pewnością wart zobaczenia. Nie widziałam jeszcze ładniejszego ogrodu tak doskonale wkomponowanego w naturę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies